Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmanév jelentősége? Vallásuk...

Bérmanév jelentősége? Vallásukat GYAKORLÓ katolikus hívők válasza érdekel. Több vonatkozó, kapcsolódó kérdés a kifejtős részben.

Figyelt kérdés

Felnőttként egyszerre vettem fel a római katolikus keresztséget és bérmálkoztam is.

Bérmálkozáskor ugye kaptam egy második keresztnevet (második védőszent nevét). De ez ugye nincs bevezetve az anyakönyvembe.


Akkor most ezt nem is használhatom keresztnévként a másik mellett, hivatalosan?

Jegyzi ezt legalább az egyház?


Számomra ennek van jelentősége, mert nem hobbiból vagy hagyományból keresztelkedtem, bérmálkoztam.


Tudtok olyanról, aki hivatalosan is felvette második keresztnévnek a bérmanevét?


2015. febr. 15. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Más a hétköznapi névhasználat, és más a hivatalos névhasználat.


Hivatalos névhasználat kizárólag a hivatalosan (államilag) anyakönyvezett nevedet jelenti. Ez van a személyiben, az útlevélben, ezzel írsz alá szerződéseket stb.


A hétköznapi névhasználat az ettől eltérhet. Használhatod az egyházi keresztnevedet, ami nem feltétlenül azonos az államilag bejegyzettel (nekem sem), és használhatod emellett a bérmanevedet is. Ebbe a körbe tartoznak a művésznevek is, például Rodolfó, Alfonzó vagy Zámbó Jimmy. A névhasználatnál lényege az, hogy, be tudjanak azonosítani, hogy az a név a tied.


De a bérmanevedet névváltoztatási kérelemmel hivatalossá is teheted a meglévő keresztneved (keresztneveid) mellé vagy azok helyett is.

2015. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy hivatalosan felvedd (tehát úgy, hogy a személyidben benne legyen), külön kell kérni a névmódosítást. Van erre lehetőség, egyik ismerősöm utólag felvette még második keresztneveként az anyukája nevét is. Viszont nem tudom, hogy ez mennyi idő és mennyibe kerül.

Az egyházi anyakönyvben az biztosan benne van, hogy hol és mikor bérmélkoztál, a név nem biztos, de én kaptam egy bérmálási emléklapot, amin rajta van.

A bérmanév elsősorban azért fontos, mert választottál egy szentet, akit közel érzel magadhoz és az ő példáját szeretnéd követni.

2015. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szp72 ***** válasza:

A bérma név egy védőszent, egy példakép, de nem így hívnak, nem ez a mindennapos neved. Lehet ez a név számodra anélkül is fontos, hogy beírnák a személyigazolványodba.

Persze ha ez számodra tényleg valami ritka mély azonosulás, amiért hajlandó lennél az eredeti mindennapos nevedet is megváltoztatni, mint ahogy a szerzetesek teszik, megteheted. Bemész a megfelelő hivatalba és megváltoztatják a nevedet.

2015. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!