Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülisek! Mi a különbség...

Hit gyülisek! Mi a különbség gyülekezetetekben zajló "szent nevetés" és az alábbi között?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=LnrBzvb8YD4


Ha ez egyik démonikus, akkor nagy baj, ha a másikat is annak tartom?


Vagy esetleg félnem kellene, mert ez a szellem egyből a Szent Szellem káromlással fenyegetőzik, nehogy egy hívő meg merje kérdőjelezni azt, hogy ő az Isten Szelleme?



2015. jan. 23. 23:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
WTF???
2015. jan. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 yuda ***** válasza:
82%

Szerintem nagy baj, ha a látszatot nem választjuk ketté.

Mindig vannak ugyanannak látszó dolgok, de fatális hiba egybemosni a kettőt. Néhány más példa az életből:


Nem mindegy, hogy valaki becsületes munkából tisztességesen gazdagszik meg, vagy átgázolva mindenkin gátlástalanul lopva, csalva, mutyizva.

Látszatra egyforma a két gazdagság, de azok is hibáznak, akik ránéznek egy gazdag embere és azt mondják, hogy az biztosan gazemberségből gazdagodott. Nem biztos. Ez előítélet.

vagy:


Sztereotípia, hogy ránézel valakire és megmondod hogy érzi magát. Sokszor igaz, de sokszor nem. Pl. van egy ismerősöm, akit évek óta ismerek és ránézésre olyan, mint aki folyamatosan citromot eszik. Viszont mikor megszólal, azt érzed, hogy dől belőle a kedvesség, a humor, az elegancia, a tapintat, az udvariasság, ...szóval az egybemosások, általánosítások soha nem lehetnek igazak.


Sorolhatnék még tucat példát, tele van vele a fejem, de egy a lényeg. Nevetésnek is lehet, sőt van is több forrása. Mi ezzel a gond? Nem lehet azt mondani, hogy minden nevetés az Úrtól van, de azt sem, hogy az ördögtől. Valójában sokszor , ha nem ismered az illetőt, még azt sem tudod mitől van, de a biblia egyet mond. Gyümölcséről ismerszik meg a fa. Hosszú távon a jó fa jó gyümölcsöt hoz, a romlott fa romlott gyümölcsöt.

Jöhet nekem valaki bármilyen nevetéssel, bármilyen videóval, de ha ismerem az illetőt, akkor úgysem fogsz meggyőzni az ellentétéről azáltal, hogy láttál egy videó összevágást.


Nem a nevetés a lényeg, hanem a mögötte húzódó szellemiség, életmód.

2015. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
A hitgyüliben is van fetrengés, hanyattesés meg röhögőgörcs, de kifelé ezt nagyon igyekszenek eltitkolni. Ezért most egyikük sem mer a kérdésre válaszolni, meg kell várni mit mond a Sándorbácsi :)
2015. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Korábban időnként ellátogattunk egy ismerős vidéki pünkösdi gyülekezetbe (nem Hit gyüli, de hasonló jellegű). Ott nem voltak ilyen jelenségek. Egyszer meghívtak egy konferenciájukra. Abból a torontói gyülekezetből jött hozzájuk néhány szolgáló, ahonnan indult ez ez "új hullám"-nak nevezett jelenség. Egyetlen alkalom elég volt, hogy átadják azt a szellemet, amelyik bennük volt.


Csak egyetlen gyümölcsét hadd említsem. Ez egy kis gyülekezet volt, és sokszor prédikáció közben jött rá egy két testvérre a röhögőgörcs. Teljesen tönkretették az alkalmat ezzel, nehéz volt nem rájuk figyelni. Olyan volt, mintha a tanításon nevettek volna! A Szent Szellem ilyet nem csinál.


Nem szentséget, megtisztulást, megújulást hozott ez a szellem, hanem zűrzavart, és őrületet.


Egyik kedves barátom mondta, hogy megtérése előtt krisnás volt, és ő ugyanilyenben volt benne, ugyanilyeneket csináltak éveken keresztül - még mielőtt ez az "új hullám" megjelent több keresztény egyházban.


Persze lehet más a véleményed, szíved joga.

2015. jan. 24. 15:26
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia !



Igen az egyik démonikus a másik nem az az egyik legális a másik nem az, most vonatkoztassunk el a gyülekezettől és a két nevetést szellemiségében vizsgáljuk meg, mivel nem foglalkozom jógával ezért csak kérdéseket tudok feltenni, hogy aki ért hozzá megválaszolja és elgondolkodik rajta.



Miért nevet a videón látható férfi ?

Isten megbocsátotta a bűneit ?



Mi a örömének oka ?

Találkozott Jézussal?



Milyen eredményei vannak a nevetésének?

Megerősödik hitébe, szívébe és a lelke és teste is Istentől származó egészséggel telik meg?



