Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Déjá vu-ről mit mond a...

A Déjá vu-ről mit mond a Biblia és más vallások?

Figyelt kérdés

Velem már volt olyan, hogy amit álmodtam az később megtörtént.


Erre mi a magyarázata a különböző felekezeteknek és vallásoknak?



2015. jan. 21. 09:31
 1/4 Girgoy ***** válasza:

Nekem is volt, én keresztény vagyok. Egyébként először nem jöttem rá, hoyg álmomban láttam azt a jelenetet. Sokan szintén nem jönnek rá, azért jönnek előző életekkel, stb. De egyébként a Bibliában több eset van, hogy Isten álomban üzen angyala által, de ez nem hiszem, hogy a déja vu lenne, mert azok az üzenetek világosabbak, értelmesebbek. Az ember lelke egyébként lazábban kezeli az időt, megérezhet előre eseményeket, de ebbe azért nem célszerű belemenni, mert a lelki szférában ott vannak a démonok is, akik pont az ilyen bizarrabb lelki élmények átélésére kezdik ösztönözni az emebrt akkor is, ha csak amúgy valami "spontán normálsi lelki megrezdülés" történt, mert a homályosabb lelki élmények az ő területeik, és ott egyre jobban átveszik az irányítást és tévútra viszik az embert. Tehát ne törekedj arra, hoyg ilyen bizarrabb vonalban erősödjön a lelki életed, mert ennek jócskán vannak veszélyei.


De én a leginkább egy tudományos magyarázatot fogadok el a déja vu-val kapcsolatban, ami szerintem józan és logikus. Az emberi memória, emlékek alapvetően analóg módszerrel működnek, vagyis hasonlóság-on. Ha látunk egy hasonló dolgot a világban, felidződik az elraktározott emlék. Ehhez tehát nem szükséges a teljes egyezés, elég csak a hasonlóság. Ugyanakkor amikor felidéződik az emlék, akkor a teljes összbenyomás szokott felidéződni, vagyis a telejs emlék a környezettel, hangulatal együtt. Ezt megfigyeljeti bárki. Amikor déja-vu élményünk van, akkor ahhoz elég egy hasonló dolognak történni az életünkben, nem feltétlenül ugyanannak, hogy bekattanjon az emlék. Csakhogy az emlék telejs felidéződésével felidéződik az álom állapota is, mert álmunkban láttunk hasonlót, az álom pedig egy módosult tudatállapot, azért éljük át bizarrabbnak, szokatlanabbnak a déja vu élményt, mintha ébren álmodnánk. Szerintem a jelenség szimplán ennyi.

2015. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
A Déja Vu többnyire hiba a Mátrix-ban....Mikor változtatnak valamit...
2015. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

A Déjá vu magyar jelentése "egyszer látott".


Olyan jelenségekre mondják, amikor valaki azt érzi, hogy már látta ezt a teret, házat, várost stb.


A pszichológusok szerint ez a legelfogadhatóbb magyarázata a déjá vu-nak: a szemünk átadja az információt az agynak amikor valamit meglátunk, és idönként megtörténik, hogy az egyik szemböl másodpercek töredékével késöbb érkezik a kép az agyba.


Ekkor lehet az az érzése az embernek, hogy ezt már valahol látta.


Ugyanakkor van egyszerübb magyarázat is. Sok város tere hasonló stílusban épült fel, sok embert látunk aki nagyon hasonlít ismerösünkre, de nem az.


Kedves kérdezö, nem az álomról van a déjá vu.

Ha úgy is érzi az ember, hogy valami beteljesül, akkor is az álom marad csak álom. Az agyunk feldolgozza éjjel a történteket, néha valós néha lehetetlen képekkel.


Akár álmodtunk valamit, akár nem, az élet megy tovább.


A Biblia nem foglalkozik a déjá vu-val vagy az "egyszer már látott"-tal.

2015. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jajj ezek a hosszu monológok. Már miért lenne a Deja-vu ilyen misztikus. A Deja-vu egy olyan érzés ami több érzés összességének az ismétlődése. Ez olyan mint a láb rakása járás közben.
2015. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!