Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen változásokra kell...

Milyen változásokra kell számítanom az életben, ha muszlim akarok lenni?

Figyelt kérdés
Mostanában azon gondolkozom, hogy muszlim szeretnék lenni csak félek a változástól, meg az előítéletektől. Jelenleg keresztény vagyok, de eddig nem igazán voltam vallásos, akik nem születésük óta muszlimok, csak később lettek azok elmondanák a tapasztalataikat, hogy miben változott meg az életük, meg mit szóltak hozzá a családtagok, barátok? Köszönöm a válaszokat előre :)

2014. dec. 29. 06:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Először tanulmányozd a muszlim vallást!

Amennyiben az szerint akarsz élni, a Korán és a hagyományok ismerete után magad is megitélheted a bekövetkezett változásokat.

2014. dec. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Az én családom abszolut toleráns, nem volt vele baj. Alapvetően öltözködési és táplálkozási szokásokat kell megváltoztatnod:


- Mind a nőknek, mind a férfiaknak el kell takarni egyes testrészeiket, így pl. a strandolás kilőve, hacsak nem szörfös ruhában mész.

- Kaja: Alkohol kerülése (nagyon sok rummal ízesített csoki van), nem megfelelően levágott állatokból készült termékek kerülése (alapvetően a húsok, de oda kell figyelni a krémes dolgokra is, nagyon sokban van zselatin, pl. puddingok, sajtkrém, joghurt).

2014. dec. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és a munkahelyeken mi a helyzet, lehet itt Magyarországon olyan munkahelyet találni ahol megengedik, hogy imádkozzak?
2014. dec. 29. 08:14
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagy keresztény, mert ha az lennél, akkor kapcsolatban lennél Jézussal és nem akarnál senki mást. Nem szeretem, mikor még azok is kereszténynek hívják magukat, akik még Istenükkel sem találkoztak. Nem vagy keresztény! De mielőtt Istent megtagadod, előtte meg kéne ismerni, nem? Vagy úgy gondolod, hogy a vallások azért vannak, hogy kiválaszd a legszimpatikusabbat? Egy keresztény ismeri az Urat és nem akar mást.
2014. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Az én családom is elfogadta, hogy muszlim lettem. Alapvetően elég sok életvitelbeli változáson megy keresztül az, aki muszlim lesz. Ha fokozatosan állsz át erre az életmódra, akkor nem nehéz, de hirtelen túl sok változást okozna már a napi öt ima is.

Szerintem nincs olyan munkahely, ami ne bírna ki 10 percet, amikor imádkozol. Végül is, mások meg cigiznek, kávéznak, akkor miért ne lehetne ezt a kevés időt úgy eltölteni, ahogy jónak látod?

Ebben a videóban részletesen elhangzik minden az imáról:

https://www.youtube.com/watch?v=ovZze6dW3jU&index=2&list=PLl..

2014. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat en nem vagyok olyan hu de vallasos, de keresztenyek kozott elve el kell, h mondjam, h sok gondolkodasbeli ill. szokasokban megnyilvanulo kulonbseg van...es itt nem a kulsosegekre gondolok. Amugy szerintem azert nem szukseges egybol vehabijava valnod, mint ahogy az atkonvertalt muzulmanok nagy resze...lasd az egyik valaszolo..nem megy strandra, meg nem eszik sajtkremet, mert hatha a zselatin nem halal modon levagott allatoktol szarmazik...nem tudom, de sz sztem mar vallasi fanatizmus kicsit, de akinek ez tetszik, az is ok. csak nem tudom, en nem hiszem, h szukseges dolog lenne, sokkalta fontosabb sztem h valoban hiszel-e Istenben, mint hogy nem tudom szazszor megnezed, h egy bonbon tartalmaz-e 1% alkoholt, mert az akkor mar haram.
2014. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 fersk ***** válasza:
17%
És persze a körülmetélés is szükséges.
2014. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocsi jános, igazad van, tényleg nem vagyok keresztény, rosszul fejeztem ki magam, szóval csecsemőkoromban akaratom ellenére kereszteltek meg, de igazából nem is érdekelt az egész vallásosdi, nem is konfirmáltam, de most, hogy már lassan 23 éves leszek és kezdek megkomolyodni, egy barátom által elkezdtem megismerkedni a muszlim vallással, elgondolkodtam azon, hogy eddig hogyan éltem és változtatni szeretnék. Utána olvasgattam bizonyos dolgoknak ezzel a vallással kapcsolatban és sok dologban egyetértek vele. Szeretném, ha az életem végre jó útra fordulna, ha mutatná valaki az utat és hálás lehetnék mindazért amim van, még ha az nem is sok minden, illetve segítenék a rászorulókon, mert én is tudom milyen a nélkülözés. Istent eszem ágában sincs megtagadni, nem tudom ezt honnan vetted, csak mert ott Allahnak hívják (jelentése: Az Isten) attól még ugyanaz az isten akit a keresztények is ismernek. Jézus pedig nem isten... Az emberek mindig úgy ítélnek el dolgokat, hogy nem is ismerik, sztereotípiák, előítéletek, talán ha nem azt látnád a muszlimokban amit az amerikaiak állítanak róluk, hogy terroristák meg, hogy gyilkosok, hanem utánanéznél a dolgoknak, hogy mit tanít a korán más lenne a véleményed, de nem akarok veszekedni. A kérdésre viszont nem válaszoltál, ugyanis nem azt kérdeztem, hogy miért legyek keresztény, vagy, hogy miért nem vagyok az, na mindegy. És szerintem igen azért van több vallás, hogy eldönthessük ki hogyan akar hinni Istenben, hogyan akarja őt tisztelni és követni, pl. szerintem senkinek nem ártok azzal ha nem akarok mondjuk a templomban borozgatni. De azért köszönöm a válaszod.
2014. dec. 29. 19:44
 9/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valakinek van ideje és szívesen segítene még egy két dologban légyszíves írjon nekem privátot, köszi előre is!
2014. dec. 31. 02:16
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Azt nem árt tudni, hogy a radikális muszlimok (nem csak a nyílt dzsihádisták) életveszélyes fenyegetést jelentenek a liberálisabb muszlimokra is. Ez az egyik. A másik: kérdező, ha már annyira hálás akarsz lenni valakinek, akkor miért nem inkább a biblia Istenével, meg Jézus Krisztussal teszel próbát? Leválasztva róluk a hamis tradíciókat, képzeteket, amik a történelem során rárakódtak. A két isten egyébként baromira nem ugyanaz.

Személyes véleményem ezekről a betérésekről: úgy látom működik a sátán evangéliuma. Hamis szellem vezeti ezeket az embereket ebbe.

2014. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!