Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kikre vonatkozik ez:"ezeket...

KZitus kérdése:

Kikre vonatkozik ez:"ezeket az én ellenségeimet, akik nem akarták, hogy király legyek felettük, hozzátok ide, és vágjátok le előttem. «?

Figyelt kérdés
Jézus egy szemléltetés végén mondta ezt, a Lukács 19:11-29v-ben

2015. jan. 10. 11:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Viszonylag egyszerű példabeszéd ez. Krisztus persze rébuszokban beszél, de nem nehéz dekódolni.


A főember, aki királyságot szerez magának, maga Jézus Krisztus. A szolgák a hívek, Krisztus egyházának a tagjai. A rájuk bízott pénz az az adomány, amiben csak az egyház tagjai részesülhetnek, azaz a szentségek.


A szolgák eltérően gazdálkodnak, másképp tudnak élni a szentségek által közvetített kegyelemmel. Mindegyikük persze a végeredmény alapján ítéltetik meg.


Azután kerülnek ítéletre a kívülállók, akik nem tagjai az egyháznak. Ezek közül a példabeszéd csak azokat említi, akik nem csak hogy kívülállók, de szándékosan a főúr, azaz Krisztus ellen vannak. Az ő sorsuk a halál, ami alatt az örök halál, a kárhozat értendő. A példabeszéd természetesen az utolsó ítéletről szól.

2015. jan. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 pelgrim ***** válasza:

Igazán nem értem miért kell ennyi szamárságot kitalálni?


Miért nem lehet egyszerűen példabeszédnek venni a példabeszádet?


Miért kell rejtélyeket, titokzatosságot keresni egy tanmese mögött?



Szerintem a szóban forgó példabeszéddel nem ez volt Jézus szándéka, hanem egyszerűen csak az, hogy az emberek megértsék, hogy mindenkinek kötelessége adottságait a lehető legjobban kamatoztatni.


Az idezett mondattal Jézus nem a saját ellenségeire, és nem önmagára célzott, aki király akart volna lenni, hanem a PÉLDABESZÉDBEN SZEREPLŐ király-jelöltre, akinek szigorával a szisztéma, vagy a természet törvényeinek könyörtelenségét illusztrálta. Mert szó szerint igaz az, hogy akinek van az még kap is hozzá, és akinek nincs az még abból is veszít.

2016. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!