Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen információtok van...

Milyen információtok van azzal kapcsolatban, hogy vajon mikor született Jézus Krisztus valójában? A kutatók mit mondanak ez ügyben?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2014. dec. 25. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Számításba véve a különböző naptárakra való átállást, stb. körülbelül 2008 éve vagyis, úgymond Kr.u. 6ban.
2014. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb i.e 2-ben született, október tájékán.

Még a katolikusok is tudják, hogy Mária január 6-án lett Jézussal állapotos Isten akarata szerint

2014. dec. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Január 6??? Ez hogy jött ki?
2014. dec. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

A BIBLIA nem közli velünk, hogy mikor született Jézus, de alapos okot ad arra a következtetésre, hogy nem decemberben.


Gondoljunk arra, hogy milyen volt az időjárás abban az évszakban Betlehemben, ahol Jézus megszületett. A zsidó kiszlév hónapban (mely novembernek/decembernek felel meg) rendszerint hideg, esős idő volt. Utána következett tébét hónap (december/január). Akkor volt a legalacsonyabb a hőmérséklet egész évben, és a felvidéki részeken olykor hó is esett. Nézzük, mit mond a Biblia annak a vidéknek az éghajlatáról.


Ezsdrás, a bibliaíró rámutat, hogy a kiszlév csakugyan köztudottan hideg, esős hónap volt. Miután elmondja, hogy Jeruzsálemben tömeg gyűlt össze „a kilencedik hónapban [kiszlévben], a hónap huszadik napján”, arról számol be, hogy az emberek ’reszkettek a záporesők miatt’. Az évszak időjárási viszonyairól maguk az egybegyűltek is így nyilatkoztak: „mivel most a záporesők időszaka van, nem állhatunk idekint” (Ezsdrás 10:9, 13; Jeremiás 36:22). Nem csoda, hogy arrafelé a pásztorok soha nem maradtak kint éjszakára a szabadban a nyájaikkal decemberben.


A Biblia azonban arról tudósít, hogy Jézus születésének éjszakáján a pásztorok kint voltak a mezőn, és a nyájaikat őrizték. Lukács, a bibliaíró kijelenti, hogy Betlehem közelében a pásztorok „a szabad ég alatt tartózkodtak, és felváltva őrködtek éjjel a nyájaik mellett” (Lukács 2:8–12). Érdekes megfigyelni, hogy a pásztorok a szabad ég alatt tartózkodtak, tehát nemcsak nappal mentek ki járni egyet. Nyájaik éjszaka is a mezőn voltak. Össze lehet egyeztetni ezt a leírást a kinti életről a Betlehemben tapasztalható hideg és esős decemberi időjárással? Nem. Jézus születésének körülményei tehát arra utalnak, hogy nem decemberben született.

2014. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Mikor született Jézus?

KRISZTUS születésének pontos dátuma ismeretlen mondja az Encyclopedia of Early Christianity. Ennek ellenére az egész világon több millió, magát kereszténynek valló személy december 25-én ünnepli Jézus születését. Ez a dátum azonban sehol sem található meg a Bibliában. Valóban decemberben született Jézus?

Bár a Biblia nem ír Jézus születésének a pontos dátumáról, arra viszont bizonyítékot szolgáltat, hogy nem decemberben született. Ezenkívül, világi forrásokból megtudhatjuk, hogy miért december 25-ét választották az egyházak Jézus születése ünnepének a dátumak

A 4-es válaszadó már leírta az egyik okát és ezt nem akarom újból elismételni.

A másik részlet kiderül Lukács evangéliumából: Azokban a napokban pedig rendelet jött ki Augusztusz császártól, hogy az egész lakott földet írják össze (ez az első összeírás akkor történt, amikor Kviríniusz volt Szíria kormányzója); és mindenki ment, hogy bejegyezzék, ki-ki a maga városába (Lukács 2:13).

