Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó egy nagyon vallásos...

Miért jó egy nagyon vallásos embernek hogy ő Istennel szemben egy senki?

Figyelt kérdés
Mindig ezt mondják hogy legyél szegény es hogy te csak egy szolga vagy mert Isten az ur es neked ot szolgalnod kell? Miert jo igy az embereknek???

#adaa
2015. jan. 3. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem jó, nekem ivó cimborám.
2015. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom, kérdezd meg erről bármelyik Fidesz-szavazót, ugyanaz a hozzáállás.
2015. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert sátán szolgálata nem eredményez örök életet, csak halált. az, hogy legyél szegény, nem bibliai követelmény. Istennek sok gazdag szolgája volt, és van. a pénz oltalom a biblia szerint.
2015. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

jó a kérdés.A válasz elég összetett, nézz utána a "kereszt teológia" fogalomnak.


Jézus (tehát maga Isten) maga is szolga, "egy senki" lett értünk. HOgy ezt jobban megértsd, bele kéne ásd magad a keresztény teológiába. Ha pár mondatba kéne összefoglalnom, akkor úgy próbálnám, hogy Isten a Teremtőnk, Jézus azt mondja, nevezzük Őt Apánknak. Tiszteljük Istent, mint aki megteremtett minket (tehát isteni rangban), de szeretjük is, mint a szüleinket. Kicsit összetettebb ez az úr- szolga viszonynál. Főleg, hogy Ő is szolgál minket (értem itt a keresztet). Nem vagyunk senkik Istennel szemben, hiszen meghalt értünk.


Úgy kell értelmezni az Úr-szolga viszonyt, hogy alázattal kell fordulnunk Felé, hiszen Teremtőnk, ugyanakkor bízhatunk Benne, hiszen szeret minket. Nem élhetünk vissza ezzel a szeretettel, mert Ő ISten, mi pedig az Ő teremtményei vagyunk.


Tudom, hogy nem volt kielégítő a válaszom, de sajnos ilyen röviden csak ennyire tudom összefoglalni.

2015. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 KZitus ***** válasza:
47%

Szervusz


Miért alakult ki benned a kérdésedben fölvetett gondolat?

Nem értelek!

Hogyan lehetek "Istennel szemben egy senki?" Ha senki lennék, nem áldozta volna fel a Fiát értem!

Én inkább azt érzem, hogy Isten annyira szeretett, a Fia is, hogy ezt az áldozatot MINDKETTEN meghozták értem, mégpedig azért, hogy megszabadítsanak az Ádámtól örökölt haláltól!:-)

Az igaz, hogy Isten az Úr, és őt kell szolgálnom, de ha nem őt szolgálom, akkor a Sátánt szolgálom, aki a világ ura ma. Egysterűen nincsen mássik alternatíva. Akinek engedelmeskedel, annak vagy a szolgája. Csak ez a két út van, amelyről Jézus is besszélt. A többi csak önámítás.


A szegénységről és a gazdagságról Jézus azt tanította, az a fontos, milyen helyet foglal el a szívünkben. A gazdagság akkor gond, ha annak élünk. Sok sok tanács van ezzel kapcsolatban a Bibliában, talán érdekes lesz számodra, ha elküldöm az egyiket:

1Timóteusz 6:9

Akiknek azonban elhatározásuk, hogy gazdagok lesznek, azok kísértésbe, csapdába, sok értelmetlen és káros kívánságba esnek, amelyek pusztulásba és romlásba döntik az embereket.

2015. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem neki jó, hanem a mindenkori hatalomnak!

Ezért alakították ilyenre a kereszténységet (is), hogy az emberek belenyugodjanak a sorsukba, dolgozzanak, szolgáljanak és ne lázadozzanak.

2015. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mulder614 ***** válasza:
64%
Isten képmására lettünk teremtve, azért ez nem semmi....
2015. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Inkább ellenkezőleg. A hívők inkább azt hiszik, hogy ők állnak a világ középpontjában, minden, ami körülöttünk van, miattuk létezik, az ő szolgálatukra. Egy világot alkottak az ember miatt, az embernek. Na ez a nem semmi.
2015. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

(Héberek 2:6, 7) . . .Micsoda az ember, hogy gondolsz rá, vagy az emberfia, hogy gondját viseled? 7 Egy kevéssel alacsonyabbá tetted az angyaloknál; dicsőséggel és tisztességgel koronáztad meg, és kinevezted őt kezed munkái fölé.


Tévedsz kedves kérdező, ha annyira semmik volnánk akkor értéktelenségünknél fogva nem találta volna ki számunkra, hogy a saját fia halálát végig nézze csak azért, hogy nekünk jó legyen....


S nem abban az értelemben vagyunk "szolgák" ahogy Te leirod, vagy ahogy Te gondolod

Nagy gonddal készitett mindent nekünk, hogy élvezzük az életet, és nem kér egyebet csak azt, hogy tiszteljük és éljünk az Ő erkölcsi értékei szerint, s ez nem nehéz, sőt a javunkat szolgálja...

2015. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdezö, soha az életemben nem éreztem ilyet és nem is vádolnám Istenemet azzal, hogy a szemében csak egy senki vagyok.


Miért senki? Képzeld el, hogy ha senkik lennénk, akkor miért teremtett ilyen szép világot nekünk?

Miért csodáljuk a naplementét? A csillagos égboltot? Miért érezzük az ételek számtalam ízét? Gondolj csak arra amit szeretsz? Szölö? görögdinnye, torta, süti, csoki kávé ....a friss kenyér illata /próbálj meg kenyeret sütni :) / a tejszínhabos gyümölcsös fagyis pohár...nézd a színeket, érezd illatát.


Mit gondolsz milyen Isten az aki megteremtette a férfi és a nö csodálatos kapcsolatát, figyelj bele az állatkölykök hancúrozásába, a kis csintalan rakoncátlan gyermekek édes kacagásába..... Mond milyen Isten ez aki ezt alkotta?

2015. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!