Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi Shiva istent...

Lucifer vagyok kérdése:

A magyarországi Shiva istent tisztelők, saiva mesterek, papok tevékenységének mi a lényege?

Figyelt kérdés

A Facebookon található meg a saiva közösség, Shiva tánca közösség a neve, és Shiva tánca és egyéb csoportokban.


Ez egy szekta? Az egyik tag, aki saiva papnak adja ki magát, a tanítványai után nyomoz, egyáltalán nem beszél szeretettel ahhoz a tanítványához, akinek problémái vannak, hazudgál, pl. a korát illetően is. Avatásokat ígér. Egy tanítvany nagyon fél, hogy kitudódik a titka, a szülei nem tudnák feldolgozni, idősem és betegek! Egy másik tanítványa lelkibeteg, problémái vannak, s olyanokat ajánl neki, hogy szedjen markostul nyugtatókat. Nyomoz a tanítványok után, felveszi az exeikkel a kapcsolatot,stb. Kérdésem lényege, hogy ti mit tudtok erről a csoportról? Veszélyesek? Van-e valakinek tapasztalata?



2015. febr. 7. 11:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem a hinduizmus vagy a Shiva-hívők vallását bántom, tiszteletben tartom mindenki vallását, csak a "mester" módszerei nem tetszenek, sem nekem, sem a kérdésben említett tanítványoknak. Félnek.
2015. febr. 7. 11:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi az oka, hogy ilyennel foglalkozol?
2015. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Üdv. Látom, már 2 éves a kérdés. Viszont a valódi Shaivák nem szekták. Jelenleg van egy zárt csoport Siva tánca néven,amit idén hozott létre Kapila. Nem tudom emlékezel-e még arra, hogy ki volt az, aki magát gurunak kiadta. A Saivák nem szektások. ;)
2017. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!