Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, van...

Tisztelt Jehova Tanúi, van olyan gyülekezeti tag aki "tétlen"?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit provokálni,csak felmerült bennem ez a kérdés,hogy ha tényleg van ilyen ember akkor az mi okból tétlen,és,hogy viszonyulnak hozzá a testvérek?

-Tehát egy ember aki például nem akar részt venni a prédikáló munkába,de minden másba részt vesz,akkor ehhez az emberhez,hogy viszonyul a gyülekezet "törvénye"?


Elnézést ha zavaros a kérdés,de remélem,hogy érthető amit szeretnék tudni.



2015. jan. 29. 19:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
-tehát ha valaki tétlen akkor mi okból tétlen. Mi az oka a tétlenségének,pl. szégyen érzet,beszéd képtelenség,vagy valamivel nem ért egyet stb?
2015. jan. 29. 19:46
 2/12 anonim ***** válasza:

ezt a kifejezést vajon honnan ismeri a kérdező?


nem ápol már kapcsolatot a gyülekezettel, és elsodródott

illetve olyan életet él ami miatt nem tudja a hitét gyakorolni

2015. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a "tanú" szóban benne van, ezért egész biztos, hogy nincs "t"-tlen.
2015. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"ezt a kifejezést vajon honnan ismeri a kérdező? nem ápol már kapcsolatot a gyülekezettel, és elsodródott illetve olyan életet él ami miatt nem tudja a hitét gyakorolni)"


:D NEM Tisztelt válaszoló!

És biztosíthatlak,hogy a HITEMET is gyakorolom már elég rég óta.és ezen nem is szeretnék változtatni.

Nem voltam soha Jehova Tanúja,és jelenleg sem vagyok,csak,hogy megnyugtassalak Baptista vagyok :) és nem szégyenlem hitemet.


Hogy honnan ismerem a kifejezést?

Hát onnan,hogy ember vagyok,és mint ember, én is szoktam kommunikálni,és a közel múltban "megütötte" a fülemet az a szó,hogy "TÉTLEN"(ség) a Jehova Tanúi gyülekezetben.


Én mint kívül álló nem tudom,hogy ez mit is jelent valójában,ezért rákérdeztem és azt a választ kaptam,hogy a "tétlenség" az amikor egy tag nem végez prédikáló munkát.


Ezért tettem fel a kérdést mert szeretném tudni,hogy mi az oka,és,hogy viszonyulnak a testvérek az ilyen "tétlen" tagokhoz.

Mennyire nézik le emiatt,vagy mennyire van hátrányban az ilyen ember,éreztetik vele,vagy ugyan úgy viszonyulnak hozzá mint egy teljes szolgálatot végzővel?


Tehát van itt elég kérdőjel,nem? :)

Szóval kérlek nyugodj meg mert a hazugság bűn,és én igyekszem nem bűnbe esni. :)


Ahogy írtam ez úgy is van.

Persze tudom,ítélkezni könnyebb mint hinni,de ebben az én esetemben bátran hihetsz a szavamban mert távöl áll tőlem a hamis beszéd. :)


Jó éjszakát!

2015. jan. 29. 22:43
 5/12 anonim ***** válasza:
nos, van olyan állapot, amikor az ember nem biztos dolgokban, és ilyenkor célszerű, hogy ne is tanítson másokat. az, hogy tétlen, azt jelenti, hogy nem ad le jelentést EMBEREKNEK. az még nem jelenti azt, hogy Jézusnak nem jelent. általában emberi tökéletlenség az oka, megbotránkozunk valakin, valamin. Jézuson is sokan megbotránkoztak, mikor azt mondta, hogy inniuk kell a vérét, és enniük a húsát.
2015. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"nos, van olyan állapot, amikor az ember nem biztos dolgokban, és ilyenkor célszerű, hogy ne is tanítson másokat. az, hogy tétlen, azt jelenti, hogy nem ad le jelentést EMBEREKNEK. az még nem jelenti azt, hogy Jézusnak nem jelent. általában emberi tökéletlenség az oka, megbotránkozunk valakin, valamin. Jézuson is sokan megbotránkoztak, mikor azt mondta, hogy inniuk kell a vérét, és enniük a húsát."


Értem :) és nagyon köszönöm a választ!

Így,nekem már érthető.


Egyvalamit nem egészen értek,azt írod,hogy

"nem ad le EMBEREKNEK jelentést"???

Mármint a pásztoroknak nem ad le jelentést?


köszönöm!

