Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért volt tökéletes Ádám és...

Miért volt tökéletes Ádám és Éva, ha buták is voltak, esetlenek, és hibáztak is? Ez mind tökéletlenségre vall.

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

De buták nem voltak, se esetlenek. Ezt nem tudom honnan vetted. Érdekes dolgokat tudtok ti világiak hozzátoldani a Bibliához.

Az pedig, hogy hibáztak, nem vall tökéletlenségre, csupán a szabad akarat példája.

2015. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem volt szabad akaratuk, mert isten megmondta, mit tehetnek, és mit nem. Ők eszerint éltek, de Évát megtévesztette a kígyó. Akit hazugságokkal könnyen lépre lehet csalni, az esetlen. Aki meztelen, és csak utólag döbben rá, hogy az, az buta. Mert nem annyira értelmes, hogy tudja, a meztelenség illetlen. A szabad akarat az önálló döntéshozatal, amikor te döntesz jóról és rosszról. De nem így volt akkoriban.
2015. febr. 14. 15:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Isten nem robotokat teremtett,hanem önállóan gondolkodó élő-lényeket,

Ha azt feltételezzük,hogy nem volt választási lehetőségük akkor akkor nem beszélhetünk élő lényekről hanem valami előre beprogramozott robotokhoz hasonló teremtényekről. De mint tudjuk,nem ez történt,tehát volt választási lehetőségük,csak rosszul döntöttek.

És,hogy buták lettek volna?

Kétlem! :)


Gondolj bele,hogy amit magad körül látsz,azt mind Ádám nevezte meg én nem hiszem,hogy ez butaságra vallna.


A probléma csak az,hogy ezt el is kell hinni,mert ha nem hisszük ezt el akkor csak egy "majmot" látunk magunk előtt és nem azt az Ádámot akit Isten teremtett.


Üdv!

2015. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy gyermek is adhat nevet a plüssállatainak, a képzelt állatoknak, amikről álmodik. Én is csináltam hasonlót, és mégsem vagyok Ádám. A gyerekek pedig nem okosok. Velük is el lehet hitetni mindent, még ha nem is a szüleik mondják nekik. Mert nincs meg bennük a feltétlen lojalitás a szülők felé, befolyásolhatók. Ha ebből a szempontból nézzük, Ádám és Éva felnőttnek teremtettek, de egy gyermek intelligenciájával.
2015. febr. 14. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyenekkel dobalozni hogy tökéletes csak kovetkezetetlensegekre vall

Pl Isten tökéletes Ádám tökéletes ergo Isten egyenrangú Ádámmal.

2015. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És hogy voltak tökéletesek? külsőleg? Mert pl egy azsiainak egy európai nem lehet tökéletes, mert pl túl nagy az orra, vagy a szeme nem olyan tökéletes mint az övé, egy fekete számára szintúgy másért.
2015. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Az pedig, hogy hibáztak, nem vall tökéletlenségre, csupán a szabad akarat példája."


A tökéletes tud hibázni? Ha szabad akarata van,akkor sem választ rosszul,mivel tökéletes.Úgyhogy matrix error.

2015. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

csak hogy nem volt egyszerű helyzetben a döntéskor.

ezt rendszeresen elfelejtitek,

olyasmivel találkoztak ami felkeltette az érdeklődésüket és olyan igéretet kaptak amire az eseményben játszodó dolgok miatt hittek és az érzéseikre hagyatkoztak


Gondolj bele, hogy van egy Fa ami Isten uralmát szemlélteti, ehhez nem nyulhatsz, tudod a következményeit,

De aztán jön valaki aki mást mond és olyan dolognak vagy a szemtanúja amit addig nem láttál.


A Fán ott tekeredik egy kigyó és "beszél"

De hát egy állat nem beszél...

arra gondolt a Nő, mivel azt szolitotta meg, hogy milyen érdekes, lehet benne valami amit mond,

hiszen nem halt meg a kigyó és beszél is azon a fán amihez nem lehet hozzá nyúlni...

ezt csak azért irtam igy le, mert sok érdekes dolgot tud Sátán tenni, hogy a gyanutlan embert ha tökéletes is, kételyekkel teletömni amig egha gondolkodik végzetes tetteket szülhet...

2015. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt ki tudná? :)

Egy fehér,fehérnek képzeli el az első emberpárt,egy fekete,feketének,egy mongoloid pedig ázsiainak de nem is ez a lényeg hanem az,hogy milyen tulajdonságokkal rendelkeztek.

Ádám tökéletes volt,még akkor is az volt ha mi emberek ezt,"matrix"-ként értelmezzük. :)

Ha Isten matematikai logika szerint munkálódna, akkor nekünk, keresztényeknek azt kellene

mondanunk, hogy Istennek az csak a második legjobb terve volt, amikor Krisztus a Földre jött.

De istenkáromlás lenne ilyet mondani. Ez Isten tökéletes tervének volt a része az ember számára. De mivel Isten mindenható és örökkévaló, és mivel Ő a véget kezdettől fogva ismeri, és mivel Ő mindig

halkan és szeretettel tervez értünk, a mi emberi logikánk kudarcot vall, ha az Ő eljárását a magunk gondolkodásmódja szerint próbáljuk megmagyarázni.

Isten útjai nem a mi útjaink, az Ő gondolatai nem a mi gondolataink. A különbség oly nagy, mint a

Menny és a Föld távolsága (Ézs. 55,8-9). Úgyhogy az a jó számunkra, ha a magunk "okos" indoklásait és a logikánkat félretesszük, amikor Isten útjait igyekszünk megérteni.

Mi akkor az az üzenet, amit Isten most továbbítani akar nekünk, közvetlenül a Biblia kinyitott lapjairól? Egyszerűen az, hogy Ő azt az embert felveheti, aki kudarcot vallott, és belőle valami

dicsőségest, győztest készíthet, és rajta mindennek ellenére tökéletes tervét beteljesítheti.

Isten üzenete az emberekhez az – és ezt nem szabad elfelejtenünk soha – hogy: Ő képes azt az embert,aki folyvást kudarcot vallott, tökéletes tervében részesíteni, nem Isten második legjobb tervében,

hanem Isten legjobb tervében.

Arról van szó, hogy a mi emberi kudarcunk is része Isten tökéletes tervének, hogy az embert néhány

felejthetetlen leckével tanítsa. Ez az emberi logika számára megfoghatatlan, mivel Istent annyira nem ismerjük.

Tehát a tökéletesség emberi szemmel nézve nem zárja ki a tévedés lehetőségét.

Érted ebben a "logikát"?


Pl.egy állat, tévedhet?

Ha a kutyám megeszi a szomszéd tyúkját,felróhatom neki bűnét? :)

Igen én mint ember megtehetem,megbüntethetem,de ő akkor sem fogja abban a színvonalban felfogni tévedését mint én,mert őt a vadász ösztöne hajtotta én meg az értelmem szerint cselekszem.

Tehát egy állatnak nem róhatod fel tévedéseit,de ettől függetlenül ő mint Isten teremtménye egy tökéletes élő-lény,Isten szemében.


Akinek van hite Istenben az megérti a különbségeket,akinek nincs az nem fogja megérteni,és akkor jöhet újra a kérdés,hogy mi volt előbb,a tojás vagy a tyúk!? :))


Üdv!

2015. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a válasz, a Tyúk volt mert Isten élő lelkeket teremtett nem tojásokat.

és utány kezdtek szaporodni ki tojásal ki eleven szüléssel,

2015. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!