Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a keresztény isten vélemény...

Mi a keresztény isten véleménye a marihuánáról?

Figyelt kérdés
Tudtommal szabad, mert ha árt is, az csak a vele elkevert dohány miatt, de azért szeretnék biztosra menni, hátha van valami írás róla
2015. jan. 28. 08:51
 1/10 Mulder614 ***** válasza:
76%

"Fiam, ne távozzanak el ezek szemed elől. Óvd a gyakorlati bölcsességet és a gondolkodóképességet"-mondja a biblia.


Noha Isten Szava nem említi meg külön a dohányzást és a kábítószerezést, az abban található alapelvek megóvhatnak minket ezektől a szokásoktól. Például a 2Korintus 7:1 ezt tanácsolja: „Tisztítsuk meg magunkat a hústest és a szellem minden szennyétől.” Nem fér hozzá kétség, hogy a dohány és a kábítószerek sokféle ártalmas vegyi anyaggal szennyezik vagy mocskolják be a testet. Ezenkívül Isten azt akarja, hogy a testünk legyen „szent”, azaz szennyezetlen és tiszta (Róma 12:1).

2015. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy ez a te véleményed, de megbeszélted ezt a keresztény istennel? Mart az ő véleményét csak ő tudhatja mindaddig, míg valakinek személyesen el nem mondta. De ez az illető se jelentkezett még.
2015. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mulder614 ***** válasza:

az ő véleményét már egyszer nem kiadták könyvben???

úgy hívják biblia.

2015. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most nem az a lényeg, hogy ki fogadja el az úr létezését. Tény, még ha valaki nem is hiszi el, a marihuána figyasztás önmagában nem méreg, nem káros a testedre. De ez a gondolkodóképesség vesztés miatt lehet, hogy akkor tényleg tilos ?
2015. jan. 28. 10:17
 5/10 Mulder614 ***** válasza:
100%

a túlzott alkoholfogyasztást nem tiltja a biblia? de!....nem csak azért mert káros hanem mert nagy hatással van a gondolkodóképességre.

innen kiindulva a marihuána miért lenne helyes?

2015. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

"Aki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene leszek, és az fiam lesz nekem. A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és utálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és BŰBÁJOSOKNAK (az eredeti szövegben "pharmakosz", ami a "pharmakon" szóból származik, aminek a jelentése gyógyszer, kábítószer, varázsszer, tehát bűbájos helyett különféle bódító hatású növényekkel,kemikáliákkal manipuláló méregkeverőt, illetve az ezekkel a növényekkel,kemikáliákkal élőkre kell gondolni), és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, ami a második halál. (Jel 21,7-8:)


" És íme hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, amint az ő cselekedete lesz. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó. Boldogok, akik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba. De kinn maradnak az ebek és a BŰBÁJOSOK (pharmakosz), és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind aki szereti és szólja a hazugságot. Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen nektek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag." (Jel 22,12-16)

2015. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tudatmódosítás kerülendő, bármivel, marihuánával is.

Gyógyászati célokra megfelelő módon - mint ahogy bármi más is - használható.

Hangulatjavítóként, nos ez határeset. Arra kell törekedni, hogy az embernek ne legyen szüksége hangulatjavításra, de mondjuk úgy hogy - az alkoholhoz hasonlóan - mértékkel fogyasztható.

Viszont a bibi abban van, hogy a jog nálunk tiltja a marihuánát, közjogi bűncselekményt elkövetni pedig nem szabad.


Tehát itthon egyáltalán nem szabad, ahol pedig általában megengedett, ott csak módjával, de még úgy sem ajánlott. "Mindent szabad nekem, de nem minden használ" - írta Szent Pál.

2015. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljes tudással bír róla, és eszerint ítéli meg, hogy mennyire szolgálja az ő céljait.
2015. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha tilos, minek teremtette?


A marihuána könnyű drog. (Tudattágító, ezért a törvény tiltja)

Az alkohol kemény drog. (Tudatszűkítő, ezért a törvény nem tiltja, hanem jövedéki adó formájában hasznot húz belőle)

A bor Krisztus vére. (A mérték az érték, bár jogsit ma nem kapna :) )


De azért ez ne lelkesítsen arra, hogy kipróbáld, mert:

1. törvénybe ütközöl

2. a szervezeted számára idegen, mintha most innál meg életedben először egy pohár bort, és dacára annak, hogy azt mondák: "az semmi", rosszul leszel tőle

3. én sem próbáltam, az információim másodkézből valók

2015. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Isten teremtette. Isten csak jó dolgot teremt. Isten szerint ez jó.
2015. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!