Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovisták miért állnak az...

A jehovisták miért állnak az aluljárókban? Azt hiszik, hogy csak így juthatnak a mennybe? Vagy ez náluk valami kötelező dolog?

Figyelt kérdés

Régebben is hallottam, hogy házról házra mentek és szórólapokat, mini újságokat osztogattak.

Ez mind jó és szép, de kicsit úgy érzem, hogy ezt úgy teszik mintha kötelező lenne. Mintha kényszerből tennék.


2015. jan. 13. 17:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért teszik, mert nem Istennél, hanem a szervezetüknél akarnak jó pontokat gyűjteni. Persze ők azt hiszik, hogy az utóbbival váltják meg Isten jó pontjait...de hinni, imádkozni, marketing tevékenység nélkül is lehet.
2015. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Menj oda hozzájuk és kérdezd meg! TÖLÜK!
2015. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom azért teszik, hogy ha érdeklődsz irántuk, odamehess és kérdezhess tőlük.

Ha az ember hisz valamilyen magasztos célban, akkor önszántából is szívesen megtesz olyan dolgokat, amiről mások úgy vélik, biztos csak kényszerből tennék.


Most ez egy elég hülye példa, de gondolkodni jó lesz. Az anya, aki gondoskodik a gyerekéről, kényszerből teszi, vagy más okból (pl. szeretetből)? Nyilván kevesen mondanák, hogy kényszerből, pedig egyébként a társadalom írott és íratlan szabályrendszerei kényszerként írják elő számára ezt a szerepet. Mégsem úgy gondolunk rá, hogy kényszerből teszi.

Pedig lehet, hogy egy ET-nek úgy tűnne, ha látná, mit meg nem tesznek az anyák a gyerekükért: "Ez mind jó és szép, de kicsit úgy érzem, hogy ezt úgy teszik mintha kötelező lenne."


Jómagam nem JT vagyok, de hiszek Istenben, Jézusban, és a keresztény "életszabályokat", amik mások számára kényelmetlen kényszernek tűnnek, nekem nemcsak hogy nem esik nehezemre, hanem kifejezetten jól esik betartani. Ezért könnyen el tudom képzelni, hogy nekik is kifejezetten jól esik az aluljárókban állni, még akkor is, ha fagyok vannak és egész nap csak pár ember megy oda hozzájuk.

2015. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Szegények mekkorát fognak koppani mikor rájönek,hogy ez mind hiàbavaló volt.
2015. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
A Biblia szerint nem ők fognak koppanni. :-)
2015. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

A Biblia vagy az őrtorony új világ fordítása szerint ? :)

Sajnálom ,de csak az őrtorony bábjai vagytok.

2015. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 KZitus ***** válasza:
27%

Szervusz


Rosszul írtad ki a nevemet: Jehova Isten tanúja vagyok.


Írásodból kitűnik, hogy tájákozatlan vagy velünk, és a munkákkal kapcsolatban. Annyit talán, hogy rövid legyek, elmondanám, nagy hagy örömmel, és embertársaink iránt érzett szeretből indíttatva vagyunk ott, bárhol, ahol emberekkel beszélgeethetünk.


Több bibliai okunk van rá. Ezekből csak kettőt említek meg neked.

Egyik:

Máté 24:14

És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

a másik:

Máté 28:19, 20

Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Krisztus azt ígéri, és tapasztaljuk is, hogy támogatja a munkánkat, amellyel megbízott.

De tényleg, hidd el, érdemes egyszer odamenned, mert ingyen elvihetsz nagyon érdekes könyveket, frolyóiratokat, főleg fiataloknak valót, amelyek segíthetnek az élet nehéz gondjainak a megoldásában:-)

2015. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Kedves kérdező, az nem jutott eszedbe, hogy a Biblia erre tanít?
2015. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szeressük egymást ***** válasza:
78%
A Tanúk azt képzelik, hogy megválthatják magukat a nekik jónak tűnő cselekedeteikkel. De ha nem születnek újjá az emberek, akkor hiábavaló minden vallásos képmutatás, mert addig nem tartoznak Isten családjába. Ez az igazság.
2015. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

nem vagyok Jehovista,


Jehova Tanúja vagyok.

Igen kötelező mindenkinek aki Jézus parancsát komolyan veszik és önként szeretettből minden kényszer nélkül teszik.


Egyébként Pál a következőket irta a keresztény gyülekezeteknek:


(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjek, mert szükség nehezedik rám. Bizony, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!


Jehova Tanúi ugyanúgy tekintik a prédikálómunkájukat, ahogyan Pál apostol — úgy érzik, hogy az igaz keresztényekre szükség nehezedik

Prédikálómunkájuk mégis önkéntes, mivel szabadon választották, hogy Krisztus tanítványai lesznek, és teljesen tudatában voltak az ezzel a kiváltsággal járó felelősségeknek.

Pál és társai valóban annyira értékelték szolgálatukat, hogy gondosan vigyáztak, nehogy akárcsak a látszatát is keltsék annak, hogy anyagi hasznot akarnak húzni belőle.

Megbízatásunk a Királyság-üzenet prédikálása. Elfogadtuk ezt a felelősséget, amikor átadtuk magunkat Istennek

(Lukács 9:23) 23 A továbbiakban aztán ezt mondta mindenkinek: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, nap nap után vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem.


Nem csak a gazdagok, nem csak a szegények, nem csak bizonyos rasszhoz vagy nemzethez tartozók, és nem is csak azok kapnak lehetőséget, hogy elfogadják Jézus meghívását, akik az ő korában éltek, hanem mindenki.

Elvégre Krisztus „azért halt meg mindenkiért, hogy a kik élnek, ezután ne magoknak éljenek, hanem annak, a ki érettök meghalt”

2015. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!