Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok mondani 5 olyan...

Tudnátok mondani 5 olyan európai irodalmi alkotást, amely az ÚJszövetség valamely történetére épül? Értelmes válaszokat várok. SOS

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Kapásból két regény jut eszembe:

- Mihail Bulgakov: Mester és Margarita (témája többek között Krisztus és Pilátus viszonya)

- Nikosz Kazatzakisz: Krisztus utolsó megkísértése (témája Krisztus kereszthalálának értelme)


Ha keresel még hozzá három karácsonyi verset Jézus születéséről vagy a három királyokról, akkor máris megvan az öt :)

2015. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy harmadik regény is:

- Henryk Sienkiewicz: Quo vadis? (témája Péter és Pál térítéseihez kötődik, az Apostolok cselekedeteihez köthető a Bibliából.)

2015. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már Sienkiewicz, én olvastam tőle egy kisregényt, aminek az a címe, hogy "Őt kövessük!". Ez Pilátusnak és családjának napját mutatja be Jézus megfeszítésének napján.

Ha magyar is jó, akkor nekem hirtelen Dsida Jenő: Nagyacsütörtökön című verse ugrott be.

2015. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most látom, elírtam a nevet az 1-ben, helyesen a közepén N-nel: Kazantzakisz.


És akkor én is konkretizálom a verset, legyen mondjuk József Attilától a Betlehemi királyok, bónusznak meg Gárdonyi Gézától a Fel, nagy örömre!. Ez utóbbit templomban is éneklik :)

2015. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!! :)
2015. márc. 1. 00:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Sienkievicz: Quo vadis?

Bulgakov: Mester és Margarita

Madách: Az ember tragédiája (na jó, az nem Újszövetség...)

2015. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kodolányi János: Én vagyok.

Az Újszövetség történét meséli el, elsősorban Júdás és Krisztus viszonyára figyelve.

2015. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!