Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bízhatok abban, hogy ha...

Bízhatok abban, hogy ha meghalok újra fogok születni és nem kallódok el mint most a családom miatt?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok. Sajnos 10 éve mindenhogy megnehezítették a dolgom. Ami a legrosszabb nem tudtam magamon segíteni. Szép lassan elmentek mellettem az évek. Nem lettem az ami lehettem volna... Csak úgy sikerülhetett volna, ha anyám mellettem van, de nem volt, elnézte azt, hogy tönkretesznek.


Most van lehetőségem elmenni itthonról albérletbe, de ez már késő...Ezt a 10 évet nem adja vissza senki.



Szóval bízhatok abban, hogy ha meghalok újraszületek és sikerülni fog az életem ?


2014. dec. 26. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem. Az életedet itt kell megoldanod, a mostani problémáid elkísérnek a halál után is, csak odaát fokozott mértékben gyötörnek, onnan pedig nincs visszaút. 27 évesen még fiatal vagy ahhoz, hogy azt mondhasd jogosan, hogy elrontottad az életedet. Azt mondhatod, hogy 10 évet elrontottál, de előtted az élet. Én 20 évvel vagyok idősebb nálad, és sok dologgal vagyok elégedetlen, ami nem úgy sikerült, ahogy korábban elterveztem. De eszembe sem jutna, hogy azon rágjam magam, amit elmulasztottam. Ahány nap van előttem, annyi lehetőségem van, hogy változtassak. Soha nem fogom feladni, hogy tovább próbálkozzak. Somló Tamás dala az egyik kedvencem, a Nem adom fel! Neked is ezt ajánlom. A reinkarnáció egy hamis tanítás, amivel az embereket arra igyekeznek rávenni, hogy a problémáikat ne most akarják megoldani, hanem egy bizonytalan távoli élet során, amire nulla bizonyíték van, hogy valaha is elkövetkezne. Én 1990-ben találkoztam Jézus Krisztus valóságával, behívtam Őt a szívembe, és Ő megváltoztatta az életemet. Nem minden sikerült, alapvetően sok dologban vallottam kudarcot, de soha egyetlen pillanatra sem bántam meg, hogy akkor úgy döntöttem, hogy engedek Neki és nem állok ellene. A te életedre is Ő a megoldás. De ne felejtsd: "Nem szobor, nem vallás, és semmiféle szertartás: Ő az Élet"


[link]

2014. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még kibővíteném az első választ azzal, hogy ha állandóan elégedetlen vagy és másokat okolsz, soha az életben nem leszel boldog. Az elégedetlenség a sátán egyik csapdája. Van akinek soha sem lesz internet e, se gépe hogy feltegyen ilyen önsajnáló kérdést.
2014. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én már tudom, soha ne mleszek boldog. Másokat okolok ? hát ha lett volna lehetőségem cselekedtem volna...
2014. dec. 26. 23:47
 4/11 A kérdező kommentje:

1. válaszoló


Eleget imádkoztam mégis elkallódtam a családom miatt.

Nem leszek kisegítve azzal, hogy bújom ezek után a bibliát és azt mondom, hogy befogadtam Istent.

2014. dec. 26. 23:50
 5/11 anonim ***** válasza:

igen kedves kérdező, de ahhoz túl fiatal vagy, hogy a halál gondolata kellene hogy az eszedben járjon.

Soha nem késő most sem az életet helyre hozni, lásd 47 évesen nekem sikerült 3. hónapja újra kezdeni de most jól döntöttem.


Viszont ahhoz, hogy az életet a nehézségek ellenére is szépnek és méltónak tartsd, elengedhetetlen az Isteni bölcsesség.

ezt pedig rendszeres Biblia olvasással elmélkedéssel, Isten mivoltjának, gondolkodásának megismerésével lehet megszerezni, nem jön magától csak ima útján.

2014. dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, hogy halál után van-e valami. Készülj a legrosszabbra, hogy csak ennyi az élet, és a halállal véget ér. Hozd ki ebből a legtöbbet. Baj nem lehet.
2014. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha mondod, hogy befogadtad, az valóban nem segít, de ha ténylegesen befogadod Jézust, az igen. Az, hogy mennyit imádkoztál, lényegtelen. Van jó és van rossz ima is. A jó ima közelebb viszi az embert Istenhez, a rossz ima pedig távolabb. De a rossz beszéd is távolabb visz a célodtól. Én nem hiszek a pozitív beszédben, ha az nem a bibliai hitre épül. A negatív beszéd azonban működik különösebb hit nélkül is. Én nagyon sokat imádkoztam évekig, és semmi választ nem tapasztaltam. De amikor a megfelelő imát mondtam el, a megfelelő módon, egyből jött a válasz is.
2014. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

27 éves vagy! Igenis, még számtalan mód létezik arra, hogy javíts az életeden!

Költözz ki külföldre/szerezz munkát...

Több rokonom is úgy járt, hogy olyan helyre mentek tanulni, ahol azt hitték, megcsinálták a szerencséjüket, de a végén nagyot estek, azonban ez nem jelentett számukra akadályt, máig is boldogan élünk!

Oké, veled nem ez történt, de ez csupán egy példa, hogy nem kell lelombozódni, ha valami nem jött össze.

2014. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, elvesztettél tíz évet, ami nagy idő. Emiatt elvesztenéd az egész életedet is?

Ha nem lépsz, akkor még többet is elveszíthetsz. Csak hinni kell, és a remény visz tovább.

2014. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azzal semmivel nem könnyíted meg az életed, ha öngyilkos leszel. Nem tudhatod, hová kerülsz, kiadod a kezedből az irányítás lehetőségét. A testhez kötöttség szenvedésnek tűnhet, de mikor eldobtad jöhetsz rá, védelmet is nyújtott a lelkednek, nélküle ki van szolgáltatva a lelked.

Isten nem biztos, hogy olyan könnyen veszi, ha valaki eldobja az életét. Ezen kívül gondolj a körülötted lévőkre, milyen hatással lenne, rájuk? Van testvéred, fiatalabb rokonod? Ha ilyen történik a családban, megnő az esélye, hogy később ők is öngyilkosságot kövessenek el!

Egy kicsit most tágabb szemszögből közelítettem meg, egyébként keresztény vagyok, ami nem tanítja a reinkarnációt, így ebben nem is foglalok állást, hogy kaphatsz e másik életet.

Könnyebb biztos nem lesz a sorsod tőle!

Egy videó, elgondolkodáshoz:

Tamara Laroux Shot Herself, & Went to Hell, Then to Heaven and BACK!!

https://www.youtube.com/watch?v=HGQDkCi-OIY


Egy szintén halál közeli élmény, itt viszont nem öngyilkos lett, hanem bélvérzést kapott egy korábbi ateista:

Howard Storm - former atheist - near death experience – NDE

https://www.youtube.com/watch?v=UPj4wci_bcI


Megkérdezhetem, mi akartál lenni?

2014. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!