Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy reagálhatott Izsák mikor...

Hogy reagálhatott Izsák mikor apja fel akarta áldozni? Milyen beszélgetés folyhatott köztük?

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

- Fater, mi volt ez?

- Semmi, csak ott volt egy szúnyog a mellkasodon én meg le akartam csapni.

- Egy késsel?

- Nála is kés volt, muszáj volt biztosra mennem.

2015. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Keressük meg a poént!
2015. febr. 24. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ott volt :D

Egyébként nem úgy volt, hogy nem tudta?

2015. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az Izsák jelentése nevetés, tréfa...
2015. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért az milyen lett volna már, ha Ábrahám ott áll még transzban Istenre/angyalokra/Mikulásra/fogtündérre várva Izsák felett a késsel, de a gyerek észbe kap, kicsavarja az apja kezéből a fegyvert és leszúrja vele önvédelemből. xD

Akkor mi lenne a Bibliában? :D

2015. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted megkérdezte őt valaki?

Gyerek = mindenben engedelmeskedik a szülőnek a Biblia szerint. Ha nem, akár meg is lehet ölni.

2015. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

ugyan olyan engedelmes volt az Istenének mint az Apukája.


Kézséges volt, és evvel is kimutatta erős hitát és meggyőződését a Teremtő felé ahogy a beszélgetésből látni lehet

(1Mózes 22:6–8) 6 Ábrahám ezután fogta az égő felajánláshoz való fát, feltette Izsákra, a fiára, ő maga pedig a tüzet és az ölőkést vitte a kezében, és továbbmentek ketten együtt. 7 Izsák akkor így szólt Ábrahámhoz, az apjához: „Apám!” Az így felelt: „Itt vagyok, fiam!” Ő így folytatta: „Itt van a tűz és a fa, de hol van az égő felajánláshoz való juh?” 8 Ábrahám erre ezt mondta: „Isten majd gondoskodni fog magának az égő felajánláshoz való juhról, fiam.” És mentek együtt tovább.

(1Mózes 22:9–14) . . .megkötözte fiának, Izsáknak a kezét-lábát, és az oltárra tette őt, a farakás tetejére. 10 Ábrahám akkor kinyújtotta kezét, és fogta az ölőkést, hogy megölje a fiát. 11 Ám Jehova angyala kiáltott neki az egekből, ezt mondva: „Ábrahám, Ábrahám!”, mire ő így felelt: „Itt vagyok!” 12 Az angyal így folytatta: „Ne nyújtsd ki kezed a fiú ellen, és ne tégy ellene semmit sem, mert most már tudom, hogy istenfélő vagy, mert nem tagadtad meg tőlem a fiadat, az egyetlenedet.” 13 Ábrahám ekkor fölemelte szemét, és látta, hogy mélyen lent a bozótban fennakadt egy kos a szarvánál fogva. Ábrahám odament, fogta a kost, és bemutatta égő felajánlásként a fia helyett. 14 És Ábrahám Jehova-Jirének nevezte el azt a helyet. Ezért szokták ma mondani: „Jehova gondoskodni fog az ő hegyén.”


már akkor is hittek abban hogy van feltámadás, hiszen Izsák leszármazási vonalán igérte a Messiást,


ha nem igy lett volna akkor Isten valóban nem tud feltámasztani.

egyébként Jézus előtti időkben is történtek feltámadások a halálból.

2015. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

(Héberek 11:17–19) 17 Hit által volt, hogy Ábrahám, amikor próbára tették, mondhatni felajánlotta Izsákot, és az, aki örvendve fogadta az ígéreteket, megkísérelte felajánlani egyszülött fiát, 18 noha megmondták neki: „Amit a »magodnak« fognak hívni, az Izsák által lesz.” 19 De ő úgy vélekedett, hogy az Isten még a halottak közül is képes őt feltámasztani; és vissza is kapta onnan szemléltetésképpen.


nem voltak ennyire hitetlenek az emberek, biztak Isten igéreteiben...ezért ma sem félnek a keresztények a haláltól.

2015. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hagyta magát, hogy apja megkötözze, és feltegye az oltárra. Nem kezdett el verekedni az apjával.

Egyébként mi lett volna, ha az utolsó pillanatban Ábrahám mégis feláldozza fiát, és a kost csak ráadásnak tekintette volna?

2015. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
3: Legkésőbb akkor tudta megh, hogy ő az a juh, amiről Isten gondoskodott, amikor az apja elkezdte megkötözni.
2015. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!