Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ha beüt egy emberiséget...

Vajon ha beüt egy emberiséget érintő katasztrófa és ha már ott tart a technika, hogy át tud az emberi faj menni másik élhető bolygóra, vajon akkor ott is megmarad a vallásosság?

Figyelt kérdés

Tudom lehetetlen kb bármit is mondani, de mit gondoltok ?

szerintetek megmaradnak a mostani vallások az új anyaföldünkön ? vagy teljesen elveszik ezzel a bolygóval együtt.


2015. jan. 27. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt a bolygót ellepi az iszlám.

új bolygón meg ki tudja..valamiben csak hinni fognak.

2015. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Körmendi Mátyás ***** válasza:
37%

Teljesen elvesznének, mert a vallásos agyamentek mind itt maradnának üdvözülni, vagyis meghalni a katasztrófában.

Az enyhén vallásosak eljönnének, de nem hiszem, hogy tudnának még ugyanabban hinni, mint itt a Földön.

2015. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

A katasztrófa már elkezdődött. Innen már csak idő kérdése, hogy ki meddig húzza...


És nem, már nem fog tudni odáig fejlődni a technika, hogy élhetővé tudjunk tenni magunknak egy másik bolygót. A kérdés ezen része tehát okafogyott.


És nem, a vallásosság nem fog megszűnni sem az emberiség kipusztulásával, sem a föld elpusztulásával.


A vallás legelőször a mennyekben jelent meg, a Mennyei Liturgiában, ami azóta folyamatosan zajlik, amióta Isten az angyalokat megteremtette. Azóta már az üdvözült emberek is becsatlakoztak a Mennyei Kórusba, és majd még ezentúl is csatlakoznak be újabbak. Maga a Liturgia pedig tart majd az idők végezetéig, vagy még annál is tovább, az örökkévalóságig. :)

2015. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Tisztelt Körmendi Úr, biztos vagyok benne,hogy ön egy művelt ember ha már ennyit tud a vallásokról,az emberekről,meg a bolygóközi utazásokról.

-De legyen szíves elárulni nekem,hogy én mit ártottam önnek azzal,hogy van hitem,hogy hiszek Istenben,és igyekszem egy normális erkölcsös életet élni,és mindezt úgy teszem,hogy másnak ne legyek a terhére hanem,sőt próbálom megmutatni az embereknek,hogy mit jelent a felebaráti szeretet.


-Hogy ön nem hisz Istenben,én ezt tiszteletben tartom,és mindenkinek tiszteletben tartom a jogait,ezért hát nekem is van jogom finoman kikérni magamnak azt,hogy bárki is "agyament"-nek nevezzen hitem miatt.


-Nagyon hálás lennék ha a jövőben ezt ön is tiszteletben tartaná.


Köszönöm!

2015. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Új bolygó, új vallás.

Legfeljebb a neve és a külsőségek marad meg.

Ha pl. az Alfa Kentaurin fogunk élni, akkor 2 nemzedéken belül már úgy fog szólni a "kereszténység", hogy Jézus ott született és élt.


Amúgy meg fog maradni valamilyen vallás, mert az emberi lélek ilyen.

2015. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
A hívők mindenképp megmaradnának, és valószínűleg a mostani vallások jó része is. Például a keresztény vallásnak vagy alapvetően az ábrahámi vallásoknak nem okozna nagy gondot hogy egy másik bolygón is élnénk, vagy csak ott élnénk. Elvégre Jézus az emberekért vállalta a halált éljenek bárhol is, akár itt a Földön akár egy űrállomáson valamely naprendszer peremén. Persze számolni kellene temérdek másik hitrendszer feltűnésével is. Amik a az általad említett katasztrófából és az új helyszínekből is ihletet meríthetnek. És lehet idővel komoly konkurencia válna belőlük.
2015. jan. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem kérdező, egy új bolygóra költözésnek a vallásossághoz semmi köze. Vagy arról van szó, hogy ekkora fejlődés hatására (amely lehetővé tesz fényévekre való utazást egész országok számára) a vallás már rég lényegtelenné vált, és ez így is marad, vagy pedig arról, hogy a vallás ennek ellenére megmaradt. Ekkor az új helyen is megmarad, mert a vallás az ember szükséglete, nem a helyé.
2015. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy elköltözik az emberiség!

A vallásosság nem szűnik meg. A muszlimok az új bolygón is mindenhová be akarnának települni, hogy az iszlám föld legyen. Ha a Föld elpusztul, akkor lehetetlenné válik a mekkai zarándoklat, ezért az kiesne.

Keresztények: Jézus mindenki számára láthatóan fog eljönni, nem láthatatlanul, vagy titokban. Talán a tévében is látható lesz. Akárhol is vannak.

A fanatikusok csak maradjanak a Földön.

2015. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Attila_the_hun ***** válasza:
77%

"A katasztrófa már elkezdődött. Innen már csak idő kérdése, hogy ki meddig húzza... "


Jó sok zöldséget összehoztál, amit hívőkre jellemző pesszimizmussal fűszereztél. Nagy szerencse, hogy kihalófélben van a vallás, így többen lesznek a modern gondolkodású optimista emberek, akik majd tesznek azért, hogy a tudomány megoldja a jövőnket.

2015. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 laji2 válasza:

A vallás világegyetemi méretűre kiterjesztésével kapcsolatban Lem Stanislaw írt egy-két érdekes, tréfás-elgondolkodtató tudományos mese ["sci-fi"] elbeszélést, érdemes elolvasni.


Ha megmaradna a hatalom, ami az emberi ostobaságra alapozva tartja fenn magát (pl. Vatikán stb.), biztosan alkalmazkodna a lehető legelképzelhetetlenebb helyzetekhez is, hiszen különben lőttek a hatalmának. ;) Lásd, pápa elvtársak az elmúlt évszázadokban milyen aranyosan alkalmazkodtak az egyre újabb tételekhez, pl. Napközpontú naprendszer, vagy nemrégiben a törzsfejlődés ["evolutio"]. Bár jellemzően óriási, több évszázados késéssel -- amikor már a leghülyébbek sem veszik be az ellenkező nézetet.

2023. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!