Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ezzel megtagadom...

Szerintetek ezzel megtagadom Istent?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék se feleséget, se gyereket, sem szexuális kapcsolatokat. Egyedül szeretnék élni.


Mivel érdeklődni fogtok, hogy miért, leírom:


Összesen 2 kapcsolatom volt, az elsőben volt 1 szex, de nagyon pánikoltam, ezért életem egyik legrosszabb élménye volt. Utána elhagyott ok nélkül. Én rá egy hónapra depresszióba estem 2 évig, szexuális zavarodottságban, pszihiáterhez jártam. Majd találtam egy másik lányt, vele picit több ideig voltam együtt, de unalmas volt(am), ezért ok nélkül ő is dobott. Ezek után rájöttem, hogy ez az egész párkeresés, meg kapcsolatok nem nekem való. Állandóan szorongok, nyilván a gyerekkori családi részeges veszekedések, és az iskolai kiközösítések miatt nem vagyok életrevaló, és ezért szenvedek lelki problémáktól, és ezért nem tudok elviselni egy csalódást, és mivel nem tudom, hogy milyen a nyugodt és jó szexuális élet, ezért nem kívánom a dolgot. És ezzel persze ugrik a feleség+ gyerek kombináció.


Tehát arra jöttem rá, hogy ez az egész nem nekem való, ezért választottam inkább az egyedüllétet.


És ami a kérdéshez kapcsolódik: megtagadom ezzel a "Szaporodjatok és sokasodjatok" feladatot? Ha már elvileg ezért kaptunk nemiszerveket, hogy létrehozzunk velük új életet.


köszi a válaszokat.


20/F



2015. jan. 11. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy. Az egész világon mérhetetlen túlnépesedés van. Nem erre gondolt a Jóisten. "Ha keresed Istent már van hited" - mondta Pascal. Kívánom, hogy megtaláld a boldogságodat. A megismerésben mélyebbre jutni, azt kifejezni, ez a boldogság.
2015. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem imádkozz, beszélgess a barátaiddal, járj közösségbe. Kérd Isten, és majd Ő megmutatja, hogy mi a célja az életeddel. Ennyi idősen még korai volna kijelenteni, hogy szeretnél-e családot vagy sem. Könnyen lehet, hogy fogsz találni valakit, de ehhez kell a megfelelő személy, csak ne görcsösen keresd, vagy akard megtartani.


Ha mégis egyedül maradsz, úgysem baj, hiszen vannak, akik egyedül élnek.


A fontos, hogy ezeket a lelki töréseket sikerüljön feldolgoznod a jövőben és egyedül vagy társsal de teljes életet tudj élni Istenben.

2015. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem tagadod meg Istent. Isten mindenkit szabad akarattal ruházott fel, és hogy ezt hogy használjuk fel az csak tőlünk függ, ha egyedülálló szeretnél maradni, azzal sincs semmi gond, ez nem bűn Isten szemében.
2015. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Már az ószövetségi időben is voltak remeték, aszkéták; Krisztus sem alapított családot; és már a legelső követői között is voltak férfiak és nők, akik a szexualitásról önként(!) lemondva kizárólag Istennek szentelték az életüket. A szerzetesség intézménye is rögtön kialakult, amint hagyták (azaz közvetlenül a keresztényüldözések után).


De emellett mindenféleképpen azt javasolnám, hogy az ilyen fontos kérdésekről beszélgess mindenképpen a lelki vezetőddel is. Ha nincs lelki vezetőd, akkor keress magadnak megfelelőt :) A lelki tanácsadásnak nem az internet a legcélravezetőbb módja, jobb az ilyesmit a személyes kapcsolatok körén belül intézni.

2015. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképpen vagyok.

Huszonkét éves múltam, nő vagyok, eddig nem volt szerencsém a párkapcsolathoz.

Kacsintgatok a vallás felé és bennem is simán felmerül a kérdés:

nem rossz-e, ha én nem megyek a szerepembe, egy férfi mellé?

