Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » József nem lett ideges mikor...

József nem lett ideges mikor megtudta hogy Mária együttlét nélkül esett teherbe?

Figyelt kérdés
Én nagyon pipa lettem volna!

2014. dec. 31. 12:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%
Biztos gyanús volt neki,de akkor még nem volt "gyakorikérdések.hu"így nem tudta megkérdezni senkitől hogy WTF???
2014. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Nem, mert József "igaz ember volt", és szerette Máriát, ezért "nem akará őt gyalázatba keverni, el akarta őt titkon bocsátani."


Tudod, nem vagyunk egyforma vérmérsékletűek, és természetűek...


Üdv. Péter

2014. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Pipa lett és el is akarta küldeni Máriát, de jött egy angyal és ő felvilágosította, hogy mi a helyzet.
2014. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Akkoriban a gyerek az isten(ek) akaratából lett, nem volt hozzá köze a testiségnek.
2014. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Ha jól mértem fel a helyzetet,te hitetlen vagy, József pedig bibliai meghatározás szerint igaz volt. Ő benne volt az Istennel való szövetségben, neked előbb meg kellene térned, hogy bele kerülhess. József Istennek tetsző életet igyekezett élni, te pedig provokálsz. József ismerte Istent, neked Isten dolgai magasak, mint tyúknak a farzseb. Röviden.
2014. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
A zsidó jog szerint jogában állt volna megkövezni, vagy ha vásárolta, akkor az árát visszakérni, ha az elvileg szűz feleség terhes lett úgy, hogy ő nem szexelt vele. De képzeld csak bele magad a helyzetébe. Egy csóró ács vagy, aki a tűző napon melózik egész nap. Végre hazamész, hogy dughass egy jót a szűz asszonyoddal, erre az asszony eléd áll és azt mondja, hogy "terhes vagyok Józsi". Szerinted hogy érezte magát?
2014. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem volt szabad nekik még az együttlét. De megtörtént az együttlét. Letagadták. Kitaláltak egy sztorit, vagy ők, vagy a szomszédasszonyok. Megírták. Most milliók még mindig beveszik.
2014. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

József zsidó volt és hivő volt.

Biztos voltak "lelki problémái" de Ő is tudatva volt,hogy valójában mi is történt,úgyhogy szerintem megértette,hogy miről van szó és megnyugodott lelkileg is.

Bárcsak mindannyian olyanok lennénk amilyen Ő volt...

2014. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Még ebböl a szemszögböl bevallom, sohasem gondolkodtam el.

Nem rosz kérdés. :)


Mindenképpen azt hitte, hogy Mária megcsalta öt. Arról nem ír a Bibliában egy szót sem, hogy esetleg veszekedett-e /hiszen ember volt ö is, még az apostolok is veszekedtek/.


Mindenképpen igazságos ember volt. Nem bosszúálló. Nagyon kellett hogy szeresse Máriát. Titokba akarta elbocsájtani. Micsoda megnyugvás volt számára, mikor az angyal megmondta neki, hogy Mária nem vétkezett.

2015. jan. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha tényleg nem voltak együtt,akkor biztosan az volt.
2015. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!