Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha mondjuk valakit születése...

Ha mondjuk valakit születése után árvaházba adnak, akkor hogyan adnak neki vezetéknevet? Mi alapján?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Én adtam a nevét... Abc sorrendben adom a neveket, mikor ő született, a T betű volt soron. T- Twist ...


Legalábbis Bumble úr így nyilatkozik a Twist Olivérben.

2010. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, de én a valóságra lennék kíváncsi, mert írok egy történetet és ahhoz kellene.

Remélem lesz még válasz.

2010. ápr. 14. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem úgy működik, hogy rögtön árvaház, először kórházban vannak.


De amúgy sokszor az éppen aktuális orvos vezetékneve, a hét napjának egyike (pl.:Péntek Rita) vagy a körülmények adják (Szerencsés Kata).

Amint adoptálják őket, akkor úgyis fel kell venni a szülő nevét.

2010. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. ápr. 15. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ez neked segít most jutott eszembe hogy egyszer a híradóban mondták, hogy egy kisfiút elhagyott az anyukája, és ez az eset Sándorfalván történt, a kisfiú neve Falusi Sándor lett
2010. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek kell anyakönyvi kivonat, ezért ha nincs se apa, se anya, pl talált gyermek, akkor úgynevezett kitalált nevet adnak, jók voltak a példák, Szerdai Hajnalka, vagy Esti Bence.

Akit a kórházban hagynak, annak van neve, hiszen megvan a szülőanyja vezetékneve, arra fogják anyakönyvezni.

Az apa neve problémásabb, a gyermek 3 éves koráig az anya adhat megnevet, akár az igazi apáét, akár kitalált nevet, ha nem ad, a gyámhatóság az anyával együtt ad egy "apa nevet" a gyereknek.

2010. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Képzelt név, bocs, nem is tudom, h tegnap h írhattam kitalált nevet...
2010. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez majd egy történethez kell szal azért kellet! :D
2010. ápr. 17. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!