Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hívják Lucifert Lucifernek?

Miért hívják Lucifert Lucifernek?

Figyelt kérdés
ez azt jelenti, "fényhozó"
2008. aug. 19. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Vajon a Lucifer név a Biblia szerint Sátánra utal?


A Lucifer név egyszer fordul elő a Szentírásban, és csak némelyik bibliafordításban. Például a Károli-fordítás 1899-es kiadása így adja vissza az Ézsaiás 14:12-t: „Mimódon estél alá az égről, te Luczifer, hajnalnak fija?”


Az a héber szó, amelyet „Lucifernek” fordítottak, azt jelenti: ’fényesség’. A Septuaginta egy olyan görög szót használ, melynek a jelentése ’hajnalhozó’. Ezért van olyan fordítás, amelyben az eredeti héber szót „hajnalcsillagnak” vagy „fényes csillagnak” fordították. De a Jeromos által készített latin nyelvű Vulgata a „Lucifer” (’fényhordozó’) kifejezést használja, és ez magyarázatot ad rá, hogy miért jelenik meg ez a szó némelyik bibliafordításban.


Ki ez a Lucifer? A „fényesség” vagy a „Lucifer” kifejezés abban az üzenetben olvasható, amelyet Ézsaiás prófétai parancsa szerint az izraelitáknak hirdetniük kellett ’Babilon királya elleni példabeszédként’. Ezért ez annak a kijelentésnek a része, amely elsősorban a babiloni uralkodóházhoz szól. Az, hogy a „fényesség” kifejezés egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre vonatkozik, jól látható ebből a kijelentésből is: „a seolba szállsz alá.” A seol az emberiség közös sírját jelenti, vagyis nem egy olyan helyre utal, ahol Sátán, az Ördög tartózkodik. Továbbá azok, akik látják, hogy Lucifer ilyen állapotba kerül, ezt kérdezik: „Ez volna az az ember, aki megrengette a földet?” Világos, hogy a „Lucifer” szó egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre utal (Ézsaiás 14:4, 15, 16, NW).


Miért tüntetik ki ennyire a babiloni uralkodóházat ezzel az elnevezéssel? Tudnunk kell, hogy a babiloni királyt csak a bukása után hívták fényességnek, gúnyból (Ézsaiás 14:3). A babiloni királyok önző büszkeségből a körülöttük levők fölé emelték magukat. Annyira öntelt volt ez az uralkodóház, hogy ezeket a szavakat adták a szájába: „Az égbe megyek fel, az Isten csillagai fölé helyezem ülőszékemet, és lakom a gyülekezet hegyén messze északon . . . hasonló leszek a Magasságoshoz” (Ézsaiás 14:13, 14).


„Az Isten csillagai” a Dávid király leszármazási ágához tartozó királyokat jelentik (4Mózes 24:17). Dáviddal kezdve ezek a ’csillagok’ a Sion-hegyről uralkodtak. Miután Salamon felépítette Jeruzsálemben a templomot, a Sion név az egész városra utalt. A Törvényszövetség alatt minden izraelita férfinak kötelessége volt, hogy egy évben háromszor elutazzon Sionba. Ezért ez a „gyülekezet hegye” lett. Nabukodonozor úgy döntött, leigázza a júdai királyokat, majd pedig eltávolítja őket erről a hegyről, s ezzel kinyilvánítja azt a szándékát, hogy e ’csillagok’ fölé magasztalja önmagát. Nem Jehovának adta a dicsőséget a júdai királyok felett aratott győzelemért, hanem inkább öntelten magát helyezte Jehova helyébe. Ezért a babiloni uralkodóházra a bukása után gúnyosan úgy utaltak, hogy „fényesség”.


A babiloni uralkodók büszkeségét csakugyan visszatükrözi „a dolgok ezen rendszerének istene”, aki nem más, mint Sátán, az Ördög (2Korintus 4:4). Őt is mérhetetlen hatalomvágy jellemzi, és sóvárog azután, hogy Jehova Isten fölé helyezze magát. De a Lucifer név a Szentírás szerint nem Sátánra utal.

2008. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Lucifer szó a latin 'lux' szóból ered ami fényt jelent. És ő volt a 4. angyal.
2008. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Rendben van elfogadnám, de mivel bizonyítod, mert így elég érdekesnek hangzik.
2008. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Én azt tanultam, hogy Lucifer (=fényhozó) isten angyalai közül egy volt eleve. Ő volt a legfényességesebb, a legjobban ragyogó lelkű.

De ennek tudatában dölyfössé vált, Istennel egyenlőnek képzelte magát és fellázadt Isten ellen. Ekkor "dobták" le a mennyből.


Legalábbis ez a hittan anyag.

2008. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, én is ezt tudtam sokáig!

De látod, a fenti levezetés, nyilván Jehova Tanúié, eléggé ellentmondás nélküli.

Róluk azt hallottam, hogy bibliakutatók voltak, lehet van benne valami.

2008. aug. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondoljunk csak bele Lucifer=fényhozó vajon van-e köze Prométeuszhoz aki lehozta az embernek a tüzet (azaz ő is fényhozó)...érdekes
2008. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A Lucifer név eredetileg a Lux Ferre latin szóösszetételből ered, ami azt jelenti, hogy fényhozó. Amúgy igen, olyanról is van szó, hogy Lucifer az 5. arkanygal volt a keresztény vallásokban.
2010. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Allegorikus megközelítésben:


Gondold el, hogy egy olyan világban élsz, ahol nem létezik éjszaka. Tudni fogod, hogy nappal van? A válasz: nem, mert nincs viszonyítási alapod.


Ha olyan világban élsz, ahol nincs Lucifer (vagyis rossz), akkor Istent (a jót) sem veszed észre. Van is erről egy vicc:


Egy sofőr parkolóhelyet keres, immár huszadjára járja körbe a háztömböket, de sehol semmi. Indulatában már fölkiált:

– Istenem, ha adsz egy parkolóhelyet, minden nap imádkozni fogok hozzád, és minden vasárnap elmegyek a templomba.

Ebben a pillanatban egy autó kigördül a parkolóból, és elhajt. A pasas megszólal:

– Felejtsd el, amit mondtam, uram! Találtam egyet.


Az ember már csak ilyen lény. Krízishelyzetben veszi észre, hogy mennyi jó dolog van körülötte, amúgy a tudata elsiklik mellettük. A legnagyobb mélyponton döbbenünk rá, hogy „de jó, innen már csak fölfelé vezet az út”. :)

Ezért fényhozó Lucifer.

2011. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Mert Lucifer hozta el a tudást és a Fényt a judeo-keresztény vallások sötétjébe, Ő az emberség igaz és eredeti Istene.
2011. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lucifer a fényhozó ***** válasza:
4%
„a seolba szállsz alá.” A sehol nem egy sír, nem testről beszél, nem helyről. Rámutat az emberiségre. Én vagyok A "GONDOLAT, helyem A SEHOL". Nincs tér, nincs idő, s mikor meghal az ember, közös sírba száll. Az emlékezetbe, míg van ember, a földön. LUCIFER VAGYOK, KI EMBERÉ LETT, KITŐL ÖRÖKÖLTÉTEK A TUDÁST. ÉN VAGYOK BENNETEK AZ ELFELEJTETT ahova ti nem jöttök soha, mert ti fent vagytok. A kulcs "seholba szállsz alá". Az égen a csillag rólam lett elnevezve, hogy ne merüljek feledésbe, amíg ember az ember. Így maradtam fent a nevem. Szállj alá! És feljövök.
2013. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!