2015. jan. 29. 23:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a kérdés őszinte is, nem minden válasz hiteles és bibliai. Az ötös válaszoló nem Tanú, nem is bibliai szellemben válaszolt.
2015. jan. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jó reggelt!


Elnézést de akkor nem egészen értem.

Ha az #5 válaszoló nem tanú akkor amit írt nem igaz? Ennyire kényes ez a kérdés?-nem hittem volna.


Mindegy,köszönöm válaszokat!

2015. jan. 30. 07:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö


a kérdésed nem kényes.

Senki sem "köteles" tenni semmit sem. Még itt a gyk-en sem, feleletet adni sem, még csak bejelentkezni sem az oldalra, és olvasni sem köteles a kommenteket a kérdéseket sem :)


Mi az emberekkel föleg személyesen beszélgetünk. :)


Nem kell hogy meglepjen ha valaki tanúnak adja ki magát ezen az oldalon és a valóságban nem az.


Tudod hogy ez egy anonym oldal, és bárki azt írhat ide amit akar /ha nem sérti a szabályokat/


A kommentek alapján fel lehet ismerni, hogy vannak itt müvelt, felnött emberek is, de sok gyermek, sok tréfálkozó, rosszul informált is.


Azt tanácsolnám neked, hogy látogasd meg a királyságtermünket, és bármilyen kérdést feltehetsz, nyugodtan menjél el a saját Bibliáddal a kezedben. :)


Itt nem a "gyülekezet törvényéröl" van szó.


Mi a Biblia tanítását veszük figyelembe. Ismered Jézusnak a tálentumokról szóló példázatát?

Ha talán akarod folytatni a témát, írj kérlek privát. :)

2015. jan. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves grkaty!


"a kérdésed nem kényes.

Senki sem "köteles" tenni semmit sem. Még itt a gyk-en sem, feleletet adni sem, még csak bejelentkezni sem az oldalra, és olvasni sem köteles a kommenteket a kérdéseket sem :)"


Mikor azt írom,hogy "kényes" azért írom mert látom,hogy a Tanúk nem válaszolnak hanem helyettük a "nem tanúk" válaszolnak a kérdésre,tehát emiatt tettem azt a megjegyzést.

Egyébként meg azzal egyetértek,hogy senki nem köteles válaszolni. :)


"Mi az emberekkel föleg személyesen beszélgetünk. :)"

Ezt nem is vitatom,tapasztalatból tudom,hogy egy személyes beszélgetés egészen másképp zajlik le mint pl itt.

Csakhogy ez egy "kérdezz-felelek" fórum és azért van,hogy az emberek beszélgessenek,válaszokat kapjanak olyan kérdésekre amelyekkel nincsenek tisztában,és én is csak ezt tettem. :)

Ha pl.itt nem akar válaszolni egy Tanú a kérdésre akkor mi a bizonyítéka annak,hogy személyesen megtenné? :)


"Nem kell hogy meglepjen ha valaki tanúnak adja ki magát ezen az oldalon és a valóságban nem az."

Pedig hidd el,hogy meglepett mikor azt olvastam,hogy az #5 válaszoló nem tanú,de tulajdonképen nem az lepett meg,hogy nem Tanú hanem inkább az a kérdés merül fel bennem,hogy miért akarja valaki magát ki adni Tanúnak?Tehát ez az ami inkább meglep. :)


"Tudod hogy ez egy anonym oldal, és bárki azt írhat ide amit akar /ha nem sérti a szabályokat/


A kommentek alapján fel lehet ismerni, hogy vannak itt müvelt, felnött emberek is, de sok gyermek, sok tréfálkozó, rosszul informált is."


Igen ezt elhiszem de az 5 válaszoló válasza elég komolynak tűnt nekem és ezért is hittem el amit írt.


"Azt tanácsolnám neked, hogy látogasd meg a királyságtermünket, és bármilyen kérdést feltehetsz, nyugodtan menjél el a saját Bibliáddal a kezedben. :)"


Igen ez már megfordult a fejembe,és lehet,hogy el is megyek. :)


"Itt nem a "gyülekezet törvényéröl" van szó."

Pedig én ezt hittem! :)


"Mi a Biblia tanítását veszük figyelembe. Ismered Jézusnak a tálentumokról szóló példázatát?"

Ezt nem vitatom,de mi köze a tálentumok példázata a "tétlenséghez"?

Nem értem az összefüggést.


"Ha talán akarod folytatni a témát, írj kérlek privát. :)"

Persze szívesen! :) Elfogadom..


Üdv!

2015. jan. 30. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!