Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nincs értelme egyik valláshoz...

Nincs értelme egyik valláshoz sem csatlakozni, mert mind felesleges és kártékony, az erkölcsi útmutatást pedig ugyanúgy megtalálhatjuk akár a görög filozófiában?

Figyelt kérdés

A vallások ellentéteket szülnek. Bármikor beleütközhetünk rossz tanításokba. Mégha létezik is Isten, biztos, hogy nincs igaz vallás. Sőt, ha mindenható, és végtelenül bölcs, akkor mit sem számít neki, hogy mi miként vélekedünk róla. Ha meg maga a szeretet, akkor meg pláne nem ítélkezik, elfogadja, hogy számunkra nem ő az első.


+ Hinni vallás nélkül is lehet.



2013. szept. 24. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam." Jn 14,6


Természetesen nem kötelező egy bizonyos egyházhoz csatlakozni, de ha hiszel Jézusban, szerintem jobb közösségben, mint egyedül.

2013. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Közösség?

Milyen közösség? Arról beszélsz, hogy a hívek néha napján elmennek a templomba, ahol senkit sem ismernek. Vagy a gyülikről beszélsz? A közösség lehet iskolai, munkahelyi, sportközösség stb. Nem kell vallás ahhoz, hogy közösségben éljek.


A Biblia meg lehet kamu is. Azért mert a Biblia szava saját magával igazolja az igazát azzal nem megyek sokra.

Mi van, ha a hinduknak van igaza, gondolom a Bhagavad-Gitában is elhangzik ez a mondat, csak más nyelven, más szavakkal.

2013. szept. 24. 18:03
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Hallatlan mindkettőtök pocskondiája!

Dr. Kajtár Béla

2013. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nagylzs ***** válasza:
100%

A vallásoknak megvan a maga szerepe. Nem tökéletesek, és nem teljesen haszontalanok. Nehéz lenne megítélni, hogy úgy általában véve a vallások több kárt okoznak-e mint hasznot. Íme a tények:


- A vallások nem csak arra képesek, hogy ellentétet szüljenek. A vallás képes összehozni is az embereket.


- A véleményed miszerint " ha mindenható, és végtelenül bölcs, akkor mit sem számít neki, hogy mi miként vélekedünk róla" szintén egy hit. Úgy látszik, te is hiszel dolgokat, egy feltételezett Isten milyenségéről.


- Igen, hinni lehet vallás nélkül is. Ez tény. Ez nem teszi a vallásokat rosszá vagy jóvá!


A "minden vallás rossz" és a "vallás nélküliség rossz" típusú vélemények mind szélsőségesek. Az ilyen szélsőséges nézetek mindig egy konkrét ember nézőpontjából vannak megfogalmazva, és egy másik ember nézőpontjából hamisnak látszódhatnak. Ha figyelembe vesszük azt, hogy sok különböző embernek sokféle nézőpontja van, akkor egyik ilyen nézet sem hamis vagy igaz. Hanem ezek olyan nézetek amik emberek egy csoportjának megfelelőbbek mint a többi nézet. Bár az kétségtelen, hogy a szélsőséges nézetek kevesebb embernek felelnek meg, és az a valószínű hogy a szélsőséges nézetek szélsőséges megnyilvánulásokhoz vezetnek, ezek pedig valóságos (nem elméleti) rosszhoz vezetnek. De ez sem törvényszerű, csak valószínűbb.

2013. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na tessek

Kedves Bela bacsit ( #3 ) begerjesztettetek :)

2013. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtutibb az lenne, ha senki sem akarná erőszakkal érvényesíteni a saját igazát. És akkor le lehetne redukálni minden borzalmat és az is mindegy lenne, ki miben hisz.
2013. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én személy szerin jobban szeretem a görög filozófiát, de mi, sajnos, egy butább korban élünk,

ezért is használok időnként vallásos nyelvezetet és kifejezéseket.

2013. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a vallas szul ellenteteket, hanem az ostoba emberek akik azt felre ertik......
2013. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!