Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol szerepel a Bibliában az,...

Hol szerepel a Bibliában az, hogy minden ember bűnösként születik?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 16:43
1 2 3
 1/21 yuda ***** válasza:
100%

Valójában ez a biblia központi eleme, erről szól az egész, illetve az ebből való szabadulásról, megoldásról, aki a Jézus Krisztus. Jézus Krisztus helyettesítő áldozata tette lehetővé, hogy az Ádámtól származott emberiség számára eljöjjön a felüdülés, eljöjjön Isten országa, eljöjjön a megváltás.


Rengeteg ige szól erről, mert ahogy mondtam, ez a biblia fő gerince.

Pl.


Róma levél:5:14 Úgyde a halál uralkodott Ádámtól Mózesig azokon is, akik nem az Ádám esetének hasonlatossága szerint vétkeztek, aki ama következendőnek kiábrázolása vala.


I. Korintus levél:15:22 Mert amiképpen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképpen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek.

2015. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

A Bibliában ez nem egészen így szerepel. Ádám és Éva bűnbeesése valóban központi eleme a Biblia tanításának, ahogy az előttem szóló írta. De az apostolok korában nem úgy értelmezték ezt, ahogyan ma sok felekezet értelmezi.


Ádám és Éva bűne az eredeti értelmezés szerint nem öröklődik, csak a bűnük következménye: az enyészet, a vágyak és a szenvedélyek. A vágyak és a szenvedélyek egyben a bűnre való hajlamot is jelentik. Az emberek tehát nem születnek bűnösnek, de van bennük hajlandóság a bűnre. Ez volt az eredeti értelmezése a Bibliának, és az ortodox teológia a mai napig változatlanul ezt tanítja.


Az áteredő bűn fogalma Szent Ágoston nevéhez fűződik. Az, hogy az ember bűnösnek születik a katolikus egyház tanítása, mely Ágoston előtt ismeretlen volt, és az egyetemes zsinatok nem is fogadták el. Később lett ez a katolikus egyházban hivatalos tanítás és még később az összes protestáns egyház is átvette.

2015. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szia


Róma 5:12:


(Róma 5:12) 12 Ezért van, hogy amiképpen e g y ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek . . .

2015. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az általatok említett részekben azt olvasom, hogy mindannyian vétkezünk. De nem azt, hogy bűnösként születünk. Ahhoz, hogy bűnösek legyünk, vétkeznünk kell.

2-es! Úgy gondolom, igaz az, amit írtál.

Tehát hol is az a rész a Bibliában, hogy minden ember bűnösként születik?

2015. febr. 18. 18:43
 5/21 János114 ***** válasza:

Ilyen nem letezik, mindenki a sajat tetteiert felel , senki sem cipelhet semmit a masik helyett.

A bunre valo hajlam az velunk szuletik!

Azert bunhodunk ami bunt elkovetunk es megatalkodunk benne, ( nem banjuk meg)

es azert jutalmaznak ami jot elore kuldunk a tulvilagra Isten tetszeset keresve.


igazsagtalan lenne masok bunet hordozni, a szuletessel sem jarhat egyutt bun hiszen nem kerted csak megszulettel,

2015. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 sandor76 ***** válasza:
0%

Probald megegyszer ertelmezni a Roma,5;12-t.

Egy embertol indult,onnantol mindenki az,ugy szuletik.

Isten elott adamek hibaja miatt bunosok.

A bizonyitek ra,hogy mindenki meghal.

Ez pedig csak adameknak volt mondva.

Akkor miert is hal meg minden ember?

Azert ,mert bunosnek szuletik.

2015. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
(Zsoltárok 51:5)  5 Íme, vétekben születtem, úgy vajúdtak velem, És bűnben fogant engem anyám.
2015. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 János114 ***** válasza:

Romaiak 5 12

Annak okaert mikeppen egy ember altal jott be a vilagra a bun,es a bun altal a halal,es ekeppen a halal minden emberre elhatott,mivelhogy mindenek vetkeztek.



Udv Sandor

ertem az ervelesed,de az en olvasatomban ez " mivelhogy mimdenek vetkeztek" azt jelzi h mimdanyian bunosok vagyunk es mindanyiunkat a sajat vetkei terhelnek.

Es mivel mind kovetunk el bunoket ezert mind megkostoljuk a halalt.

De javits ki ha rosszul ertelmezem, ez csak sajat velemeny .

2015. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

Sehol nem szerepel a Bibliában hogy minden ember bűnösként születik. Ez a katolikus egyház hazugsága. Róma 5:12- ben az szerepel hogy az emberek vétkeznek. Hol van itt olyan hogy bűnösként születnek?


Ahogy 6-os válaszoló is írta, mindenki a saját tetteiért felel. Nem is lenne igazságos ha mások tettei miatt kellene bűnhődnünk. Minden ember tiszta lappal kezdi az életét.

2015. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A Zsoltárok 51:5-ben eszt olvassuk:Íme, vétekben születtem, úgy vajúdtak velem,és bűnben fogant engem anyám.
2015. febr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!