Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan alakult volna az...

Hogyan alakult volna az emberiség sorsa, ha Ádám és Éva nem követik el az ősbűnt?

Figyelt kérdés
Valaki ezt kifejtené nekem,részletesen valamennyire? Olyanokra nem vagyok kíváncsi akik nem hisznek benne.:)

2015. jan. 19. 16:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Melyik Ádámrol és melyik Évárol tetszik beszélni?
2015. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor az első emberpár..
2015. jan. 19. 16:42
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Csak spekulálni tudok:

Ádám és Éva heverésznek a paradicsomban. És itt véget ér a Biblia, ami mellesleg senkit sem érdekel, mert ahogy mondani szokás (talán Hamvas Bélától ered): a boldogságnak nincs története. A történelem: tört-én-elem.

2015. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ugyanígy.
2015. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Akkor most nem lennénk itt.
2015. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

akkor még ma is élnének és egy tökéletes harmonikus emberi társadalom töltené be a földet


s ki tudja még mit tartogatott Istenünk ha ez végre megvalósul

2015. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
"A történelem: tört-én-elem." #3! Király vagy!!!!
2015. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon régen olvastam egy remek novellát erről.

Isten ugye úgy teremtette ezt a világot, hogy tudta: az emberek bűnbe fognak esni. Így tervezett el mindent.

De ebben a világban az emberek erre nem voltak hajlandók.

Lett is nagy ribillió rögtön az angyalok között!

Hát hogyne!

Mindenki tudta, hogy ebből nem fog jó kisülni: bár egyelőre Ádám és Éva továbbra is békésen sétáltak az Édenben - de például időnként megöltek egy-egy állatot.

Honnan tudták volna, hogy ez rossz?

Aztán: nagyon gyorsan tanultak. Persze: hiszen tökéletesek voltak. Felfedezték a tüzet, és felgyújtották az Édent.

Persze az őrangyalok is résen voltak, és hamar eloltották a tüzet - de már előre reszkettek, hogy mi lesz majd, ha a parancs szerint elkezdenek szaporodni és sokasodni, majd betöltik a Földet? Hány őrangyal kell akkor oda?

És mi marad az Édenből, mi marad a Földből ilyen emberek mellett?

Isten ígérete szerint ugye nem halnak meg - és követték minden parancsát, így az isten nem tehet velük semmit.

Mit lehet itt tenni?

...


Tovább is van a novella, de a kérdésre elég ennyi is. Érdekel valakit a többi része is?

2015. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%
a tökéletes szerető Isten nem tervezett ilyet eszébe se volt, már a kezdete rossz a történetnek....
2015. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Körmendi Mátyás ***** válasza:
59%

https://www.youtube.com/watch?v=A_a6RjR_AHY


:)))

Érdemes bekapcsolni a feliratot.

2015. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!