Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tarthatom magamat kereszténynek?

Tarthatom magamat kereszténynek?

Figyelt kérdés
Attól, mert nem vagyok megkeresztelve és nem járok templomba, nem imádkozom a Bibliának is egyes részleteit olvastam, attól én még tarthatom magamat kereszténynek?

2015. jan. 20. 22:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, önbecsapás lenne. A keresztség az első és nélkülözhetetlen lépcsőfoka a kereszténységhez való tartozásnak.
2015. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy higgyek Istenben vagy legalábbis a létezését nem tagadom, ahhoz feltétlenül az kell, hogy az Egyház egy fizetett alkalmazottja megkereszteljen engem.


Csak ekkor válhatok kereszténnyé?

2015. jan. 20. 22:59
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Istenben hisznek a mohamedánok is, sőt imádkoznak Hozzá, mégsem keresztények.

Az ezósok is hisznek a saját istenükben.

A kérdés az, hogy milyen istenben hiszel ?

A keresztség "lemossa" az eredeti bűnt. Benne van az Újszövetségben (Mt ev. vége) mint alapvető parancs az apostoloknak.

A keresztény azt jelenti,hogy Krisztus követő. A keresztség csak az első lépcső, utána jön a többi ...

Aztán melyik keresztény felekezetet választanád ?

Jól gondold meg, mert a kereszténységet is hamisítják már régóta.

2015. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A keresztény Istenben hiszel, Jézust elfogadod megváltónak?
2015. jan. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. jan. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

szia


Először is hogy megértsd, tudnod kell mit jelent a keresztény szó

Krisztus követője


Krisztus követőjének lenni több annál, mint hogy kereszténynek mondjuk magunkat. Napjainkban mintegy kétmilliárd ember tartja magát kereszténynek, a tetteik viszont azt mutatják, hogy ’törvénytelenséget művelnek’. (Olvassátok fel: Máté 7:21–23.) Amikor valaki szeretne Jézus követője lenni, elmondjuk neki, hogy az igaz keresztények az életük minden napján és mindenben Jézus tanításaihoz és példájához igazodnak.


Jézus ezt mondta a követőinek: „Ti a barátaim vagytok, ha azt teszitek, amit parancsolok nektek” (János 15:14). Mivel Krisztus tanításai az életük minden területét érintették, a tanítványok kezdetben úgy utaltak a vallásukra, mint ’az Útra’ (Cselekedetek 9:2).


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Jézus és a Teremtő szava világos és érthető

2015. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Bárminek tarthatod magad. A kérdés az, hogy mennyire vagy az, aminek tartod magad. Én is tarthatom magam űrhajósnak, habár űrhajót még csak képről láttam.

Az meg hogy önbecsapás... Az ember lépten-nyomon minduntalan becsapja önmagát, eggyel több vagy kevesebb már igazán nem sokat nyom a latban.


A keresztények túlnyomó része amúgy is csak addig keresztény, amíg a templomban ücsörög a vasárnapi mise alatt. Sőt, egy részük még addig se. Szóval igazán nem lógnál ki a sorból.

2015. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan tarthatod magad kereszténynek, azzal senkinek se ártasz. És hogy mi vagy valójában (legalábbis így vallási szempontból), arról csak egyvalaki dönthet: Isten
2015. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"feltétlenül az kell, hogy az Egyház egy fizetett alkalmazottja megkereszteljen engem."

Nem.

A keresztény szabályok értelmében bárki keresztelhet, aki maga is keresztény.

De amíg ez nem történik meg - dokumentáltan, tehát egy keresztelési könyvbe be kell írni - addig nem vagy keresztény.

2015. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 KZitus ***** válasza:
56%

Szervusz


Bibliai értelemben nem. Mert a keresztények kegtanúlják a Krisztus tanításaiból, hogyan élhetnek Istennek tetsző életet. Krisztus erre tanította a követőit.

A tanítása alapján meg kell tennünk az életünkban azokat a kiigazításokat, amelyek miatt el vagyunk távolodva Istentől. És ilyen sajnos minden ember életében bőven van.

Ezt tanúlni kell. Erről beszélt Jézus az imájában, amikor azt mondta: "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról." János 17:3

Krisztus szerint létfontosságú a pontos ismeret Istenről. Ha nem tudod mit vár el tőled, hogyan élhetnél neki tetsző életet? Viszont azt, hogy ezt miképpen kell tenned, arra a Krisztus tanításai vezetnek rá, ettől leszel keresztény, illetve Krisztus követője. Mert követed a tanításait, azok szernt éled az életedet még akkor is, ha ezért mások megvetnek, vagy üldöznek. Erre előre figyelmeztette a közetőit: "Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; Ha a világ gyűlöl benneteket, tudjátok, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket" János 15:18,20

2015. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!