Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Végül is a hitetlenek gyilkolá...

Ouideer kérdése:

Végül is a hitetlenek gyilkolására buzdít az iszlám, vagy nem?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánaolvasni, de szeretném egy akár hívő és mégis függetlenül gondolkodni tudó ember válaszát megtudni azzal kapcsolatban, hogy ha kérdésemre "nem" a válasz, akkor mi történik a világban és miért gyilkol látszólag válogatás nélkül (pl.) a Boko Haram?

2015. jan. 10. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
a szélsőséges iszlám-magyarázók buzdítanak a hitetlenek gyilkolására.
2015. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
ugyanúgy, ahogy a szélsőséges biblia-magyarázók buzdították a keresztényeket arra, hogy kerekedjenek fel, és terjesszék a hitet karddal, aki nem tér meg, azt meg kell ölni, a nők, az állatok, az értékek pedig hadizsákmány. azért erről sem szabad megfeledkezni, mert minden éremnek 2 oldala van.
2015. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tehát a Korán nem buzdít a hitetlen gyilkolására?
2015. jan. 10. 14:49
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
a koránt csak az tudja olvasni, aki anyanyelvi szinten tud olvasni arabul. tilos lefordítani. e miatt én nem olvastam sehol benne azt, hogy meg kellene ölni azt, aki nem allahot imádja. azt viszont olvastam, hogy a biblia ószövetség részében számtalanszor erre buzdítja Isten az imádóit. még az újszülött csecsemőket is kivégezte Isten angyala. kb rengetegszer saját népének tagjait kellett levágniuk az istenfélőknek, mert Isten ezt mondta. az ellenséges nemzetekről jobb nem is beszélni, hogy hányszor kiírtatott egész nemzeteket, mert bálványimádók voltak. SZÓVAL AZ ÓSZÖVETSÉG ISTENE BIZTOS, HOGY ERRE BUZDÍTOTTA A NÉPÉT. sok iszlamista, akinek pl terrorista lett a gyermekéből, elmondja, hogy soha nemerre tanították a gyermeküket, ezek szélsőséges nézetek.
2015. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

„Ha tehát a szent hónapok letelnek, akkor öljétek meg a pogányokat, ahol csak

föllelitek őket! Fogjátok el őket! Ostromoljátok meg őket! Állítsatok nekik csapdát az

összes leshelyről! Ha azonban megbánással fordulnak [Allahhoz], elvégzik az

istentiszteletet és zakatot adnak, akkor hagyjátok őket szabadon az ő útjukon! Allah

megbocsátó és kegyes.”(Korán 9:5)


„Öljétek meg őket, ahol csak rájuk leltek, és űzzétek ki őket onnan, ahonnan kiűztek

benneteket! A megkísértés (fatima) rosszabb, mint az ölés. Ne harcoljatok azonban

ellenük a Szent Mecsetnél, amíg ők nem harcolnak ellenetek ott. Ám, hogyha harcolnak

ellenetek, akkor öljétek meg őket! Ez lesz a hitetlenek fizetsége. Ha azonban fölhagynak

[istentelen magatartásukkal és megtérnek], úgy Allah megbocsátó és

könyörületes.”(Korán 2:191-192)


”Amikor összetalálkoztok a hitetlenekkel, akkor

vágjátok el a nyakukat! Mikor azután nagy rontást tettetek bennük, akkor szorosan

kötözzétek meg őket”(Korán 47:4)

Ti hivők!

Harcoljatok azok ellen a hitetlenek ellen, akik a szomszédságotokban vannak, hadd

érezzék a keménységeteket. Tudnotok kell, hogy Allah az istenfélőkkel van!” (Korán

9:123)

2015. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
A Biblia Újszövetségi része vonatkozik ma a keresztényekre, mely ABSZOLÚT és megkérdőjelezhetetlen módon a krisztusi semlegességre tanít! Egy keresztény (tehát a bibliai értelemben vett 'Krisztus-követ') nem vehet részt nemzeti, nemzetközi, vagy akár vallási indíttatású erőszakos cselekményekben, háborúkban. Ez a krisztusi szellem szerint egyértelmű, de a Koránban a ez alól bőségesen van kivétel. És akkor is így van, ha eltekintünk a mai szélsőségesen fanatikus, magukat "igazhitű muszlimoknak" tartó radikálisoktól, akik sokkal inkább a 20-ik sz. közepétől kialakult fanatikus eszméket követik.
2015. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
tehát a múlt nem bizonyíték semmire? nem volt keresztes háború, mert az akkor éltekre már a biblia újszövetség része vonatkozott 1400 éve?
2015. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Tehát hogy világosabb legyen: a Biblia újszövetségi tanítása nem ad lehetőséget nemzeti elkötelezettségből, vagy vallási felsőbbrendűségből, türelmetlenségből fakadó erőszakos cselekményekre, a koránban ilyen egyértelmű előírás nincs.


Szándékosan nem a ma létező domináns vallásos csoportokat hasonlítottam össze, mert azok ezerféleképpen tértek már el az eredeti "szent" szövegektől. Direkt ezen alapokat hasonlítottam össze, mely szerint a Biblia egyértelműen a semlegességet tanítja egy Krisztus-követő számára, a Korán pedig a békére törekvésről szóló szövegek mellett, engedélyt adnak háborúk viselésére.

2015. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
A 6-os és az 8-as hozzászólás Vankóé.
2015. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
5/9 Időpont ma 15:14 Válaszoló vagyok.Miért pontoztatok le? Nem vagyok muszlim csak kigyűjtöttem ezeket a koránból ,hogy válaszolni tudjak.
2015. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!