Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én a Kereszténységben a...

Ha én a Kereszténységben a judaizmusban és az Iszlámban is hiszek akkor én szó szerint "ábrahámita" vagyok?

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 13:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Azért hiszek mindegyikben mert az őseim között vannak keresztények,muszlimok és zsidók is.Én kereszténynek vagyok megkeresztelve de nem vagyok vallásos.Na de I-ten létezésében hiszek.Azaz a 3 ábrahámita vallás I-tenében.

Disznó húst nem eszek csak nagyon ritkán.


(bocs a helyesírási hibákért.)

2015. febr. 28. 13:39
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Igen, akkor ábrahámita vagy. Ezzel csak az a baj, hogy olyan nincs. :)


Nem mondhatod egyszerre azt is, hogy Jézus isteni személy, meg azt, hogy Jézus nem isteni személy. Dönteni kell, vagy-vagy. Ha tagadod Jézus isteni természetét, akkor keresztény már nem lehetsz.


Aztán el kell dönteni, hogy elfogadod-e Mohamedet prófétának. Ha nem, akkor muszlim máris nem lehetsz. Ha viszont elfogadod Mohamedet prófétának, akkor Mohamed tanítása szerint nem fogadhatod el Jézust isteni személynek - lásd előző pont.


A három vallást nem lehet ellentmondás nélkül ötvözni.

2015. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem, te zavarodott vagy.
2015. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hiszékeny vagy.
2015. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Te szó szerint tájékozatlan vagy.

De nem baj, mert ezt lehet orvosolni.

De legalább keresel (feltehetően), s ez sokkal jobb, mint ha nem tennéd, legyél bármilyen tájékozott és/vagy művelt is, vagy sem e téren.

2015. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem , nem vagyok zavarodott se és tájékozatlan se!

Én nem úgy értettem ,hogy egyszerre keresztény,judaista és muszlim is vagyok. Hanem azt hogy hiszek a három vallás I-tenében.

2015. febr. 28. 18:12
 7/16 János114 ***** válasza:

Igy van

Nalunk muszlimoknal az ilyet ugy modjak h Hanif, vagyis olyan ember aki hisz abban h csak egy Isten van.


De nem lehetsz egyszerre tobb mert ugye utkoznek bizonyos hittetelek.

Te hivo vagy, ez az elso lepes mind a harom abrahamita vallasnal.


Te a kerdesben azt allitod h hiszel mind a haromban , ez rendben van en is hiszek benne h mind Istenhez vezet de teljes mertekben nem fogadhatod el az osszeset :)

Tanulj kutass es valaszd ki azt amit igaznak erzel.

2015. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek a 6-ra:


Ha hiszel a kereszténység Istenében, attól még nem vagy keresztény, csak akkor, ha elfogadod, hogy Isten = Szentháromság, azaz Atya és Fiú és Szentlélek. De ha ezt elfogadod, akkor nem lehetsz sem muszlim, sem zsidó.


Teljesen kizárt, hogy a három vallásnak egyszerre legyél igaz híve. Teljesen nonszensz, ez a lehetőség még elvi síkon sem létezik. Vagy választasz egyet a három közül, vagy nem választod egyiket sem, de ebből a kosárból egynél többet nem választhatsz.


De hogy te mindig "I-ten"-t írsz "Isten" helyett, az erősen arra utal, hogy valami turulmadár szektába keveredtél bele. :)


Persze ez nem baj, csak ne hidd magad ettől kereszténynek, mert csak becsapnád magadat. :)

2015. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem,nem turulmadár szektához tartozok. :D Hanem a zsidóknál TILOS leírnni i-ten nevét teljesen.
2015. febr. 28. 21:59
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy turulmadaras ismerősöm írja pontosan ugyanígy, mondta is, hogy ez valami összetett szó sumér-ősmagyarul :D


De különben rosszul tudod, leírni egyáltalán nem tilos Isten nevét. Ez az a bizonyos négy betű, a tetragrammaton a יהוה, latin betűs átirattal "yhwh" magyarosan "jhvh". Kiejtése "Jáhvé" lenne, de mivel nem szabad kiejteni, ezért ha a szövegben "yhwh" szerepel, akkor "Adonáj"-t mondanak helyette.

2015. márc. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!