Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudok mondani olyan filmet,...

Tudok mondani olyan filmet, amely a arról szól, hogy a vallás miként beflyásolja az embereket?

Figyelt kérdés
Az Éli könyvéhez hasonló filmekre gondolok, ahol az kerül bemutatásra, hogy milyennek látja egy külső szemlélő a vallást.
2010. júl. 12. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Rosszak jobbak :D

Vígjáték, de az is erősen benne van, hogy a túlbuzgó vallásosság miatt már fiatalon is mekkora hülyét csinálhat az ember magából "Jézus és Isten nevében"

2010. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kevés jó van.

Pl.

Kalkuttai Teréz Anya (1-2.)

2008.03.13. csütörtök 16:37



Fabrizio Costa kétrészes filmje Teréz Anya mozgalmas és fordulatokban gazdag életét mutatja be.

A XX. század legbefolyásosabb asszonyának tartották, de nem volt egyebe, csak egy kék csíkos fehér szárija. A nagyhatalmak vezetőinek döntéseire gyakorolt hatást, pedig semmi mást nem tett, mint alázattal és odaadással szolgálta a világ legszegényebb embereit.


[link]


A konzumidióták izlésének kiszolgálására viszont tucatjával vannak; Da Vinci-kód Agora Éli könyve i ták dálse

2010. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amit a 2. válaszoló a konzumidióták szórakoztatására készült filmeket felsorolt, ahhoz hasonlók érdekelnek engem.
2010. júl. 12. 22:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Jesus camp

Nem tudom, hogy van-e magyarul, de ha érdekelnek az ilyenek akkor érdemes megnézni

engem nagyon kiakasztott

2010. júl. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Amikor én ismerkedtem azzal a közösséggel, ahova járok, valaki ajánlott egy nagyon kemény filmet, ami egy görbe tükörben mutatja be az amerikai adventmozgalom egyik alakját a híres Kellogot. A film igazából egy vígjáték a címe: Promenád a gyönyörbe.


Bár nagyon sok ferdítés van benne, én azért megértettem a lényeget, hogy hova vezet, ha az ember szélsőségessé válik egy területen...


üdv. Péter

2010. júl. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jesus Camp (gyerekeket fanatizálnak...undorító és egyben kötelező megnézni)


Dogma (provokatív, keresztény idegesítő film)


DaVinci kód

Angyalok és démonok

(az utolsó 2-ben a szkeptikus professzor mesél az egyház befolyásáról)

2010. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A lator

Egy Jézus korabeli tolvaj senkiháziról szól aki kétségbe vonja Jézus hatalmát. Nekem nagyon tetszett, vígjáték és dráma keveréke.


A kapcsolat (igaz nem ilyen stílusú film,de van benne nem kevés vita a vallásról)


A Bakancslista (Jack Nicolson és Morgan Freeman eszetlen jó filmje, vígjáték és dráma keverék ez is. Itt két haldokló akiknek fél éve van hátra elhatározzák,hogy életük végén adnak az érzésnek. Jack Nicolson a való életben is ateista és persze a filmben többször elő kerül a dolog)

2010. júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is a Dogmát akartam írni, nekem nagy kedvencem az a film. :D

Nem tudom vajon Dan Brown merített-e belőle ihletet, amikor megírta a Da Vinci kódot? :)

2010. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a Brian élete is valamilyen szinten ide tartozhat. :)
2010. júl. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Salemi boszorkányok

Kis Buddha

Skarlát betű

2010. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!