Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes hozzáállás a...

Mi a helyes hozzáállás a munkához ("hivatáshoz") egy keresztény ember számára?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok erre.
2014. dec. 25. 21:57
 1/10 anonim válasza:
0%
Hű de nem értem ezt a kérdést...
2014. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom jobban megfogalmazni most őszintén...


Mindenki kell találjon egy "hivatást", amivel a maga módján, képességeivel szolgálnia kell az embereket, segíteni nekik?

2014. dec. 25. 22:16
 3/10 anonim válasza:
100%

Végezze munkáját felelősségteljesen és lelkiismeretesen. Pont úgy, mint bárki más.

Mindegy, hogy milyen munkát végez (ha cska nem valami illegális dologról van szó).

2014. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ef. 6

"Szívvel-lélekkel végezzétek a munkátokat, mint Krisztus rabszolgái, akik Isten akaratát teljesítik! 7 Örömteli szívvel lássátok el a feladataitokat, mintha nem is a gazdátokat, hanem közvetlenül az Urat szolgálnátok! 8 Jusson eszetekbe, hogy aki jól végzi a munkáját — akár rabszolga, akár szabad —, az Úrtól kapja meg a jutalmát!"

2014. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tamás321 ***** válasza:
42%
Éhbérért kell dolgozni 3 műszakban. Úgyhogy kizsákmányolás.
2014. dec. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne teherként gondoljon erre a munkara. Hanem a szeretet inditsa, hogy szolgálja a társait.
2014. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

-Kell dolgozni.

-Arányaiban a 6 nap munka - 1 nap pihenés a mérvadó.

-Senki sem mondta, hogy egy nap munka az 8 órát jelent (több is lehet).

-A napi munkába nem csak az tartozik bele amiért pénzt kapsz, hanem a házimunka és otthoni javítgatások is, ezzel együtt 6 egész nap hetente. (És szerintem ezt tehetséghez mérten kell, például aki könnyen fárad, annak kevesebb is elég, mondjuk ha már idősebb.)

-A kereszténység a Biblián alapul, amit a zsidó nép őrzött meg nekünk, a zsidó hagyomány szerint pedig a sikerünk/áldásunk kisebb mértékben múlik azon a hat napon, amikor dolgozunk, mint azon az 1 napon, amikor pihenünk. Szerintem azt az egy napot, legjobb, hogyha pihenéssel, a családdal, imával dicsérettel és gondolkodással töltjük.

2015. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jó dolgokat írtok szerinte, köszönöm!

Olyan szemszögből is írt néhányatok, amire nem gondoltam; tök jó.



Egy munka(hely) egy ember számára akkor nem "hivatás"? Ezt csak a világiak mondják/keresik, igaz?

Bár lehet, hogy ez filozofálás csak, mert dolgunk másokat segíteni, és végülis ez hivatás..

2015. jan. 7. 12:11
 9/10 anonim válasza:

Nem mindent másokért kell!

-szeresd felebarátodat, mint magadat. Magadat legalább annyira kell szeretni, és ahhoz alakul.

-szeresd Istent teljes szívből, elméből, lélekből, erőből: szeresd a munkáddal is. Adj dicsőséget a sikereidért neki. Azzal szereted Istent többek közt, hogy legjobb tudásod szerint, és lelkiismeretesen végzed a munkádat.


Mindenki tehetséges legalább egy dologban.


Mindenki kapott min. egy "talentumot". El lehet ásni. De ha hasznot akarsz hozni a mennyei "főnöknek", akkor ahhoz elő kell venned, és használnod kell!

2015. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

DE, lehet egy munka(hely) egy keresztény számára hivatás!

Emellett szolgálhat is Istennek.

2015. jan. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!