Nem kötelezem el magam amellett, hogy társ nélkül leszek, de úgy gondolom, hogy a jövőben én szépen egyedül fogok élni, míg más már rég a második gyerekét tervezi abban a korban.


És én se tudom,milyen a jó szexuális élet:elméletben talán igen, de ugye nekem egy párom se volt még...Így a szüzességi kérdésem is eldől,hogy az vagyok-e vagy nem.

És amiért igen, úgy azt se tapasztaltam, hogy milyen egy jó szexuális élet. Max. fogalmam lehet róla, de át nem éltem.

2015. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad a felekezetedet, ha katolikus vagy, gondoltál már rá, hogy pap leszel. Pont neked megfelelő munka.
2015. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem ilyet ne is gondolj.


Pál és sok Bibliát iró is egyedül maradt, hogy jobban tudjon Isten imádatára összpontositani. Nézd csak:


(1Korintusz 7:32–40) 32 Igen, azt akarom, hogy mentesek legyetek az aggodalomtól. A nőtlen ember az Úr dolgaiért aggódik: hogyan nyerje el az Úr helyeslését. 33 A nős ember viszont a világ dolgaiért aggódik: hogyan nyerje el a felesége helyeslését, 34 és meg van osztva. Továbbá a nem férjes asszony, meg a szűz, az Úr dolgaiért aggódik, hogy szent legyen mind testében, mind szellemében. A férjes asszony azonban a világ dolgaiért aggódik: hogyan nyerje el a férje helyeslését. 35 Ezt pedig személyes hasznotokra mondom, nem azért, hogy hurkot vessek nektek, hanem hogy arra indítsalak benneteket, ami illő, és arra, hogy álljatok mindig szolgálatára az Úrnak, figyelemelterelődés nélkül. 36 De ha valaki úgy gondolja, hogy helytelenül jár el a szüzességével szemben — ha az túl van már a fiatalkor virágzásán, és így kell történnie —, tegye meg, amit akar, nem vétkezik. Kössenek házasságot. 37 Ám ha valaki biztosan áll szívében, és nem érez szükséget, hanem van hatalma a saját akarata fölött, és azt a döntést hozta szívében, hogy megőrzi a maga szüzességét, jól fogja tenni. 38 Következésképpen, aki házasságra adja szüzességét, az is jól teszi, de aki nem adja házasságra, még jobban fogja tenni. 39 A feleség kötve van mindaddig, amíg a férje él. Ha azonban a férje halálalvásba merülne, szabad arra, hogy házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban. 40 De boldogabb, ha úgy marad, ahogy van, az én véleményem szerint. Márpedig úgy gondolom, hogy bennem is Isten szelleme van.



Pál azt irta Isten szelleme irányitása alatt hogy egyáltalán nem Bűn vagy hiba.

Ebben a világban meggondolandó különöskép hogy közeledünk a dolgok végéhez.

2015. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Manócska1 ***** válasza:
nem,nem tagadod meg Istent! viszont nem gondoltál még arra hogy felkeress egy szakembert,pszichiátert? a szorongásos depressziód miatt. hátha segítene leküzdeni a szorongásodat. sok sikert kívánok,legyél boldog valakivel vagy ha mégis.. akkor egyedül
2015. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, és ne aggódj, van még időd bőven leküzdeni a szorongást. Csak hívő lánnyal ismerkedj, tartsd be a régi törvényeket: első csók eljegyzéskor, szex a nászéjszakán először. Meglátod, Isten megáldja az ilyen kapcsolatot.
2015. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dehogy tagadod meg, sőt Istennek tetszik az ilyen egyedülálló élet (ne értsd félre, a házassággal és a családdal sincs semmi gondja). Ha viszont tényleg szeretnél családot alapítani kérd isten segítséget benne. Ha viszont te nem tudod eldönteni, hogy mit szeretnél, akkor kérd istent, hogy vezérelje az életeted vagy kérd ki egy katolikus pap tanácsát.

Remélem segítettem:

Klára

2015. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!