Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui. Hol található...

Openyoureye kérdése:

Jehova tanui. Hol található az a lista melyből szemezgetve tájékozódhattok a világ egyéb eseményeiről?

Figyelt kérdés
Legtöbbször a tudományos világról állítjátok, hogy követitek az eseményeket, nem zárkóztok el előlük. Mivel azzal mindenki tisztában van, hogy nem olvashattok akármit, így meg szeretném nézni, hol található azon olvasmányok listája mely akár a tanács, vagy bármely előljárótok jóváhagyott. Természetesen nem csak a tudományos, hanem bármely más témakört felölelő linkgyüjtemény, vagy lista érdekel. Köszönöm.

2015. febr. 22. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Szia. Nem èrtem teljesen a kèrdèst...ahhoz hogy tájèkozottak legyünk nem kell mindent elolvasni. Pl. olyan dolgokról mièrt olvassak,ami rossz hatással lenne rám,gondolog itt erőszakos vagy erkölcstelen dolgokról...
2015. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
j.w.org azt hiszem a hivatalos honlapjuk . Annál több infót nem tudsz szerezni sztem.
2015. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Jehovista érvelés: nem olvasok el mindent, nehogy rossz hatással legyen rám. Honnan tudod, hogy rossz hatással lenne rád? Válasz: nem olvasok el mindent, nehogy rossz hatással legyen rám.


Értelmezhetetlen hozzáállás. De honnan tudod mi az ami rossz hatással lenne rád? Onnan tudom, hogy nem olvasok el.

Ezért nem.Lehet ezekkel még beszélgetni sem, mert nincs bennük értelem, csak őrtorony-összes válaszok villognak a fejükben.

2015. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

szervusz nyitott szemű Barátom


előszőr a 3-as válaszolónak szeretnék:


Nem Jehovista, Hanem Jehova Tanuja, ha nehéz is tartsuk már tiszteletben ezt a nevet, és ne becézgessük, Más "hamis" istenek nevét sem gunyolják ennyire.

Ha hosszunak találod akkor elég azt irni, hogy a Tanúk...


Vissza térve a kérdésre ahogy valaki emlitette a jw. org honlapon sok kiadványt és filmet láthatsz tudományos téren is, annyira nem vagyunk elvontak

annak ellenére, hogy mint mindent ebben is óvatosságra int a Teremtő, ami elvonhatja a valóságról a figyelmet,


ott a kiadványok fül alatt találhatsz olvasni valót sok féle nyelven. sőt a keresőben szavak alapján is kapsz irodalmi ajánlatot amelyre rákattinthatsz-

2015. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát csakis a jehova tanui honlapról informálódhattok? Ez eléggé egyoldalú. Honnan tudható, hogy ami ott le van írva az valóban úgy van és nincs átírva a tanuk szájíze szerint? Mert ugye összehasonlítási alapotok nincs, csakis a honlapról lehet szemezgetni.


Egyébként megnéztem az oldalt és nem igazán győzött meg. A folyóiratokban a "Egy válasz, amelyet érdemes megvizsgálni" cikkre kattintva semmi érdemlegessel nem találkozik az ember csak, hogy egy ateista filozófiaprofesszor, név szerint Antony Flew megvizsgált egy csomó bizonyítékot és arra a következtetésre jutott, hogy a teremtő létezik. Mégis mik ezek a bizonyítékok? Miket vizsgált meg? Ez miért nincs leírva, mármint a lényeg? Nem fért el a honlapon?


Ennyi erővel egy másik ateista tudós a bizonyítékokat megvizsgálva arra jutott, hogy nincs teremtő. Ennyi, ezt kell elfogadni és kész. Akkor most patt helyzet van, vagy mi?


Végig nyálaztam az oldalt de egyetlen tudományos cikket sem találtam. Linkelne nekem legalább 5 darabot valamelyik tanu? Csak szeretnék beleolvasni.

2015. febr. 22. 11:41
 6/9 selvian ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Először is, senki nem mondja meg nekünk mit nézhetünk és mit olvashatunk, ezt elég nehéz lenne bkinek is leellenőriznie. Én is ugyan úgy nézek tv-t, sorozatokat, híradót, természettudományi műsorokat. Olvasok regényt... Nem kell azt gondolni, hogy mi teljesen elvakultak vagyunk. De természetesen megválogatom mit nézek meg vagy mit olvasok el, de úgy vélem ezt minden más ember is megcsinálja nem csak a Tanúk. Mindenkinek meg van milyen filmet szeret, milyen könyv az ami leköti.


A weboldalunkon találsz a könyvek között 2 füzetet,

[link]


A címük,

Az élet eredete – Öt kérdés, melynek érdemes utánajárni


Egy Teremtő keze műve az élet?


Itt pedig linkelek Neked néhány folyóiratot, amelyek tudományos kérdésekkel is foglalkoznak,


[link]

[link]

[link]


Itt pedig cikkeket találsz,


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem tudtam így segíteni.

2015. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sandor76 ***** válasza:
48%

Olvasd a Bibliat,ertsd meg,es a megertettekkel osszhangban te is el fogod tudni donteni mit ,miket olvass,es azokat hol fogod megtalalni.

Nekunk nem mondjak meg mit olvashatunk mindenki maga donti el,foleg nem az eloljarok,mert olyanok nincsenek.

A listat pedig ismeret alapjan magadnak fogod felallitani.

Az hogy ki hogy viselkedik es miket olvas ,miert teszi ezt,es foleg hogyan az szorosan kapcsolatban van ,azokkal amik a sziveben vannak.

Mik a vagyai es mit hajlando ezert megtenni.

A Tanuk megtalaltak a helyes utat,ami sok embernek nem tetszik,mert miert is tetszene ha ok maguk masra vagynak.

A Lista pedig ezek alapjan ott van a Bibliaban.

2015. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Valóban nincsen ilyen lista. Az, hogy mit nézhetünk, olvashatunk, hogyan szórakozzunk, a Biblia ad támpontot.

Figyeld csak:

1Korintusz 15:33

"Ne vezessenek félre titeket. Rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat."

Nos e tanács alapján milyenek legyenek azok az emberek, akikkel szorosabb kapcsolatot szeretnénk ápolni?

Milyen legyen az a film, illetve könyv, amelyet el szretnék olvasni, meg szretnék néni?


És ez csak egy tanács a Bibliából.

De ha azt veszem alapul, hogy talán te is kereszténynek vallod magadat, akkor ez a tanács neked is mérvadó kellene lenni, akkor te sem olvashatsz akármit...


" így meg szeretném nézni, hol található azon olvasmányok listája mely akár a tanács, vagy bármely előljárótok jóváhagyott." - a mi előjárónk Jézus Krisztus. Mivel előttünk jár, mi pedig a lábnyomkövetői vagyunk, nem diktál nekünk semmilyen listát, viszont megbízik bennünk, hogy minden erőnkel azon vagyunk, nehogy helytelen SZÁNDÉKOS tetteinkel megbántsuk őt. Különben is, Krisztus nem egy diktátor, inkább kedvesen kér, és ösztönöz a jó tettekre. Megtanultuk gyűlölni ( Példabeszédek 6:16–19), amit Isten gyűlöl, így nem nehéz különbséget tenni a helyes és a helytelen között.

2015. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A bibliai alapelvek által kiiskolázott lelkiismeret segíthet jó döntèseket hozni.
2015. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!