Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előrébb tartana a világ, ha a...

Előrébb tartana a világ, ha a kereszténységben az a túlvilág-kép terjed el, hogy csak az jut a Mennybe aki le is tett valamit az asztalra?

Figyelt kérdés

A germán pogányság szerint két túlvilág van, a Menny (Valhalla) és Pokol (Hel).


A Valhalla jobban hasonlít a muszlim mennyre, mint a keresztényre és csak az érdemli meg, hogy ide kerüljön, aki valamiben kimagasló teljesítményt ért el az életében.


Mindenki más számára, aki gyilkos vagy, vagy nem volt rossz, de egész életében elpiszmogott szürke egérként volt fenntarva a Hel.


A Hel egy szürke, hideg, egyhangú, ködös, szomorú és unalmas világ, ahol minden nap ugyanolyan, az ételek ízetlenek és nincsenek szórakozási lehetőségek.



Ha a kereszténységben is ez a túlvilág nézet terjed el, ösztönözte volna arra az embereket, hogy hozzák ki magukból a maximumot?



2015. jan. 14. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem tartana előrébb. És az ilyen képek terjesztői is mentek a levesbe, megjegyzem nagyon helyesen. Mint ahogy azok is a levesben vannak, akik Babilont csináltak a kereszténységből.


Senki nem jut a mennybe a tettei miatt. Csak Jézus Krisztus megváltása által.


Azok az elkárhozott lelkek pedig, akik tömegcikként kezelik az embereket, szintén mennek a levesbe. Mindenki a maga dolgával törődjön, ne azzal, hogy más kihozza-e magából a maximumot.


A szellemi tanítás nem arra való, hogy különböző hamis célok érdekében hazudjunk az embereknek. Az tegyen bizonyságot a szellemvilagrol, aki ezt hitelesen tudja tenni.

2015. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Mert keresztyéneknél letett valamit az asztalra = Istennek tetsző életet élt, ami lehet szerény, puritán élet is...
2015. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt az elképzelést sok protestáns kisegyháznál visszacsempészték a kereszténységbe.
2015. jan. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy jobban járna a kereszténység, ha a mennyeknek országát nem valahová máshová és máskorra tenné, hanem oda, ahol az ember van, a jelenbe. Tehát nem egy nem létező időpontot jelölne meg a nem létező jövőben, hanem az itt és mostot hirdetné. Ahogy Jézus is hirdette.

2015. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A keresztények többségének HAMIS az a túlvilág képe, hogy "semmit sem kell letenniük az asztalra"!


Már Keresztelő János is elvárta a követőitől a megtéréshez illő gyümölcsöket. És ő még csak az útkészítő volt Jézus előtt. János ezt mondta:


"Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta." (Ján 3:36)


A hitet az engedetlenséggel állítja szembe. Az engedelmesség nélküli hitet ugyanis úgy hívják, hogy LÁZADÁS!


Jézus nagyon világosan beszélt arról, hogy a cselekedeteink szerint leszünk megítélve! Lásd tálentumok példázata (Máté 25:14-30), juhok és kecskék példázata (Máté 25:31-46), Isten akaratát nem cselekvő, "Uram, Uram"-ozó hívők (Máté 7:21-23), házépítés példázata (Máté 7:24-27), stb.


Jézus azt mondta, hogy munkálkodnunk kell az örök életért!


"Munkálkodjatok ne az eledelért, amely elvész, hanem az eledelért, amely megmarad az örök életre... Mondának azért néki: Mit csináljunk, hogy az Isten dolgait cselekedjük? Felele Jézus és monda nékik: Az az Isten dolga, hogy higyjetek abban, akit ő küldött." (Ján 6:27-29)


Aki valóban hisz Jézusban, az KOMOLYAN VESZI a szavait, és MEG IS CSELEKSZI azokat! Jézus elvárja az Őt követőitől ezt!


"És amely szolga tudta az ő urának akaratát, és nem végezte el, sem annak akarata szerint nem cselekedett, sokkal büntettetik meg; Aki pedig nem tudta, és büntetésre méltó dolgokat cselekedett, kevesebbel büntettetik. És valakinek sokat adtak, sokat követelnek tőle; és akire sokat bíztak, többet kívánnak tőle." (Luk 12:47-48)


Vannak bizony kötelességeink:


"Kicsoda pedig ti közületek az, aki, ha egy szolgája van, és az szánt vagy legeltet, tüstént azt mondja annak, mihelyt a mezőről megjő: Jer elő, ülj asztalhoz? Sőt nem ezt mondja-e néki: Készíts vacsorámra valót, és felövezvén magadat, szolgálj nékem, míg én eszem és iszom; és azután egyél és igyál te? Avagy megköszöni-é annak a szolgának, hogy azt mívelte, amit néki parancsolt? Nem gondolom. Ezenképpen ti is, ha mindazokat megcselekedtétek, amik néktek parancsoltattak, mondjátok, hogy: Haszontalan szolgák vagyunk; mert amit kötelesek voltunk cselekedni, azt cselekedtük." (Luk 17:7-10)


És megint csak azok a "fránya" cselekedetek újra és újra:


"Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát, És kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására." (Ján 5:28-29)


"És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, amely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, amik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint. És a tenger kiadá a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, akik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint." (Jel 20:12-13)


Jézus parancsolatainak megtartása nélkül bárki bármit is hirdet, nincs üdvösség!


"Boldogok, akik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba. De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind aki szereti és szólja a hazugságot." (Jel 22:14-15)


És az az egyik legnagyobb hazugság, ha Úrnak hívjuk Jézust, de közben engedetlenek vagyunk.


Jézus ezt kiáltva mondta (nem sűrűn látunk Tőle ilyet):


"Én világosságul jöttem e világra, hogy senki ne maradjon a sötétségben, aki én bennem hisz. És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot. Aki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, aki őt kárhoztassa: a beszéd, amelyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon." (Ján 12:46-48)

2015. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még ennyit hozzáfűznék:


"És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk. Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság. Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk; Aki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, amint ő járt." 1 Ján 2:3-6

2015. jan. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!