Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vár el Isten olyat,...

Miért vár el Isten olyat, amit maga sem hajlandó?

Figyelt kérdés
Isten olyan mint az ember,az ember olyan mint Isten...ugyanolyan elfogult,ugyanolyan öntörvényû,ugyanolyan makacs,ragaszkodó a sajàt elképzeléseiben,ugyanúgy nem enged semmibôl,figyelembe sem veszi a körülményeket vak és ha akarja alkalmisüket...rideg,hatalomittas,indulatgyenge mégis mit vàr?!miért vàr màst tôlünk?

2015. jan. 31. 20:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Az ószöv. és újszöv istenképe plusz a jelenések könyvéé eltér.
2015. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Pietrosol ***** válasza:
76%

Szia!


Az ember által alkotott Istenképek az indivídum változékonyságával változnak. Isten van, ha az ember elhagyja az indivídumot, abban van ami nem változik.

2015. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
72%
Rossz hírem van. Nincs Isten... :/
2015. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%
Tudod miért van ez? Egy keresztény azt mondaná, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek". Az igazság pedig, hogy Istent ember alkotta. Ezért, még ha párszor meg is próbálták "alkotói" az emberi tökéletlenség fölé emelni, jórészben a legtöbb emberi tulajdonság megvan benne. A jó és a rossz is.
2015. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%

Honnan tudod mit akar Isten?

Én sem tudom..és senki más sem.

De közelítsük meg máshonnan. Te mi akarnál a gyerekeidtől?

És itt ne a felnőttek 90%-át említsük, akik már szinte függenek a napi hírektől a tv-ben.

Hanem, csak egy szimpla ember a gyermekeitől, csak annyit vár, hogy szeresség, becsüljék, és segítsék egymást. És ugyanígy tegyenek másokkal is. (sajnos én ettől eléggé messze állok, de beszélni meg mindig könyebb mint megtenni..én is elég nagy fszkalap vagyok)

2015. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Bizonyos értelemben igazad van. Isten a maga képére teremtett bennünket, a szabad akaratot adta nekünk, hogy választhatunk, mérlegelhetünk nemcsak jó és rossz között, hanem a földi életünk minden területén. Ugyanakkor vaknak, alkalmi süketnek, elfogultnak nevezni és az emberhez, az általa teremtett, tökéletlen földi világ lényéhez hasonlítani nagyon meredek dolog. Isten is személy, akárcsak Te vagy én. Élhetsz valakivel egy életen keresztül, megismerheted a szokásait, azt, hogy egyes helyzetekben hogyan reagál, de soha sem fogod tudni kiszámítani. Isten nem egy gép, amibe beütsz egy számot és kiírja, hogy "menny". Ilyen szempontból igaz, hogy hasonlít ránk vagy inkább mi hasonlítunk rá. De Ő annyira felettünk áll, hogy fel sem foghatjuk a gondolkodásmódját bizonyos kérdésekben, hogy mit miért tesz vagy éppen nem tesz. Vannak, akik nem is akarják megpróbálni, és agymosásnak, hazugságnak bélyegzik (...) Szóval a lényeg a lényeg, hogy nem gondolom, hogy ilyen személyes és becsmérlő hangon kell szóba hozni Őt vagy kérdőre vonni (...) Nem hiszem, hogy az érmének csak ez az egy oldala van.
2015. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Ez tévedés kedves kérdező


Isten semmi olyat nem vár el amit maga nem tenne meg, Sőt kötelezi saját magát arra, hogy a felállitott törvényeket maga is betartja, sőt Ő az aki teljes mértékben betartja.


sajnos nem ismered Őt ezért állitasz ilyet róla


Ha nem engedne akkor már rég elpusztultál volna magyarázat nélkül amire egyébként sem lenne köteles.


s tévedés mert ha lát fantáziát egy ember javaslataiban akkor elfogadva azt felhasználhatja.

a biblia tele van ilyennel....

2015. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Pontosan,ezt mondom én is,az érmének két oldala van,mi emberek ezt tudjuk,de Ô figyelembe sem veszi


Köszönöm hogy irtatok,sok jò gondolat van közte,sok igazsàg,köszi a nyugodt,és a nem kioktatò hangnemet,sokat jelentett...:)

2015. jan. 31. 22:41
 9/27 A kérdező kommentje:

22:38

Ha Isten nem viseli el a kritikàt,ôszinteséget jobban is teszi ha megsemmisìt,abban úgyis olyan profi valószìnû az én érzéseim mit semcszàmìtanak,de azért néz csak körül mennyien is vannak akik nem ismerik,és ìgy érzik..ok okozat,szeretet nélkül nem fog szeretet kapni az emberektôl,és nem akarjàk megismerni a szeszélyét...igazad van nem ismerem,de ki ismeri..senki...ez vajon a szeretet jele lenne,hogy kerülget mindent,és nem szol senkihez,ez egyenes kérdem én?Mit vàr miért fordulnak el vagy màshoz az emberek,és nem azért mert azt sem ismerik milyen àldozatot hozni,és szeretni...ha annyira vonzo Isten miért van gàt hozzà?!Ha bajom van valakivel nem elbujok,hanem megbeszélem vele...vagy nem?!

2015. jan. 31. 22:49
 10/27 A kérdező kommentje:
A biblia azzal van tele,hogy mit nem enged,és itt most nem a törvényekrôl beszélek,Jónàst sem hagyta Ninivébe menni...ott fontolora vett bàrmit is?!de kérlek ha tudsz pl erre szivesen vàrom mert érdekel...
2015. jan. 31. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!