Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt egy magyar tanárom...

Volt egy magyar tanárom régebbről, aki azt mondta hogy a nevem köze van a bukott angyalhoz (Lucián) És, hogy igaz-e?

Figyelt kérdés

Ugyebár rossz tanuló voltam/vagyok és régebben mondta nekem, hogy nem hiába ez a nevem, még az iskolában is bukok és kinevetett. Majd rákérdeztem, hogy miről beszél erre felelte, hogy a nevem ,,névrokon" Luciferrel. És mivel, én nem vagyok vallásos, így nem tudom mi igaz, mi nem. Biblia is csak érintés pillanatáig volt a kezemben, s elég is volt.

De ez nagyon fel bolygatott, de nem találtam értelmes választ. Vicces is mondjuk, hogy egész életembe rám jár a rúd és már születésem óta így van ez.



2014. dec. 25. 05:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok köze van, mivel aki olyan nevet kap, amiben benne van az Isten neve, attól még nem fog Isten gyermekévé válni.

Ebből kifolyólag, mondom szerintem, nem azért vagy rossz tanuló, mivel van valami hasonlóság a neved és a Sátán neve között.

Amúgy a Lucifer név fényhozót jelent, mivel ő egy fényes kérub volt. De fellázadt az ÚR ellen.

2014. dec. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem, kérdezö, bár el van terjedve egy hiedelem, miszerint Lucifer a Sátán.


Ez nagy tévedés. Sátán soha sem volt Lucifer. Ha érdekel e szó eredete, ha van otthon Bibliátok, akkor kikeresheted az Ézsaiás könyvét a 14 fejezetet és ha elolvasod, ott egy gúnydalt olvashatsz Babilon ellen.

a 4-es vers meg is határozza hogy tényleg a Babiloni király ellen szól ez a gúnydal.


Gögössége meg lesz alázava írja a jövendölés, és "fényes hajnalcsillag"-nak nevezi meg öt, aki mint egy ember a sírba fog szállni.

Tehát hasonló vége lesz, mint egy közönséges embernek.


A "fényes hajnalcsillag" kifejezést a Vulgata fordítja "Lucifer"-nek, és azért található néhány Biblia fordításban ez a szó.


A "csillag" kifejezést a Bibliírók használták a királyokra. Ezt megtalálod pld. a 4.Mózes 24:17-ben is.


Te kedves kérdezö, nem a neveden múlik milyen ember lesz belöled, hanem azon milyen akarsz lenni TE, lehetsz kedves, barátságos, segítökész.... nem muszály hogy gögös, beképzelt legyél, mint a babiloni királyok voltak. :) A gögösek lámpása "luciferje" leesik.

2014. dec. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak annyiban vagy "névrokon" Luciferrel. hogy mindkettőtök neve a "lux- lucis" (fény) latin szóból ered.

Ezzel az erővel minden Lucia, Lukács, Luc, Luca, Lucile stb. "ördögi" eredetű lenne, de ez hülyeség.

Ha legközelebb ilyesmivel zrikálnak, vágj vissza azzal, hogy nem Lucifer, hanem Lukács evangélista után kaptad a nevedet. Ami egyébként valószínűleg igaz is.

Egyébként ne törődj az ilyen primitív bunkókkal, persze azért nem ártana jobban tanulni.

De ezt nyilván te is tudod...

Kellemes ünnepeket! :)

2014. dec. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval Lucifer fajin igazából. De miért lett pont ő a ,,rossz"?

Hát a tanulmányi átlagom az még mindig csapni való, de nem fogok változni ahogy ismerem magamat.

Meg én mindig jó meg pozitív vagyok. Mindig segítek mindenkinek egy szó nélkül, de az utóbbi időben nagyon büntet az élet és már lelkileg is ki merűltem nem csak fizikailag. És ez miatt fordult meg az eszembe, hogy az Isten mégis miért pont engem büntet már gyerek korom óta? Jó tudom, hogy az élet önmagában is kemény és nyers mert 17 éves létemre én már ki jártam az élet iskoláját is. De akkor is azért ez sok amennyi rosszat kapok és fiú létemre, tegnap már én is sírva fakadtam és nem a karácsony miatt vagy valami. Csak már fáj ez az egész ami kijár nekem és érzem, hogy lassan depressziós leszek. És bocsánat, hogy ezt ide írom. S Boldog ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

2014. dec. 25. 08:57
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem, mert a Lucifer név sosem volt Sátán neve.

Ezt a Biblia is irja, de némelyek kötik az ebet a karóhoz és ragaszkodnak valamiért a rossz magyarázathoz.


Ki ez a Lucifer? A „fényesség” vagy a „Lucifer” kifejezés abban az üzenetben olvasható, amelyet Ézsaiás prófétai parancsa szerint az izraelitáknak hirdetniük kellett ’Babilon királya elleni példabeszédként’. Ezért ez annak a kijelentésnek a része, amely elsősorban a babiloni uralkodóházhoz szól. Az, hogy a „fényesség” kifejezés egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre vonatkozik, jól látható ebből a kijelentésből is: „a seolba szállsz alá.” A seol az emberiség közös sírját jelenti, vagyis nem egy olyan helyre utal, ahol Sátán, az Ördög tartózkodik. Továbbá azok, akik látják, hogy Lucifer ilyen állapotba kerül, ezt kérdezik: „Ez volna az az ember, aki megrengette a földet?” Világos, hogy a „Lucifer” szó egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre utal (Ézsaiás 14:4, 15, 16, NW).

2014. dec. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
A tanárod magyar tanár volt, vagy magyartanár ?
2014. dec. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ez nagy tévedés. Sátán soha sem volt Lucifer. Ha érdekel e szó eredete, ha van otthon Bibliátok, akkor kikeresheted az Ézsaiás könyvét a 14 fejezetet és ha elolvasod, ott egy gúnydalt olvashatsz Babilon ellen."



-> Nincs itt szó semmilyen tévedésről! Ésaiás 14. fejezete kettős prófécia. Egyrészről természetesen Babilon királyáról szól, de ebbe az énekbe olyan képek is beleékelődnek, ami egyértelmű utalás Sátán bukására. Egy szemléltető példa: A 22. zsoltárt Dávid király ÖNMAGÁRÓL énekli, - egy betűt sem ír a Messiásról szó szerint - de mégis, ha figyelmesen olvassuk a szöveget, akkor egyértelművé válik, hogy olyan képeket is tartalmaz az ének, ami egyértelműen a Messiásra vonatkozik.


------------------------


@Kérdező


Nincs semmiféle összefüggés a neved és Lucifer között, egyszerű véletlen. A tanárod bizonyára egy babonás ember, aki nem tud bánni a gyermekekkel, nem is értem, hogy kaphatott diplomát. Az, hogy hogyan tanulsz, nem attól függ, hogy hívnak, hanem attól, hogy mennyi időt szánsz arra, hogy jobb legyél.

2014. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!