Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan ember, aki...

Létezik olyan ember, aki mindent, de szó szerint MINDENT elhisz, ami a Bibliában le van írva?

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 12:01
1 2
 11/18 Ozmium42 ***** válasza:
39%
A Bibliában ellentmondások vannak. Nem lehet minden szót elhinni orwelli duplagondol nélkül.
2015. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

1-ső vagyok


Én nem azt irtam, hogy mindent szószerint értelmezek, hanem azt hogy elhiszek mindent ami abban van nem ugyan az

2015. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Elég baj ha az ember csak elhiszi ami a Bibliában van. Abban az emberek alapvetően hisznek! Nem mindegy.
2015. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert szerintem sem lehet mindent szó szerint elhinni, ami a Bibliában van - és nem is ez a lényege! Elvégre a Biblia több különböző könyvből áll, amik más-más időkben íródtak, van köztük törvénykönyv, történeti elbeszélés és irodalmi mű is (pl. Zsoltárok, Énekek éneke). Nem egyféleképpen kell tehát értelmezni őket. A fontos az, hogy mit lehet belőlük tanulni. Teljesen rossz az, hogy úgy tanítják, hogy "a Biblia minden szavát el kell hinni, és tilos kételkedni benne". De ez csak az én véleményem.

2015. márc. 1. 16:07
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is elhiszem, hiszen a Biblia Istentől ihletett.
2015. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kis bob válasza:
27%

én elég szomorúnak tartom, hogy ma 2015-ben még van egyáltlán egy ember is, aki mindenféle mesében, kökorszaki, sivatagi, nomádok, visszamaradott erkölcsrendjében vagy egyébb önmagukat látnoknak vagy mégiumnak vagy isten hirnökének nevezö örültek zagyvaságaire épülö fantáziáiban hisznek.


kezdjük eleve a hit szóval.


ha van egy omnipotens lény, akinek olyan kissebbségérzete van, hogy alatvalókat kell teremtsen magának, akkor ez a mindenható lény, még azt is elvárná, hogy ne tudjunk, hanem higyjünk?!

ha a fiad megkérdi, apu, hogy müködik egy kocsi, akkor nem magyarázod elk neki, hanem arra tanítod, hogy csak higyjen a kocsi müködésében?!

ezenfelül, az összes ilyen nomádmese istene, önzö, bosszúvágyó, egocentrikus haragtartó... ez lenne isten? és ebben hisz valaki is? 2015ben? szégyenkezek...

2015. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én mindent elhiszek a Károly Gáspár fordításból. Mindent. És azt is gondolom, hogy a Biblia Isten beszéde, nem pedig sima emberi szöveg, hanem egy inspirált írás.
2015. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
És tényleg fontos az, hogy minden pontosan, az utolsó mozzanatig úgy történt-e, ahogy a Bibliában le van írva? Szerintem inkább az értékrend a fontos és az erkölcsiség, amit közvetít, hogy aszerint éljünk! Nem pedig az, hogy Jézus valóban megvendégelt-e 5000 embert öt kenyérből és két halból...
2015. márc. 5. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!