Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a spiritualizmus...

Csahenk kérdése:

Szerintetek a spiritualizmus és a tudomány lesz a vallások szoftverfrissítése?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ócsárolást lehet hallani a vallásokról, papokról, a bibliáról és úgy gondolom, hogy mind ez arre megy ki, hogy az emberek eddigi szokásait, hitrendszerét megingassák, hogy helyére egy újabb már a fiatalok számára is hihetőbb verziót hozzanak létre, amivel ismételten lehet majd irányítani a népet.

2014. nov. 21. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ja! Megbeszétük a Józsival, hogy sziggyuk a papokat meg a bibliját, hogy a skacokat jobban tuggyuk irányítni a hitrendszerük megingatása úttyán. Még a Bélának is szólunk, hogy sziggya ő is, és akkó átvesszük a hatalmat!
2014. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most komolyan ez akar lenni a valláskritika, mert nekem inkább az én kifigurázásomnak tűnik. Ha értelemes választ nem tudsz írni akkor inkább tartottad volna magadban kedves barát.
2014. nov. 21. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány nem foglalkozik a vallással, nem érdekli.

Az, hogy némelyik egyház rádöbbent, hogy a tudománytalan passzusokat egy kicsit közelíteni kellene a lehetségeshez és próbálják a gyermeteg szentenciákat valamiképpen hitelesebbé tenni, még nem jelenti azt, hogy bármi közük is lenne a tudományhoz. Annyit jelentett ki a pápa is, hogy a tudományos eredményeket el kell fogadni, mert aki nem ezt teszi az (hm, a fene tudja, lehet, hogy nem minősített és csak következtethetünk a véleményére).

A Bibliát miért ócsárolná valaki? Nekem ateista létemre is az a véleményem, hogy egy kultúrkincs és a kereszténységet sem óhajtom gyalázni, hiszen őseim hite, történelmünk része és a kultúránk alapjaihoz tartozik.

Az más kérdés, hogy néhány elvakult fanatikus hívő meglepően gyermetegnek ható véleményét nem mindig hagyom szó nélkül.

Azt sem gondolnám, hogy a vallással még lehet irányítani a világot, mert annak a törvényszerűségei megváltoztak és a vallásnak egyre kevesebb a szerepe a mindennapi életben.

Szóval nem, a tudomány és a vallás továbbra is külön fogalom a spiritualizmuson nem pontosan tudom mit értesz, mire célzol vele?

Lélekvándorlás? Vagy valami ilyesmi? Amennyi eddig benne van, az is túl sok nekem és szerintem az átlag vallásosak is egyre jobban a földön járnak, nem vesznek már be akármit. Még azt is nehéz nekik, amit az elődeik simán elhittek, manapság egyre több a képletes beszéd a Bibliában, amit szó szerint nehéz megemészteni.

2014. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Őrségváltás.
2014. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok ócsárolást lehet hallani a vallásokról, papokról, "

Azért, mert 2-3 ember feltűnően primitíven teszi, még nem jelent semmit.

Az ezotéria pedig régebben sokkal erősebb volt.

2014. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valójában ez a folyamat a felvilágosodás óta tart, legalábbis a kereszténység visszaszorulása. És nem azért, mert a tudomány magának akarja a hatalmat, hanem mert az emberek új magyarázatokat kapnak a világról. Aki meg nem érti a tudományos megközelítést, vagy nincs kedve, türelme megérteni, annak ott a spiritualizmus, ezotéria, stb. Ezek könnyebben emészthetőbb magyarázatokat adnak, van akinek ez kényelmesebb. De egyik sem olyan céllal terjed, hogy a vallást elnyomja, egyszerűen nő az igény rá. Ez csak rajtunk múlik, melyikre vagyunk fogékonyak.
2014. nov. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez az! nő az igény a spiritualizmusra meg a kézzel foghato bizonyítékokra, amiből következik hogy a jelenlegi vallásokat szépen lassan kiszorítja.
2014. nov. 22. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!