Augustus valószínűleg népszámlálásként rendelte el ezt az összeírást azért, hogy az adóztatás és a hadkötelezettség ügyében tájékozódjon. Bár Mária terhessége már előrehaladott volt, mégis elment férjével, Józseffel Názáretből a mintegy 150 kilométeres útra Betlehembe, hogy eleget tegyenek a rendeletnek. Gondoljunk csak bele: ésszerűnek tűnt volna Augustus részéről egy olyan uralkodó részéről, aki ritkán háborgatta a helyi kormányzatot megkövetelni egy ilyen hosszú téli út megtételét a már amúgy is lázadásra hajlamos néptől?

Érdemes megjegyeznünk, hogy számos történész és bibliatudós veti el december 25-ét, mint Jézus születésének dátumát. Ha valamelyik enciklopédiában utánanézel, kétségtelenül ezt az információt találod. Az Our Sunday Visitors Catholic Encyclopedia kijelenti: Általános az egyetértés abban a kérdésben, hogy Jézus nem december 25-én született

A prófécia rávilágít arra, hogy Jézus szolgálata három és fél év hosszúságú volt. Jézus a Pászka idején halt meg, niszán 14-én (a zsidó naptár szerint), i. sz. 33 tavaszán. Az ennek megfelelő dátum abban az évben április 1. lenne (Máté 26:2). Ha visszaszámolunk három és fél évet, akkor ez i. sz. 29 október elejére helyezi a megkeresztelkedését. Lukács arról tájékoztat minket, hogy Jézus közel 30 éves volt megkeresztelkedésekor (Lukács 3:2123). Ez azt jelentené, hogy Jézus születése szintén október eleje körül volt. Lukács beszámolójával összhangban, a pásztorok az évnek annak a szakában még kint voltak a szabad ég alatt, és őrködtek éjszaka a nyájuk mellett (Lukács 2:8, Úf).


Miért választották december 25-ét?

Több száz évvel Jézus halála után választották ki december 25-ét a születése dátumául. Miért? Sok történész gondolja úgy, hogy az évnek az az időszaka, amely a karácsony ünnepe lett, történetesen az az időszak volt, amikor pogány ünnepeket tartottak.

Az Encyclopdia Britannica például ezt írja: E dátum eredetének egyik széles körben elterjedt magyarázata az, hogy december 25-ét fogadták el a dies solis invicti nati (a legyőzhetetlen nap születésének napja) ünnep keresztény ünnepeként. Ez népszerű ünnep volt a római birodalomban, ahol a téli napfordulót a nap feltámadásának jelképeként ünnepelték, száműzve a telet, és ünnepélyesen kikiáltva a tavasz és a nyár újjászületését.

A The Encyclopedia Americana erről tájékoztat: Annak oka, hogy miért december 25-ét tették meg karácsonynak, némiképp tisztázatlan. Az általános vélemény szerint azonban azért választották ezt a napot, hogy egybeessen a téli napforduló idején tartott pogány ünnepekkel amikor hosszabbodni kezdtek a napok , vagyis azért, hogy megünnepeljék a nap újjászületését . . . A római saturnalia (Saturnusnak, a földművelés istenének tiszteletére, valamint az erejét visszanyert nap tiszteletére tartott ünnep) is ebben az időben zajlott. Az ilyen ünnepeken a résztvevőkre rendszerint a buja viselkedés volt jellemző, féktelenül és lármázva mulatoztak. Nem mellékes, hogy sok karácsonyi ünnepet ma is ilyen viselkedés jellemez.

Bibliában sehol sem találunk még csak utalást sem arra, hogy Jézus születésnapját meg kellene ünnepelni. Éppen ellenkezőleg, arra kapunk határozott parancsot, hogy a haláláról emlékezzünk meg, amit évente egyszer kell meg tenni .

És vett egy kenyeret, hálát adott, megtörte, és odaadta nekik, ezt mondva: Ez jelenti a testemet, amely értetek adatik. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül (Lukács 22:19).

2014. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Angol nyelven:

[link]


[link]

2014. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ő Isten fia. Olyan nagy döbbenet lenne ha születésekor még télen is jó idő lett volna?
2015. márc. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!