Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szokták mondani, hogy a...

Szokták mondani, hogy a gyermek még születése előtt kiválasztja a szüleit?

Figyelt kérdés
Ebben hittem én is,de ha jobban belegondolok..nem értem,hogy miért választ magának egy lélek pl,olyan szülőt aki nem tudja biztosítani neki a rendes életet,gondolok itt a putriban élőkre,vagy pl,a drogos,alkoholista,gyilkos,stb.emberekre,szülőkre..
2010. febr. 7. 22:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy azért, mert ez a karmája, ezt is meg kell tapasztalnia, hogy továbbfejlődhessen.
2010. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
38%
Jó lenne olyan karma,ami a fent említett egyéneknek nem engedné a szaporodást..egy lélek se választ magának ilyen szülőt nyilván.
2010. febr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%
Mert egyszerűbb mindenféle misztikus és általunk befolyásolhatatlan okra hárítva annyiban hagyni a bajokat, mint utánajárni a valódi okoknak és rendezni őket, kerül, amibe kerül.
2010. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Na akkor én csúnyán beleválasztottam, mert egész életem egy rakás nyavaja!!!!
2010. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
akkor azért születik ennyi roma,mert a túl sok rasszista embernek a következő életében ezt is meg kell tanulnia?
2010. febr. 7. 23:21
 6/31 anonim ***** válasza:
72%

Én is a karma értelmében godnolkodom. Igen, kiválasztjuk a családot. A LÉLEK az, aki választ. A léleknek ki kell javítania bizonyos hibákat magában, (amit a karma néven foglalunk össze)és ő ehhez választ színteret magának. Nem azt nézi, hogy gazdag családba szülessen, hanem ami neki a karma szerint kell. Ha nehéz sorsot választ, az azért van, mert pl. át kell élnie a szenvedést, hogy megértse, miért nem szabad szenvedést okozni másoknak. Át kell élnie pl. a gyereke halálát, mert lehet, hogy egyszer, valami háborúban megölte valakinek a gyerekét, és ezt kell most neki magának is megtapasztalnia. Mindenkinek meg kell tisztulni "életről életre és halálról halálra", míg végül Istennel egyesülhet. Most gondolom, hogy a keresztény vallásúak ellenem szólnak majd, ezért mint barátságos vitához illő érvelést, kiemelem a Biblia egy jelenetét. Amikor Péter a kardjával odacsap az egyik katonának a Jézust elfogók közül, Jézus ezt mondja: Tedd el a kardodat, Péter! Hát nem tudod, hogy aki karddal öl, kard által fog meghalni? (nem teszem idézőjelbe, mert nem pont szószerint tudom)

És ez a lényeg: Jézus nem téved. Lehet, hogy sokan, akik kardoznak bizonyos harcokban, maguk is meghalnak ott a csatában. De nem mindenki. Viszont Jézus nem azt mondta, hogy esetleg, vagy véletlenül te is meghalhatsz, hanem mindenki, aki karddal öl... Ez csak úgy válik valósággá, ha feltételezzük, hogy több élet van, és majd a következőben, vagy azután, stb...

2010. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
de a karmába,hogy tanuljon hibáiból valaki,hogy fér bele pl.a pedofilia,vagy egyébb mocskos dolgok..?Az miért kell a lélek fejlődéséhez?Akkor a következő életében,vagy az előző életében egy ilyen ember volt az áldozat?
2010. febr. 7. 23:34
 8/31 anonim ***** válasza:
22%

Itt van egy ilyen felfogású "Bölcsődal"


[link]


és egy "Gyermekem szülinapjára" című vers:


[link]

2010. febr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%
Gondoljátok el, hányan és mennyi rabszolgát dolgoztattak, megöltek, és más ocsmány dolgokat műveltek valakikkel, mert nem tartották embernek őket. Mert más volt a bőrük, vgy akár csak a beszélt nyelv, vagy más országból jöttek, más vallás, még ma is sok a gyűlölködés e téren, sokaknak kell még tanulni ebből...
2010. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Pedofília és egyéb szexuális eltévelyedések, rendellenességek... sötét múltat hordoz valaki, ki kell derülnie, fényre jutni, kigyúgyulni. Nem a magam agyvelejéből szerzem ezeket, olvassátok például ezt: Mirdad Könyve. Magyarul is megjelent. Ebben van benne többek között, hogy addig kell változni, és fejlődni, megtisztulni, míg semmi, de semmi más tulajdonság nincs bennünk, csak szeretet. Jól érthető könyv, és csodálatos szép.
2010. febr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!