Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány keresztény egyháznál...

Hány keresztény egyháznál jellemző a kiterjedt prédikációs munka még?

Figyelt kérdés

Én három egyházról tudok eddig.


Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza

Jehova Tanúi

Szentlélek Társasága a Világ Kereszténységének Egyesítéséért (Egyesítő Egyház)



2015. jan. 2. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza"


Alias Mormon Egyház. Csak azért írom, hogy ne misztifikáljunk, hanem mindenki tudja, hogy kikről van szó.

2015. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a kiigazítást. Onnan kifelejtettem a zárójeles részt.
2015. jan. 2. 15:47
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Ezek nem keresztény egyházak ezek szekták, akik be akarják a hülyeségeiket adni az embereknek.


A keresztény egyházak a katolikus, református, evagélikus, baptista, unitárius, adventista

A többi mind olyan dolog, hogy kiforgatják a bibliát.

2015. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"A keresztény egyházak a katolikus, református, evagélikus, baptista, unitárius, adventista"


Tényleg? Az unitáriusok tagadják a háromságot! Tehát ezek szerint mégis lehet "keresztény", aki tagadja a háromságot? Csak mert sok magában okos állítja, hogy nem. :-)


Vankó

2015. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Ja, egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak az offolás helyett, melyet egy félrevezető offra válaszoltam: nem tudom mit jelent a kérdezőnek a "kiterjedt" kifejezés, de a felsoroltak közül egyértelműen kiemelkednek Jehova Tanúi, hiszen ők ezt kezdettől teszik, méghozzá világméretekben. Ha az "kiterjedtnek" számít, amit ők csinálnak a Máté 24:14 alapján, akkor ehhez képest nincs más csoport, mely megközelítené ezt a munkát. De sokkal fontosabb az, hogy mit visznek az emberekhez.
2015. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
A Máté 24,14 már egy réges régen beteljesedett prófécia, nem is erre a korra szól. Csak a szövegkörnyezetből önkényesen kiemelve lehet erre a korra magyarázni...
2015. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

56- és 23 százalékos.

Nem szerettem volna ide kommentelni, mert épp valamit kerestem, de beleolvastam, mert érdekelt eme kérdés, és akkor láttam az 56- és 23 százalékkal jelzett komikat.

Szóval: Való igaz, nem tartoznak a "mainstream", a fősodratú keresztények közé, de a Jehova Tanúit, a Mormonok, és a többi egyéb(jelentéktelen) egyház,felekezet is mind-mind keresztény. Annyira felesleges "kiátkozni" őket(ha sokszor hallja pl személyesen is ezt az ember, már beleun, és pl megírja ezt a rövidke kommentet is). Ha valaki ezt teszi, akkor egyszerűen feloldhatja magában Gordiusz csomóját: Tegye fel a kérdést magában, hogy melyik vallást tenné meg hivatalossá egy adott területen,adott közösségben, ahol maga a kérdést feltevő egyén is él és lakik: például az iszlámot, vagy a "kicsit keresztény"/"nemkeresztény", de iránymutató szentkönyvnek a bibliát elfogadó(és egyébként igen szigorú, elvhű, és a bibliát behatóan, már-már atomjaira szedve olvasó/elemző) Jehova Tanúi?

Ha ezt felteszi, és a válasz mindenképpen vagy az egyiket, vagy a másikat kell tartalmazza, akkor valószínű, nem lesz több probléma a "jehovákkal".


Nem vagyok Jehova-hívő, jártam hozzájuk 1-2 évig, tanultam ilyen vallású, megkeresztelt és kereszteletlen hirnökkel(náluk ez a legalsó státusz), meguntam, és már nem mentem többet. Én meguntam, és akkor szidtam(16-17 éves voltam) de felnőtt fejjel és más elterjedt vallásokhoz viszonyítva, azt kell mondania az embernek, hogy ha az emberek 98 %-a Jehova Tanú lenne, biztos vagyok benne, hogy kevesebb konfliktus lenne és sok más egyéb is "jobb" lenne. Ellenben például a vudu hívőkkel(valami zombi-kultusz), a törzsi vallásúakkal(akik ha úgy tetszik, még tizenévesen "eltávolítják a fiatalok fogait, mert állítólag így férfivá lesz, vagy épp az albinizmusban szenvedő társaikat elfogyasztják, mert esetleg az szerencsét hoz), vagy épp(személyes véleményemként), az iszlámmal.


Szóval ők is keresztények, keresztényiek, talán még jobban, mint egyes katolikusok bizonyos tekintetben, mert a Jehova Tanúi rendkívül igyekeznek a bibiliai értékek szerint élni, és azt tanulmányozni rendszerszerűen.


(Privát vélemény)

2015. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%

@20:32


A Jehova Tanúi nem önmagukban értelmezik a Bibliát, hanem van nekik egy szervezetük, aki magyarázza azt. A Tanúk ugyanis úgy gondolják, hogy segítség nélkül semmiképpen sem lehet megérteni azt. Tehát ha eléjük teszel egy szentírási szöveget, akkor önmagukban nem tudják értelmezni, csak akkor, ha a szervezetük adott róla oktatást. Ezért is történik meg az ezen a fórumon, hogy rengeteget másolgatnak kész válaszokat a honlapjukról, mivel önálló választ nem tudnak adni... A másik pedig, ami miatt nem tartják őket kereszténynek, az éppen az, hogy ők ariánus teológiát vallanak, ami viszont merő eretnekség, a kereszténység nem is fogadta el sokat, csak azok, akik végül Arius követői lettek.


A Mormonok nagyon hasonlítanak a Jehova Tanúihoz. Ők is eretnekségeket hirdetnek, és ők is azt gondolják, hogy ők az igaz egyház.

2015. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Jehova tanúinak nem is a szorgalmukkal van a probléma, hanem azzal, hogy mivel fogalmuk sincs arról, hogy mi az evangélium, nem azt hirdetik, hanem mást, azt is szólásban való bölcselkedéssel, nem pedig szellemnek és erőnek megmutatásával. Pedig Pál apostol azt állítja, hogy nem beszédben van az Isten országa, vagy ha jobban tetszik királysága, hanem erőben.
2015. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Jézus azt mondta, hogy terjesszük az Evangéliumot, nem azt, hogy prédikáljunk, hisz az egy ajándék, amit nem mindenki kap! Mindenki az Evangéliumot hirdeti, akinek akár az életében megmutatkozik az Isten szeretete. Ne járj házról házra, ez az utasítás, nem tették ezt az apostolok sem. Leginkább életükkel tettek bizonyságot.
2015. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!