Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok gondolom a Korán az...

Muszlimok gondolom a Korán az élethez is add útmutatást . Hogyan kell élni a házaságban?

Figyelt kérdés
A férjem muszlim és nagyon el vagyok keseredve ,soha nem visz a sarki boltál tovább.A tesvéreit mindenben elém helyezi nekem mindent meg kell tenem a tesvéreiért ,de van olyan testvére is aki még csak nem is köszön nekem pedig nem sértettem meg semmivel.A férjem úgy érzem mindenkit jobban szeret mint engem .És ha felhozom ,hogy miért szeret mindenkit jobban mint engem akkor azt mondja,hogy ő nem magyar és ne irigykedjek .Demost is külföldre ment a testvének hozott ajándékot ,magának is vett amit ő szeret ,de én nem kaptam semmit mert arra már nem volt ideje .Tényleg ez a normális a muszlim házaságban? Nincs munkám 3 éve mert a háztartást viszem néha elgondolkodom ,hogy új életet kezdek ,de munka tapasztalatom sincs ,de én szeretem a férjem és fáj ,hogy én nem vagyok neki fontos .Az öngyilkosságra is gondoltam már ,de anyukám nem okoznék ekkora fájdalmat.
2015. jan. 3. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Öngyilkosnak nem kell lenned. De lehet, hogy elválni is jobb volna úgy, hogy örökre eltűnsz onnan.
2015. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez a normális a muszlim házasságban...

de azt azért megemlítheted neki, hogy téged is meg kell becsülnie, olvassa el a Koránban.

Amiket viszont írtál, azok tényleg így vannak, sajnos így jártál.

2015. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
A Korán azt írja, hogy az asszonynak engedelmeskednie kell a férjének. Gondold meg, hogy mennyire szereted a férjedet, és hogy őt szereted-e jobban, vagy a szabadságot!
2015. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos előtte kellett volna megismerned és elgondolkodnod a muszlim élet részleteiről.

A Korán egy dolog, és ott a feleség nem egyenrangú, bár komoly jogai neki is vannak. De a keresztények sem egyformák, országonként se és egyénenként se, pedig a biblia egy. Ugyanígy van a muszlim világban, nagyon más az élet mondjuk Törökországban és az Arab Emírségekben. És nagy kérdés, milyen a férjed, mint ember.

Viszont egy kapcsolat - vallástól függetlenül - mindig két ember hozzáállásán múlik. Ott ő van otthon, neked rossz, tehát neked érdeked, hogy a férjed figyelmes legyen veled. Ez nem az ő érdeke, mert ő más szemléletben nevelkedett. Röviden szólva, ami neki természetes, az neked nem, és ne is ismered. Ugyanez megfordítva is igaz. Két utad lehet. 1. Hazajössz és itthonról elválsz (ott ez nem fog menni). 2. Apránként ráébreszted, hogy a vallástól függetlenül szükséges egyfajta kölcsönösség, és ebben neki is kell valamit adnia. Nyilván úgy és olyasmit, amire képes. Aztán majd ez növelhető. Ezt csak türelemmel és szeretettel érheted el, követelésekkel csak az ellenkezőjét. Egy férfi egyébként sem szokta megtenni, ha valamit "követelnek" tőle. De kérni annál többet lehet tőle. Persze ügyesen. Mondják, hogy a nő legfőbb fegyvere, hogy a kívánságát úgy állítja be, mintha a férfi akarná azt.

Sok sikert!

2015. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Válni ott is lehet, ha nincs gyerek.

De a válásnál csak a saját dolgaidat viheted, és ugye gyakorlatilag minden a férjedé.

Inkább próbáld meg őt ráébreszteni, hogy nem csak szolgának vett el téged - bár az is vagy, a Korán szerint - hanem inkább társnak.

2015. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele. A Koránban nem az van leírva hogy úgy kell bánni a feleséggel mint egy kutyával.

Az hogy nem köszön a testvére az azért lehet mert általábab a muszlim férfiak általában nem szoktak ismeretlen nőkkel szóba elegyedni, bár ezt sokan lenézésnek tekintik.

2015. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
írhatok priváltban? érdekel pár dolog:)
2015. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!