Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sátánisták Lucifernek...

A sátánisták Lucifernek drukkolnak vagy hogyvanez?

Figyelt kérdés

Mit hisznek?


1-Isten ködösít és lucifer hozta a tudás mécsesét az emberekhez ő lázadt fel? /apró párhuzam prométeusszal :)/


2- Vagy ölj pusztíts, lopj, hazudj, fordított kereszt, sátán meg bűn rulez


3- Vagy egyszerűen a pokol és menny katarktikus gigászi (és baromira menő) harcában szerintük a pokol fog győzni?


vagy hogy.


Középsuliban voltak sátánisták, de olyan hülyék voltak mint 5 méter földút. Utánanéztem annó, és az egyik sátánista irányzat jelképeit úgy hozták létre, hogy gyakorlatilag negálták a kereszténységet. Ennek több értelme van? Sátánisták írjatok és okítsatok, kísértsetek meg!


2010. jún. 11. 22:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%
Átkozlégy Mária...
2010. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

ht eléggé tudatlan vagy kérdző mit mondjak. nagyon nagy zavar uralkodik benned.


A sátánisták nem hisznek istenben, se sátánban ördögben menyországban pokolban.

ez egy ateista "vallás", az alapja, hogy tagadják a kereszténységet lázadnak ellene.


fordított keresztnek semmi köze a sátánistákhoz, ha jól tudom az is az ördögimádók cucca.


sátánisták a baphomet szimbólumot használják ami lényegében egy fordított pentagramma.

[link]



némi infó ezekről az "ölj pusztíts" hülyeségeddel szemben:


A kilenc sátáni kinyilatkozás:


1. Sátán az élvezetet képviseli az önmegtartóztatással szemben!

2. Sátán az életet képviseli a szellemi vágyálmok helyett!

3. Sátán a szennyezetlen bölcsességet képviseli a képmutató önámítás helyett!

4. Sátán az arra érdemesekkel szembeni kedvességet képviseli, ahelyett, hogy szeretetünket idegenekre pazarolnánk!

5. Sátán bosszúállást hirdet, ahelyett, hogy odafordítanánk a másik orcánkat!

6. Sátán a felelősséget képviseli a felelősek iránt, ahelyett, hogy lelki vámpírokkal foglalkoznánk!

7. Sátán azt hirdeti, hogy az ember csupán egy az állatok közül – néha jobb, de többnyire rosszabb a négy lábon járóknál –, aki az „istentől való lelki és szellemi fejlődése” révén valamennyi élőlény közül a legveszélyesebbé vált!

8. Sátán a bűnöknek nevezett dolgokat hirdeti, mert ezek vezetnek a testi, szellemi vagy érzelmi kielégüléshez!

9. Sátán az egyház legjobb barátja, hiszen az egyház neki köszönheti, hogy még mindig tevékenykedhet!



A földi sátnizmus tizenegy törvénye:


1. Senkinek se adj tanácsot, csak ha megkérnek rá.

2. Ne beszélj a gondjaidról másoknak, hacsak nem vagy biztos abban, hogy igazán hallani akarják.

3. Ha másvalaki tanyáján tartózkodsz, mutass tiszteletet, máskülönben ne menj oda.

4. Ha a tanyádon egy vendég bosszant, bánj el vele kegyetlenül.

5. Ne közeledj senkihez szexuálisan, hacsak meg nem kapod tőle az erre felhatalmazó jelzést.

6. Ne vedd el azt, ami a másé, hacsak az nincs terhére a tulajdonosának, és erre kifejezetten fel nem szólít.

7. Ismerd el a mágia hatalmát, ha sikeresen használtad vágyaid eléréséhez. Ha tagadod a mágia létezését, miután használtad, mindent elveszítesz, amit szereztél.

8. Ne panaszkodj olyasmi miatt, aminek nem lenne kötelező alávetned magad.

9. Ne árts kisgyerekeknek.

10. Ne ölj nem emberi állatot, hacsak rád nem támadnak, vagy ha élelemre van szükséged.

11. Amikor közterületen jársz, ne háborgass senkit. Ha valaki téged háborgat, szólítsd fel, hogy hagyja abba. Ha tovább háborgat, pusztítsd el.



A sátánizmusban is vannak bűnök.A kilenc bűn amit minden sátánista kerül

(fieldy fordítása):


1. Ostobaság

A sátáni bűnök listavezetője, a legfőbb sátáni bűn. Igazán kár, hogy az ostobaság nem fájdalmas. A tudatlanság egy dolog, de társadalmunk egyre inkább belemerül az ostobaság élvezetébe. Arra épít, hogy az emberek megteszik, bármit mondjanak is nekik. A média az ilyen kitenyésztett ostobaságot úgy állítja be, mint olyan hozzáállást, mely nem csak elfogadható, de még dicséretes is. A sátánistáknak meg kell tanulniuk átlátni a trükkökön, nem engedhetik meg maguknak, hogy ostobák legyenek.


