Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A negatív lényekkel való...

A negatív lényekkel való kommunikációt is imádkozásnak hívjuk minként az Istennel történő kommunikációt? Bűnnek számít ezen hatalmakkal kommunikálni? Azazel Baal-Zebub Lucifer stb.

Figyelt kérdés

Ugye ismerjük, hogy Istentől nem csak kérni, nem csak könyörögni lehet hozzá, hanem lehet vele beszélgetni „csak úgy” minden egyéb különösebb szándék nélkül.

De ha ez így van, akkor egyéb hatalmakhoz is fordulhatok „csak úgy”?

És akkor még nem is kérdeztem, hogy ha X kérésemmel inkább a „másik” oldalt keresném fel, akkor mi a helyzet?


2015. febr. 6. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az ördögi erők mindig készségesen állnak a szolgálatodra. Nagy szemfényvesztők, elhiszed nekik, hogy semmit nem kell tenned, kényelmesen és élvezetesen visznek, csak hát a saját útjukra, nem a tiedre (svadharma=sajátút), na. De ha elég bamba vagy, még észre sem veszed, hogy nem a sajátutadon vagy már.

A saját úthoz metafizikai éberség kell. Sem nem könnyű, sem nem kényelmes, és nem is élvezetes.

A választás a tiéd, szabad vagy.

A választásodból eredő következményeket pedig neked kell elviselni.

2015. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És az elképzelhetlen hogy valaki a "másik" oldaltól megkapja amit akar de olyan erős, hogy ettől függetlenül marad a saját útján?
2015. febr. 6. 09:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, elképzelhetetlen, mert pont ez a sajátútról való eltérítés a lényege. A sajátút: a szabad, tudatos, akaratlagos szellemi emelkedés. Egy mester mondta: a sajátúton még elbukni is magasabb rendű és szellemibb a következménye, mint más útján haladni. (nem imádkozásnak hívják, hanem varázslásnak, talán) egy kép: A saját út felfelé visz - Istenhez- az ördögi oldalra becsalogat és a legnagyobb baj, hogy későn veszik észre, hogy zsákutca (ilyen a drog, alkohol pl, látszólag minden problémát megold, feldob - de majd elmúlik a hatása, leejt... és vissza akar abba a "boldog "állapotba jutni -és ez egy ördögi kör)
2015. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
jav:*Az ördögi oldalra visz
2015. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nem lehet két Úrnak szolgálni


Ne feledd, Sátán sokat igér keveset ad és azután mindent el is vesz.

Ha Sátánt szolgálod, mert többet igér akkor a Teremtő nem fogadja el az imádatodat.


ezt emberi katonai nyelven hazaárulásnak nevezik.

Őt nem tudod becsapni, mert azt is tudja amit Te még most nem.


Ne feledd Ádámnak is sokat igért, s nem sokáig volt biztositva az életük,

elvesztették az Isten irányitása alatt álló életüket, mintha kihuzták volna a ventillátort a konektorból.


jól gondold át.

Egy keresztény nem lehet egyszerre Sátán és Isten szolgája.

2015. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Aki ilyen "lényekkel" kommunikál miért járhat szabadon?

Nem nevezhető megbízhatónak, aki ilyen dolgokat elhisz. Nincs teljes ítélőképességének birtokában. Labilis.

2015. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam hogy két urat akarok szolgálni. Csak eljutottam olyan pontra, hogy nem futok olyan kocsi után amelyik nem vesz fel. Nem dolgozok olyannak aki nem fizet meg.

Inkább fordulok a másik oldalhoz, az talán ad is valamit a munkámért cserébe, mert az eddigi oldal a világon semmit se adott. (És hagyjuk a maszlag dumát, hogy sokat tett értem, csak nem tudom/nem látom stb-duma duma duma).


„nem lehet két Úrnak szolgálni „

2015. febr. 6. 12:25
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nem dolgozok olyannak aki nem fizet meg."

Tudod, a kettő között az a különbség, hogy az isten csak a halálod után fizet, HA ezt az életedet végigszolgálod neki.

A sátán viszont előre fizet - ha fizet - és utána az örökkévalóságig szolgálsz neki.

Szerinted melyik a jobb?

2015. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvető tévedésben vagy, ha a természetfeletti lényekkel való kommunikációt egyfajta adok-kapok vásári alkuként fogod föl. A dolog nem erről szól, egyik oldalon sem.
2015. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

De a dolog erről szól, elvégre a Bibliában is szerepel X helyen a "megalkuszik a lelkéért" kifejezés.

Én adok valamit és kapok valamit. Erről szól.

Tartsam be a parancsolatokat éljek az "Úrnak tetsző" életet (=ez a munka) és örök boldogság lesz az osztályrészem (= a fizetség).

Ez színtiszta üzlet.

2015. febr. 6. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!