Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a házasság előtti...

Szerintetek a házasság előtti együttlét bűn? Nem féltek, hogy halál után valami rossz történik emiatt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fiatal már úgy házasodik, hogy már volt valamilyen együttlétben. Ez számomra teljesen hihetetlen, mert teljesen világosan megmondta a katolikus egyház (ez az igaz vallás, mert Szent Péter alapította) hogy a házasság előtti együttlét halálos bűnnek számít azaz halál után szenvedés vár rá az illetőre emiatt, tehát amíg Jézus urunk színe előtt nem esküszünk meg addig nem szabad ilyen dolgokat csinálni.

Én 27 éves fiú vagyok, vágyok a szexre én is, de sokat beszéltem lelki atyákkal és ők mind azt mondták, hogy jól teszed fiam, mert valóban bűn, ha együtt lennék nővel és én félek, hogy a halál után valami rossz dolog lesz.


2012. okt. 16. 11:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
51%
Ülj le, egyes.
2012. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem Te írtad az előbb a maszturbálós kérdést is. Törölték. Próbálkozz valamilyen egyházi vonalon megfogalmaznia kérdésedet, mert nem etikus és szerencsés dolog, ha a vallás ürügyén itt buta válaszok jelennek meg.

Nem vagyok vallásos, de tartsuk tiszteletben mások érzéseit.

2012. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
72%
Tartsd bűnnek és élj a legjobb belátásod szerint. Ne próbál, viszont másokra ráerőltetni a saját erkölcsi normáidat.
2012. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
52%
A házasság előtti szex ugyanolyan halálos bűn lenne, mint a gyilkosság, vagy pedofília, stb? Hát én ezt nem hiszem. Én is vallásos vagyok, de ezt nekünk így soha nem állították be. ez esetleg csak egy vétek. De nem vehető egy kalap alá a gyilkossággal, pedofíliával, stb, ami tényleg ember ellen való bűn, és halálos, megbocsáthatatlan bűn. Kicsit túloz az atyád.
2012. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért gondolod, ez komoly kérdés, komolyan hadilábon állok, mert az egyház azt mondja bűn...
2012. okt. 16. 11:26
 6/48 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
55%

Kedves vallásos barátom! Ha így érzed, akkor ne szexelj a házasság előtt, én ezt tiszteletben tartom.

Te pedig azt tartsd tiszteletben, hogy nem mindenki így gondolkodik, mint te.Én ateista vagyok, szexeltem a házasság előtt is.

A hittérítéssel máshol próbálkozz!

2012. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Nem, én éppen lelki vívódásban vagyok emiatt
2012. okt. 16. 11:28
 8/48 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sajnálom az ilyen elvakult, beszűkült látókörű elbutított embereket.

Inkább hallgatsz egy kapzsi, rengeteg bűnt elkövetett az emberek irányítására szolgáló vak egyháznak, mint a saját eszedre, a saját érzéseidre.

Ki az a Szent Péter, hogy megmondja, hogy mi halálos bűn és mi nem az? És mi az indoklása? Egyetlen érthető, logikus észérvet mondj, azon kívül, hogy valaki ezt mondta neked. Gondolkozz és mondd meg, hogy mi ebben a bűn.


Én semmibe nem nézem az egyházakat, a megrendezett "rituálékat", a logikátlan elvárásokat. Úgy gondolom, hogy amíg becsületesen élek, tiszta a lelkiismeretem, tisztában vagyok önmagammal, szeretettel bánok a családommal és ismerőseimmel, addig nem fog valamiféle Szent Péter a pokolba taszítani...

2012. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Nem a Szent Péter, ő csak alapította, az egyháznak a szentlélek sugallja, aki ugye isten, mert egy isten három személyben (az atya, fiú, szentlélek)
2012. okt. 16. 11:32
 10/48 anonim ***** válasza:
82%
Azt még megjegyezném, hogy Istenben bizonyos szinten, a saját felfogásom szerint hiszek, de semmiféle vallásban vagy köré felépített sallangban nem.
2012. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!