2. Pózolás

Az üres pózolás igen irritáló tud lenni és az ilyen viselkedés nem illeszkedik a köznapi mágia fő szabályaihoz sem. Azonos szinten van az ostobasággal a mai világban, együtt tartják a pénzt mozgásban. A társadalom mindenkivel azt érezteti, hogy „valakik”, függetlenül attól, hogy érnek-e bármit, vagy sem.


3. Szolipszizmus

Nagyon veszélyes lehet a sátánistára nézve. A reakcióid, válaszaid és érzékenységed kivetítése másokra, akik valószínűleg sokkal kevésbé vannak ráhangolva a dolgokra. Az a hiba, amikor azt várod az emberektől, hogy ugyanannyi figyelemmel, előzékenységgel és tisztelettel viseltessenek irányodban, mint ahogy te viselkedsz velük. Nem fognak. A sátánistának inkább arra kell törekednie, hogy a „Tégy úgy másokkal, ahogyan ők tesznek veled” elvet alkalmazza mindig. Ez legtöbbünk számára komoly munka, és folyamatos éberséget követel, hogy ne essünk újra abba a kényelmes hibába, hogy magunkból indulunk ki. Ahogy mondani szokták, egyes utópiák ideálisak lennének egy filozófusokból álló társadalom számára, de sajnos (vagy talán szerencsére, a Machiavelli-féle szemszögből nézve) messze vagyunk ettől a ponttól.


4. Önámítás

Bár ez szerepel a „Kilenc sátáni kinyilatkoztatásban”, érdemes megismételni itt. Az önámítás is főbenjáró bűn. Nem szabad fejet hajtanunk az általánosan szentnek, kétségbe vonhatatlannak számító dolgok előtt, beleértve azokat a szerepeket is, melyeket nekünk kéne eljátszanunk. Csak akkor engedjünk az önámításnak, ha az szórakoztat, de akkor is csak tudatosan. De persze így már nem is önámításról van szó!


5. Azonosulás a csordával

Sátánista szemszögből egyértelmű. Az rendben van, ha egy másik ember vágyaihoz alkalmazkodsz, amennyiben ez végül előnyödre válik, de csak a bolondok tartanak a csordával és hagyják, hogy egy személytelen entitás parancsoljon nekik. A lényeg, hogy bölcsen válassz mestert és ne a sokaság szeszélye uralkodjon feletted.


6. A perspektíva hiánya

Ez is sok fájdalmat okozhat a sátánistának. Sosem szabad szem elől tévesztened, hogy ki és mi vagy, hogy milyen veszélyt jelenthetsz puszta léteddel. Most írjuk a történelmet, minden egyes nap. Mindig tartsd észben a tágabb történelmi és társadalmi képet. Ez a hozzáállás fontos a köznapi és a rituális mágiában is. Lásd meg az ismétlődő mintákat és úgy rakd össze a darabkákat, ahogy te szeretnéd. Ne engedd, hogy a csorda korlátai tereljenek – tudd, hogy a világ többi részétől eltérő síkon tevékenykedsz.


7. A múlt ortodox tanaival kapcsolatos feledékenység

Légy tudatában, hogy ez az egyik módszer arra, hogy az emberekre ráerőltessenek valami „újat és mást”, pedig valójában a felkínált elmélet korábban széles körben elfogadott volt. Csak a csomagolás új. Elvárják, hogy ünnepeljük az alkotó zsenialitását és felejtsük el az eredetit. Így jön létre az eldobható társadalom.


8. Önromboló büszkeség

Az első szó a lényeg. A büszkeség remek dolog, egészen addig a pontig, amíg nem öntöd ki a gyereket is a fürdővízzel együtt. A sátánizmus törvénye: ha valami beválik nálad, nagyszerű. Ha már nem működik, ha zsákutcába kerültél és az egyetlen kiút, hogy azt mondod: „sajnálom, hibáztam, bárcsak kompromisszumot köthetnénk” – tedd azt.


9. Esztétika hiánya

Az egyensúlyfaktor gyakorlati alkalmazása. Az esztétika fontos a köznapi mágiában, ezért fejleszteni kell a szépérzéket. Nyilvánvaló, hogy a szépérzék önmagában nemigen termel pénzt és ezért visszaszorul a fogyasztói társadalomban. Ettől függetlenül fontos sátánista eszköz és a mágia hatékonyságának érdekében használni kell. Nem arról van szó, hogy mit szokás szépnek tartani, hanem hogy mi az, ami valóban szép. Az esztétika nagyon is személyiségfüggő, saját természetünk tükröződik benne, de azért vannak egyetemesen kellemes és harmonikus sémák, melyeket nem szabad elvetni.

