Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet fellázadni Isten...

Hogy lehet fellázadni Isten ellen? Lucifer hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Fellázadt. De hogy? Én is fel akarok.

2015. febr. 2. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minek akarod ezt?

Poénnak szánod, vagy mi másnak?

Amúgy én, agnosztikus ateista vagyok, de ha, emlékeim nem csalnak, Isten tagadásánál, nagyobb bűn, nem létezik az ő szemében.

2015. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Én nem tagadom a létezését, sőt megerősítem, de elegem van belőle.
2015. febr. 2. 23:09
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A lázadás a lét igazi értelme.
2015. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"A lázadás a lét igazi értelme."


Én arra gondoltam, hogy kiszállok a játékból. Végülis nem az enyém a világ.

2015. febr. 2. 23:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha hiszel Istenben - most, a Keresztény Katolikus Bibliában levőre gondolsz - akkor ott is van a válasz. El kell olvasnod, utána kell járni.

Előre bocsájtom, hogy nem fog neked ugyanúgy menni, mint ahogyan Lucifernek, mert ő, NEM EMBERI teremtés. Maximum, el adhatod a lelket neki, de ennél többet nem csinálhatsz.

Akármilyen gonoszságot is teszel, azt emberként teszed és eszerint kapsz ítéletet (mielőtt, egy hülye diktátor szerint cselekednél).

2015. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Például úgy, hogy példamutató életet élsz és lázítasz ellene másokat is.


Isten ereje hatalmas, ám nem végtelen, ahogy azt a keresztények hiszik, mindenesetre egy gonosz entitás, ami azért teremtette a világot, hogy az élőlények szenvedésében gyönyörködjön.

Lucifernek ebből volt elege, megsajnálta a szenvedőket és létrehozta az Édenkertet, hogy ott olyan jó életet biztosítson számukra, amennyire csak tőle telik, de rejtve kellett maradnia Isten előtt, mert az erősebb volt nála.


Lucifer meg akart adni mindent az embernek, ezért elkészítette a gyümölcsöt, amibe beleöntötte a saját tudását és meg akarta azt etetni az emberekkel, hogy ők is akkora intelligenciával rendelkezzenek, mint ő, azonban az egyik Istenhez hű testvére elárulta őt Istennek, aki lecsapott Édenre és félbeszakította a folyamatot.


Édent elpusztította, az embereket kiűzte vissza a rideg pusztába, Lucifert és a vele együttműködőket pedig elcsúfította és teremtett nekik egy helyet, ahol örök szenvedésre ítélte őket, mert fel mertek lázadni ellene és meg akarták törni a kisded játékát az élőlények kínzásával. Ez volt a Pokol. Lucifer és társai azóta is ott szenvednek, mivel megpróbálták jobbá tenni a világot, ami Istennek és a talpnyalóinak nem tetszett.

2015. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6: Ez tetszik. Ment a zöld.
2015. febr. 3. 10:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudod a Bibliában több személy esete meg van említve, aki fellázadt Isten ellen, de egyiknek sem volt jó a végkimenetele.
2015. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Girgoy ***** válasza:

6-os. Gratulálok sátánista világképedhez! Ebből a kitalált sztoriból az jön le, hogy a rossz erősebb, mint a jó. Én inkább maradnék egy olyan világképnél, ahol a jó erősebb a rossznál, és ez a keresztény világkép, és ebben bizony szépen helyrekerül minden.


Kérdező! Nem tudom, mitől lett tele a tököd, de legtöbbször, ha ilyenkor nem maradunk meg egy nyafogó idióta szintjén, hanem próbálunk értelmesen kimászni a helyzetből, akkor előbb-utóbb tényleg értelmes dolgokat fogunk felfedezni életünk eseményei mögött. De egyelőre tényleg nem lehet tudni, mi akasztott ki és mennyire komoly a kérdés. Ha esetleg többet elárulnál, lehet, hoyg tudnánk segíteni.

2015. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem egészen értem, hogy minek okán akarsz fellázadni ellene, illetve hogy ez mit jelentene nálad.

2015. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!