Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kikre vonatkozik ez:"ezeket...

KZitus kérdése:

Kikre vonatkozik ez:"ezeket az én ellenségeimet, akik nem akarták, hogy király legyek felettük, hozzátok ide, és vágjátok le előttem. «?

Figyelt kérdés
Jézus egy szemléltetés végén mondta ezt, a Lukács 19:11-29v-ben

2015. jan. 10. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Jehova taniról mondta, akik ragaszkodnak egy 16. században kitalált névhez, miközben az egész Újszövetség Jézus nevétől zeng és ez az a név, ami előtt Isten ÖSSZES angyala leborult és ő az, akit minden angyal imád. Jehova tanúi azonban nem kérnek belőle, nem ő a királyuk, hanem egy kitalált bálvány az átírt bibliájukkal együtt.
2015. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
A kereszténység egy nagyon kedves, szeretet teljes, toleráns vallás. Így ez az idézet vonatkozhat a melegekre, a zsidókra, a muszlimokra, vagy úgy bárkire aki egy kicsit is nem szimpi nekik.
2015. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
hát, sok minden elmondható Jehova tanúiról, de az nem, hogy nem akarnák, hogy király legyen felettük Jézus. kedves kérdező. ezt csak a Teremtő tudja. se neked, se nekem nincs jogunkban bárkire is azt mondani, hogy bizony téged meg fog ölni Jézus, vagy a Teremtő, mert ez nem a mi hatáskörünk. a bibliából buzdítani kell, és nem fenyegetni. a bibliából megtudhatjuk, hogy Jézus azt mondta, nem békét hozni jött a földre. mégis, mint békeszerzőként beszélünk róla. miért? a tanúknak fel kellene végre fogniuk, hogy ne beszéljenek más valláshoz tartozó, vagy másként gondolkodó emberekről ellenségként, mert nem vér és test ellen van hadakozásunk, hanem sátán és démonai ellen van hadakozásunk. azt tapasztaltam, hogy sok tanú megbotránkozna, ha kiderülne, hogy nem csak ők maradnak életben, hanem más valláshoz tartozók is. olyan ez, mint a szöllőműves példája. nem örülnétek, ha mindenki ott lehetne a paradicsomban? nem csak ti, akik kényszeres óraszámolgatók vagytok az emberektől való félelem miatt, hanem olyanok is, akik "csak" Jézusnak számolnak el a prédikálásukkal, embereknek nem? és persze mindenki, ahogy azt a Teremtő is akarja. szerintem a démonok, égi helyüket elhagyó angyalok nem akarták Jézust királyukként látni.
2015. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jánosegytizenkettő, kemény vagy, ma így ébredtél? :D

Szerintem az utolsó ítéletről szól: azok, aki bár emberi mivoltukban ajándékba kapták az emberi megismerés kegyelmét, de nem éltek vele, éltek mint az állatok, ösztönök által vezérleve, azok mint áldozati barmok fognak végül végezni (levágattatni az oltáron).

Ez hozzá tartozik, ezzel együtt lehet megérteni:

Mindannak, akinek van (megismerőképessége, metafizikai ébersége, amit emberként fogantatáskor ajándékba kap, amiért hálát kée adni Istennek), még adnak (eljut Istenhez vele), attól meg, akinek nincs (ereje Istenhez közeledni), még azt is elveszik, amije van (áldozati barom).

2015. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1-es szeretnélek némileg megvígasztalni:-)


Krisztus Urunk már több mint 100 éve Király fölöttünk, ezért ezzel a dallal dicsőitsük őt, mint Királyt, nagy nagy örömmel:-) :


Jöjjön el a Királyság!



(Jelenések 11:15; 12:10)


Szent Úr, öröktől fogva élsz,

és mindig élni fogsz.

A Krisztusnak adtad a trónt,

már áll Királyságod.

Meglett, mit régen ígértél,

felvirradt ránk a megmentés.


(REFRÉN)


A földre béke száll,

egy szent Királyság vár reánk!

Úgy vágyunk rá, Atyánk!

Ó, jöjjön el, jöjjön el hát!



A sátáni, régi világ

immár a porba hull.

Jól látjuk a láthatatlant

a szenvedésen túl.

Meglett, mit régen ígértél,

felvirradt ránk a megmentés.


Csak semmi előítélet. Hidd el, árt az egészségednem:-)


Üdvözöllek keresztényi szeretttel: Zita

2015. jan. 10. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Jézus nem 100 éve király! Már a feltámadása után is ezt mondta:


"Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön..."

2015. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vágjátok le előttem? Furcsa a legfőbb jó, és mindenkit szerető szájából hallani.
2015. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
7-es merengj el egy percre az áldozati- és a lemondásalapú vallások különbségén. Az áldozati alapú bezony levágta az oltáron az áldozati barmot. Aki akár ember is volt (pl az azték vallásban) ( Ez egyébként itt igen lényeges kérdés, ahogy fentebb már írtam)(a ker és a buddh. vallás lemondás alapú: tehát nem gondolja, hogy jobb lesz valami attól, hogy feláldoznak egy barmot az oltáron, vagy nem gondolja hogy ha a bűnbakra ráolvassák a bűnüket, akkor az megoldódik. Bár ezek kétségtelenül kényelmes megoldások. a példázat azokhoz szól akik ezt a kényelmes megoldást választják ahelyett, hogy felvennék keresztjüket és követnék a Tanítót (Buddha a hindu áldozati vallás ellen, és Jézus a héber ellen)
2015. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
hát, kedves kérdező, pont ezt eredményezi az, hogy a tanúk 2014-es éves közgyüllésének legfőbb bejelentenivalója az volt, hogy az általad idézett új éneket megjelentetik, ami, valjuk be, nem ihletett, hanem emberi gondolatokat tartalmaz. mindezt összevetve azzal, hogy a tanúk körében egyre másra látom, hogy már-már versenyszintre emelkedett az, hogy kinek van nagyobb jw.org-os kitűzője, sajnos egy érdekes következtetést kell levonnia mindenkinek arról, kit is követnek sokan a szervezetetekből. most, hogy a kérdésekre nem a bibliából idézel, hanem egy énet másolsz be, kérlek, te is gondolkodj el ezen. figyelembevéve azt is, hogy pont azért kellett új énekeket bevezetni, mivel a régiek már butaságokat tartalmaznak, elavultak az égi szekér új útjai miatt.
2015. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Semmi pánik, nem lesz vérengzés. Aki állhatatosan a valódit keresi önmagában, meg is találja. Ami nem valódi, az megy a kukába.

2015. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!