Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyam tudnám Istenek meghálál...

Hogyam tudnám Istenek meghálálni mind azt amit tett értem?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furcsán hangzik de amikor megkérem istent, hogy pl ez a dologozat ne 2-es hanem 4-es legyen akkor úgy is lesz, vagy, hogy sikerüljön elsőre a KRESSZ vizsgám akkor úgy is lett, és csak anyit tudok mindig utána mondani, hogy köszönöm Istenem... és arra lennék kiváncsi, hogy hogyan lehetne mégjobban meghálálni Istenek a cselekedeteit?
2010. febr. 9. 17:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Menj el templomba =P
2010. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
41%

Küldj neki pénzt.

Megadom a számlaszámát ha gondolod.

2010. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen menjél el a templomba és csendes imával meghálálod neki!
2010. febr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha megköszönted, akkor szerintem ennyi elég.
2010. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
0%
én a templomot nem ajánlom, van sokkal jobb hely ami nem is unalmas! a templomba szobrok vannak és a biblia ír arról hogy ne boruljatok le szobrok előtt, valamint a bibliából nem szabad elvenni illetve hozzáadni, tudok egy olyan egyházat ami a biblia minden írását pontosan követi, én inkább ezt ajánlanám: www.hit.hu
2010. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
soha ne masztizz és akkor örülni fog :D tudod, őt ez érdekli leginkább
2010. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Istennek az eszedet és az akaraterődet háláld meg.
2010. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
küldj neki képeslapot.
2010. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

Bakkker!!! :)))

Ez a Te teljesítményed, amit csak magadnak köszönhetsz!!!

"Kicsit" önmagadban is hinned kell!!

Nem jobb érzés, ha azt mondom neked, hogy: ez nem isten cselekedete volt, hanem a Tiéd!?

2010. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj hogy Istent ne személyesen fogjátok fel (oké ez csak az én véleményem) de ne úgy mint egy érző lényt.. sokkal inkább egy olyan lényt, intelligenciát ami törvények alapján működik. (Ezekről a törvényekről beszél a Biblia).

A hála miért fontos? Azért mert azzal jobban át tudod adni a kívánságodat. Ha előre hálát adsz valamiért, mert annyira hiszel benne hogy bekövetkezik akkor azzal erősíted a hited, és nagyob az esélye hogy valóban megtörténik.

Valamelyest egyetértek az előző válaszadóval, de hozzátenném: Isten azokon segít, akik önmagukon segítenek (segíts magadon, Isten is megsegít)..

Egyébkétn a HIT a lényeg, mind pszichológiai mind vallásos szempontból... Egy buddhista vagy bármilyen más valássú személy is választ kaphat imájára, ha érzelmi elkötelezettséggel hiszi hogy amit mond az meg is történik.

(Tudom hogy akik nincsenek tisztában ezekekkel a dolgokkal, értetlenül, lenézően néznek, de legalább Te kérdező nem vagy ilyen).

Egyébként köszönni úgy tudod hogy minél nagyobb hálát érezz magadban! És szánj rá időt.. Mond hogy köszönöm, újra és újra.. Mond hogy ezt meg azt is.. (Ha például hálát adsz valami miatt, teljesen mindegy mi, mégtöbbet kapsz belőle..Mit is mond a Biblia? "Akinek kevese van attól a kevés is elvétetik, akinek sok van annak még több adatik" nem véletlen, ha becsülöd a kis dolgokat ki fogod érdemelni a nagyokat is).

Amit még mondani tudok az hogy jó hogy van hited! De ne gondold hogy ezt csak ilyen semmiségekre használhatod fel mint a jegyeid, vagy a vizsgák teljesítése.. Imádkozhatsz azért hogy kapj meg valamilyen választ, akármilyen kérdésedre kérdezd meg a választ.. De úgy imádkozz hogy már előre hálálkodj érte, hisz tudod hogy be fog következni! ne azt mond neki hogy szeretném..Mert Istent "nem érdekli" mit szeretnél..ha azt teljesíteni amiket az emberek szeretnének mindenki boldog lenne.. De nem azt, hanem amiben hisznek. Ha valamin újból és újból elgondolkodsz nő a hited, és előbb-utóbb be fog következni.. Tehát akármit kérdezhetsz, úgy imádkozz hogy éld bele magad hogy meg kapod a választ valami fontos kérdésre ami téged foglalkoztad (mondjuk akár úgy hogy álmodban kapd meg a választ), és le leszel döbbenve amikor meg kapod a választ ami belső bölcsességed (tudatalattid) vagy ha olyan jellegű kérdés akkor még nagyobb hatalom azaz Isten adja meg. Ezért mondja az idézet: Szíved vágyára a választ önmagadban keresd.

Jó tudom nem minden kapcsolódik a kérdésedre de azért leírtam :)

2010. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!