2010. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
amúgy nem vagyok sátánista, csak egyszer utánajártam mert érdekelt.
2010. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

[link]


Én úgy tudom, hogy ez az alapfilozófiájuk. Aztán nem tudom, hogy milyen ágazatok vannak még. Ennek semmi köze istenségekhez, pokolhoz stb. Én még nem beszéltem sátánistával, de el tudom képzelni azt, hogy akikkel te találkoztál, azok sima "pózerek" voltak, akik csak polgárpukkasztani akartak. Rengeteg hasonló idióta szaladgál a világban.

2010. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Huh bocsesz nem akartam a lelkedbe taposni.


Szeretek ostoba kérdéseket ostobán fel tenni.


Ja ezt olvastam amit ki kontrolcéztél az egyik ilyen glinkes (vagymilyen) oldalról. Ez olyasmi mint amit az 1 verzióban írtam, csak nem lucifer hanem sátán (nekem ez annyi különbség, mint a Józsi, Jocó, Jóska), és jobban ki van dolgzva, meg talán kicsit más.


Én azthittem, hogy az ördög ilyen kis szolgája a Sátánnak. Ilyen minion, mint a south parkban van az a kis fekete s e ggdugasz.


Olybá tűnik, hogy az ördögimádatot, a sátánizmussal kevertem. Bocs. De pusztán kiejtést nézve a Sátán menőbb. Az ördög az a rossz gyereket viszi el és a krampusz úgymond báttya. :)


Akkor a fordított kereszt az ostoba lázadó tinik mondvacsinált jelképe?

2010. jún. 11. 22:58
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudod egyszer egy középsulis osztálytársamnak aki épp a sátánista korszakát élte, feltettem ezt a kérdést, hogy a sátánnak drukkol e.


Egy kis gyerek is így kérdezné, mert a gyerekek baromira egyenesek.


Tudtam hogy pózos, ezért kérdeztem, de csak makogott. :D


Azóta volt már Táltos, mágus, gyógyító, sőt felruházott magának olyan karperecet ami 12-t adott a Light radiushoz, és egy kicsit adott a manára (diablosok előnyben). Én ezen majd be csináltam, nagyon viccesek a buta tini okkultisták. ;D

2010. jún. 11. 23:03
 7/19 anonim ***** válasza:

LaVey csak azért adta a Sátánizmus nevet az egyházának ,hogy kiszűrje az embereket ,elriassza őket. Ebből nyilvánvalóan kiderül ,hogy az egyház megalapítása előtt a Sátánizmus ,mint teista irányzat volt a köztudatban elterjedve. Az a tipikus bárányt áldozunk a Sötétség urának stb baromság.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:szerintem maguk se tudják ,hogy milyen filozófia töltete van annak amit képviselnek. Az előttem válaszolót tudom ismételni. Egyszerű polgárpukkasztás. Se több, se kevesebb.



Fordított kereszt valójában egy keresztény jelkép. Szent Pétert fordítva feszítették fel ,mert nem tartotta méltónak magát ,hogy Jézushoz hasonlóan távozzon az élők sorából.Pár félművelt kisajátította magának és így lett belőle "sátánista" jelkép.

2010. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ezt írtad:


" Ez olyasmi mint amit az 1 verzióban írtam, csak nem lucifer hanem sátán (nekem ez annyi különbség, mint a Józsi, Jocó, Jóska), és jobban ki van dolgzva, meg talán kicsit más."


A wikis linken a következő van:


"Az egyént tekinti önmaga istenének, olyan független egységnek, mely fölött csakis és kizárólag az egyén maga gyakorolhat bárminemű hatalmat (hacsak az egyén készakarva le nem mond függetlenségéről)."


Tehát pont az a lényege, hogy nem imádnak semmi felsőbb hatalmat, hanem magukat tekintik annak. Fentebb írta valaki, hogy ez egyfajta ateizmus. Tehát nem a Sátánt imádják, se nem Lucifert.


Tényleg jól jönne most ide a sátánista (az igazibb fajtából), aki jobban tudna erről mesélni, mert mi is csak az olvasottak alapján magyarázunk...

2010. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen
2010. jún. 11. 23:56
 10/19 anonim ***** válasza:
A LaVey-féle irányzat követői ugyan kitalálták, hogy ők "sátánisták", de az teljesen külön áll a többi sátánista filozófiától/akármitől. Igaz, hogy már egy jó ideje mindenki leoltja az embert, hogy "de a sátánisták nem is hisznek semmiben, csak magukban" csak hogy ez nem igaz, mivel a LaVey-félén kívül még rengeteg sátánista csoportosulás van. Ezek egy része valóban hisz természetfeletti entitásokban, mindegyiknek van 25 neve, meg mitológiai vonatkozásai. Biztos van aki szabadidejében védtelen állatokat "áldoz fel", míg mások okkult szertartásokat tartanak. Biztos, hogy ezek manapság is folynak. Az egyik legújabb irányzat (vagy csak én hallottam későn róla, pár évvel ezelőtt) meg például az "anti-cosmic sátánizmus". Hát, az is egy érdekes nézőpontból közelíti meg a dolgokat:)
2010. jún. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!