Én mikor megtértem nem volt ismeretem a Bibliába leírt Ézsaiás 61,10-ről hazamentem és másnap reggel örömmel ébredtem még ma is emlékszem egész nap mosolyogtam és a szívembe egy felszabadult öröm volt amit azelőtt sosem tapasztaltam de átteltem ezeket az Igéket vagyis a bűnbocsánat és a megszabadulás örömét a belsőmbe mint ahogy azt Isten megígérte a népének.



Ézsaiás 61,10: Örvendezvén örvendezek az Úrban, örüljön lelkem az én Istenemben; mert az üdvnek ruháival öltöztetett fel engem, az igazság palástjával vett engemet körül, mint vőlegény, aki pap módon ékíti fel magát, és mint menyasszony, aki felrakja ékességeit.



A zsoltárokba Dávid gyakran beszél örömről ami bűnbocsánatból az Istennel való belső közösségből fakad a példabeszédek pedig olyan állapotról amikor is a nevetés nem legális mert nem a teremtőtől ered nem a teremtő a forrása és nincs mögötte valódi szabadulás a bűn uralma alól.



Példabeszédek: 14,13-15


13.Nevetés közben is fáj a szív; és végre az öröm fordul szomorúságra.

14.Az ő utaiból elégszik meg az elfordult elméjű; önmagából pedig a jó férfiú.

15.Az együgyű hisz minden dolognak; az eszes pedig a maga járására vigyáz.



Az öröm és a nevetés az Isten országában természetes dolog a Szent Szellemmel betöltekezett hívőnél előfordul, hogy ez az öröm túlcsordul és ez a szent nevetés.

Mindkettő látszólag ugyanaz de nem az a forrás, szellemi ember a belsőjében meg tudja különböztetni felismeri melyik a valódi és melyik nem az, hasonló helyzet amikor Mózes és az egyiptomi papok esetébe két csapást leutánoztak az egyik amikor a vizek vérré váltak a másik amikor békák lepték el Egyiptomot ezután már nem tudták utánozni Mózest. Mózes forrása Isten a papok forrás az egyiptomi istenek.

2015. jan. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Valamelyik nap az egyik kérdező belinkelt egy ehhez hasonló videót:


https://www.youtube.com/watch?v=CsFaD-UhFis


Ennek semmi köze sincs a szabadulás öröméhez! Teljesen egyértelmű, hogy itt valamilyen szellem átadásáról van szó.


Egyszer betévedtem a feleségemmel egy kis pünkösdi gyülekezet alkalmára. Az alkalom végén átváltottak közös röhögőgörcsre. Fetrengtek a földön, repültek a székek, stb. Vigyáznunk kellett, hogy az állapotos feleségemet nem ne üsse valaki. Ez biztosan nem a Szent Szellem volt.


A Szent Szellem elsődleges munkája, hogy meggyőz a bűnökről. Istenfélelmet, szentséget, megtisztulást, megújulást hoz, és valódi örömöt. Ég és föld a különbség egy frissen megtért hívő öröme, és aközött, amit ez a szellem csinál a hívőkkel.


És igazad van Mózes példájával. A sátán utánozza Istent. A valódi szentség, tisztaság és szabadság öröme helyett adott egy pótszert. Csak meg kell nézni a videót, amit most linkeltem. Nem a szabadulás örömét látni az embereken, hanem pont az ellenkezőjét, hogy démonizálódnak. Tömegpszichózis és varázslás, ami ezeken az alkalmakon folyik.

2015. jan. 25. 12:42
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek abban a kérdezővel, hogy ezek a jelenségek nem a Szent Szellem művei. De még csak démoninak sem gondolnám őket, ezek egyszerű pszichés folyamatok. Mondjuk annyiban valóban démoniak, hogy becsapás és önbecsapás.


Sohasem érettem igazán azokat az embereket, akik őszintén keresik a Szent Szellemet (tehát nem valami életporbléma vagy válság űzi őket) azok miért az ilyen önjelölt "karizmatikus" vezetők egója köré szerveződött gyülikben gondolják Őt megtalálni. Vannak a krisztusi hit megélésének kifinomult és elmélyült, régóta jól bevált módozatai. Semmi meglepő nincs abban, hogy ilyen helyeken röpködnek a székek. Inkább az megy csodaszámba, ha amolyan vak tyúk is talál szemet alapon mégsem történik ilyen.

2015. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

Betévedtél mi célból mentél oda ?

Rosszindulatból leskelődni hogy utána írhass egy fórumon vagy a megtérés volt a szándékod?

2015. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=HqYAyBNk16A


1:27-nél az komolyan csattan :D

2015. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Betévedtél mi célból mentél oda?"


Nem rossz szándékból mentünk oda. Arra felé sétáltunk már többször is, és gondoltuk, hogy megnézzük. Ezt a végét leszámítva, elég jó volt egyébként az alkalom.

2015. jan. 25. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!