Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves mormon Testvérek,...

Kedves mormon Testvérek, lenne kedvetek pár mondatban beszélni az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházáról?

Figyelt kérdés

Én református gyülekezeti tag vagyok és tudásomhoz mérten, szívesen válaszolok a Magyarországi Református Egyházzal ( [link] kapcsolatos kérdésekre!


Ismerjük megy egymást!


Veletek, én innen igyekszem ismerkedni.:

[link]

Láttam, hogy Szegeden a Gutenberg uttcában nemrég készült el Templomotok!


Mielőtt félreértésbe kerülnénk, minden provokációt szeretnék kizárni innen, engem is nagyon sok inzultus ér a református keresztyén hitem miatt és olvastam és látom, hogy a mormonokat talán mostanában még több, ezért megértem, ha a válaszolók ebben a lelkiállapotban írnak!



2014. dec. 1. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
persze, de csak egy kávé mellett! :-) hányast adnátok nyelvtanból erre: Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza szerintem ez így nem magyar. béke legyen veled,testvérem.
2014. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Néddmá a kis olvasni nem tudó jehovást, hogy beszólt. :)))))))

Kattints arra a linkre és meglátod, hogy honnan vette a kérdező az egyház nevét. Minek nevezzelek....?

2014. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza


Ez a hivatalos neve, az elsőnek annyiban igaza van, hogy az "Az" kimaradt a névből.


Nekem, bevallom először nem esett le, hogy a Mormon egyházról van szó!

Megkérdezhetem, hogy miért van az "Utolsó Napok Szentjei" az Egyház nevében? Pontosan kik is Ők?


Egyáltalán nem "kötözködni" akarok, csupán érdekel, mert nekem eddig a Mormonok az amerikai, leginkább a 19. században játtszódó filmekből ismerősek. Innen nekem az jött le, hogy nagyon szigorú elvek szerint élnek. Nagyon ügyelnek a gyermekeik, különösen a leányok erkölcsére!


Tavábbá egy egyetemi oktatóm mesélt az amerikai mormon kollégájáról. Ebből nagyjából az jött le, hogy igen, elvileg többnejűek lehetnek, de ezt ma már nem gyakorolják az USA-ban. Legalábbis, az adott tudósnak, csak egy felesége volt.


Továbbá a 20 sz. elején játtszódó filmekben van valami, hogy sokáig nem vettek autót és nélkülözték a gépek használatát és még a két háború között is 19. századi életmódot folytattak egyes mormon telepesek.


Nekem, valahol itt meg is szakadnak a Mormonokról "szerzett" korábbi "ismereteim".

2014. dec. 1. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:
nos kávézni sem kávéznak, mert szerintük ugyanabba az alapelvbe esik, mint a tanúknál a cigi.
2014. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Sajnos ez a gyakorikérdések.hu oldal sokszor inkább az egymásnak való beszólásokról szól, mint a valós beszélgetésekről.


Az egyház magyarországi hivatalos oldala szerintem sok kérdésre választ adhat, amit még tudok neked ajánlani, az a [link]


De a legjobb, ha élőben van lehetőséged beszélgetni az egyház misszionáriusaival, akik azért vannak itt Magyarországon, hogy segítsenek másoknak megismerni az evangéliumot, és hogy Krisztushoz hívják őket.


Melyik városban laksz?

Biztos vagyok benne, hogy a helyi egyháztagok is szivesen megismernének.

2014. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Testvérem!


Igazad van, sajnos itt tényleg sokszor elharapódznak az indulatok. Ez szomorú.

Köszönöm a válaszodat, a kérdésfelvetésemmel, csak érzékeltetni akartam, hogy egy átlagos református hívő, mint én, milyen naiv és gyermeteg elképzelésekkel rendelkezhet Rólatok. Nyilván, mindez engem "jellemez" és utána fogok olvasni sokmindennek.


Köszönöm a további hasznos linket!


Véletlenül sem akarok "sértő" lenni, de a Mormon Egyház számomra, még egy "távoli" egzotikus kultúra.


A szegedi Templomotok, véleményem szerint azért épült nagyon jó helyen, mert a közeli hatalmas bevásárlóközpont (az Árkád), óriási lelki és szellemi "űrt" hozott létre az adott szegedi városrészben!


Sajnos az Árkádban való időtöltés a lelki kiüresedést mélyíti el.

2014. dec. 3. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!