Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagyok és tudom,...

Keresztény vagyok és tudom, hogy az abortusz bűn, de egészségügyi okok miatt nem lehet kisbabám, most mégis lehet, hogy terhes vagyok?! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve vagyok keresztény ember. Az élet minden területén próbálok megfelelően élni. Azonban pár éve kiderült, hogy egészségügyi okok miatt nem lehet gyermekem. Egy régi műtét miatt kialakult esztétikai problémák miatt. Ha terhes lennék a tüdőm életveszélyesen összeszűkülne, plusz a szívem miatt sem ajánlották. Azt mondták több műtétre lenne szükség ha babát szeretnék. Viszont ezek nagyon rizikós műtétek így nem szeretném vállalni őket. A párommal az örökbefogadás mellett szeretnénk majd dönteni.. De most lehet, hogy mégi terhes lettem.. Nagy gondba vagyok, mert nem csak az egészségügyi dolgaim miatt, de anyagi problémák miatt sem szeretnék még gyereket. Nem tudnánk olyan életet biztosítani még neki amilyet szeretnék.Ilyen esetben szinte mindenki az abszortuszt javasolná, mert a saját életemet is veszélyeztetném, a babáét is és hát megélhetésről meg ne is beszéljünk.. Naagy gondba vagyok, mert Isten szemébe az abortusz bűn, a gyilkossággal egyenlő.Nem tudom mit tehetnék, nem érzem még készen magamat az anyaságra sem, és teljesen felborítaná most az életünket egy gyerek.. Tudom, hogy aki hisz annak minden lehetséges, de ezen a terhességen mégsem szeretnék túlesni. Mit tehet ilyenkor egy keresztény ember? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. dec. 22. 13:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Én az abortuszt javaslom.

A te életed fontosabb, mint egy meg nem született gyermeké.

2014. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%

Bocsi, hogy ezt mondom, de nem vagy elég hívő, ha ez a kérdés felmerül benned.

De ha ez segít a döntésben, akkor beszélj az egyházközösségedben az atyával, vagy a közösség olyan tagjával akiben megbízol, akivel jóban vagy.

2014. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
17%

Szia


Sajnos nem mondhatok mást csak amit a Teremtő is mondana.

Isten szemében az élet szent, ezért az embriót is külön emberi lénynek tekinti (Zsoltárok 139:16). Isten kijelentette, hogy felelősségre vonja azt, aki kárt tesz egy meg nem született gyermekben. Gyilkosságnak tartja, ha valaki kioltja egy ilyen gyermek életét (2Mózes 20:13; 21:22, 23).


Még a meg nem született gyermek élete is értékes Isten szemében. Az ókori Izraelben, ha valaki kárt tett egy terhes asszonyban, és emiatt akár az asszony, akár a gyermek meghalt, akkor a vétkest gyilkosnak tekintette Isten, és a bűnösnek ’lelket kellett adnia lélekért’ (2Mózes 21:22, 23). Képzeld hát el, hogy mit érezhet Jehova, amikor látja, hogy minden évben számtalan magzatot szándékosan abortálnak, sokukat feláldozva a személyes kényelem és a szexuális szabadosság oltárán.

2014. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%

Én nem szeretnék tanácsot adni, csak azt mondom, amit én tennék..

Isten szemében már egy emberi élet. A tudomány elég fejlett, és sok pozitív példa áll előttünk. Én nem ölnék meg egy kis életet, mert talán baj lehet. Azután, már soha nem tudhatom, vajon tényleg lett volna egy egészséges kisbabám... Ha azt teszed, ami Isten szemében helyes, meglátod, Ő nem hagyja ezt figyelmen kívül. Biztos lehetsz benne, h támogat, és megáldja az erőfeszítéseidet. Fontos, h kérd imában a segítségét.

ZSOLTÁROK 127:3 - „Íme, a fiak Istentől kapott örökség, az anyaméh gyümölcse jutalom”

2014. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
85%
Ha tényleg igaz, amit az orvosok mondtak, akkor ha nem veteted el a magzatot, akkor nagy valószínűséggel mindketten meghaltok. Ha elveteted, te életben maradsz. Ha az Úr valóban jóindulatú, elfogadja a jogos önvédelmet és megbocsát.
2014. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz kérdést tettél fel. Isten mindig az életet védelmezi. Ha azonban a te életed veszélybe kerül, akkor a gyermeké is. A kérdés az, hogy lehetséges-e az, hogy mindketten életben maradjatok a korábbi diagnózis ellenére? Ezt fel kell tenni újra. Kérj új vizsgálatot! Ha nem lehetséges, és nincs kijelentésed arról, hogy Isten természetfeletti csodát visz végbe a születés érdekében, akkor valóban, a te életed a fontosabb, mint egy igencsak bizonytalan lehetőség. A praktikussági, kényelmi és anyagi dolgok azonban egyáltalán nem jöhetnek számításba. Bölcs lenne meggyőződni arról, hogy vajon valóban történt-e foganás, mert addig az is lehet, hogy olyan dolog miatt rágod a körmödet, ami nem is történt meg. Ha nincs terhesség, akkor pedig érdemes átgondolni, hogy vajon mit tehetnél meg azért, hogy a jövőben se legyen, ameddig a nevezett orvosi probléma fennáll. Egyébként, ha a felekezeted nem hisz a csodákban, akkor abban a közegben nem is várhatsz ilyesmit. De még ha amúgy hisz is ilyesmiben, élő kijelentés nélkül, illetve gyógyító kenet nélkül ne várj csodát, hanem legyél józan. Megkérdezhetem, hogy melyik egyházhoz tartozol?
2014. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Másodikkal értek egyet abban, hogy beszélj egy olyan pappal, akiben megbízol, akinek adsz a véleményére! Abban nem értek egyet, hogy itt bárki el akarja dönteni, mennyire vagy hívő, és hogy hívő emberként mire szabad gondolni, mire nem.
2014. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Asperrimus, most kivételesen majdnem végig jót írtál.

Egyet kérdeznék:

"vajon mit tehetnél meg azért, hogy a jövőben se legyen"

Itt mire gondoltál?

2014. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
11%

Én azt tudom, hogy minden egyes ember Isten akarata, ő formálja az anya méhében. Nem hiszem, hogy nem tudja az Úr mit csinál. De hát olyan sokan vannak, akik nem is hisznek, csak mondják és amikor bízni kéne, akkor inkább ragaszkodnak a szerintük biztos úthoz. Jól írta valaki, ez nem hit, így azt teszel amit akarsz.

Azt írtad, hogy az élet minden területén megpróbálsz megfelelően élni. Nem írtad, hogy megtértél, így valószínűleg csak bemártóztál egy szekta medencéjébe, ami előírja a viselkedési szokásokat és elhitted, hogy ez a hívő élet. Tévedés.

Borulj le és kérd Isten segítségét, mert egy hívő ezt tenné, nem erre az oldalra írna ki egy megosztó kérdést.

2014. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Itt mindenki azt ajánlja, hogy egy pappal beszéljél.

Szerintem viszont elsőnek egy ORVOSSAL beszéljél, ő pedig csináljon egy alapos vizsgálatot.

Utána pedig, ha az életed veszélyben van, akkor remélem, hogy nem dobod el. Nem a középkorban élünk!

Szerintem Jézus is ezt mondaná, de persze őt senki sem kérdezi.

2014. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!