Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Önző dolognak számít az,...

Önző dolognak számít az, hogyha csak azért segítünk valakin, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásunk ha nem segítenénk?

Figyelt kérdés
2015. márc. 1. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Huh,hát ez jó kérdés...

[link]

2015. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jézus példáját kell követni. Jézus semmit nem csinált kötelességből mindent szeretetből csinált.


1Kor 16,14

Minden dolgotok szeretetben menjen végbe!

2015. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen rossz motiváció, de jobb, mintha nem tennénk - legalábbis a másik félnek mindenképpen -, feltéve, hogy a másik fél valóban rászorul a segítségre, és nemcsak egy pitiáner szélhámos, aki bűntudat okozásával igyekszik lehúzni minket. Utóbbi esetben az a helyes, ha a bűntudat ellenére sem tesszük meg, a másik fél akaratát, mert ha engedünk a manipulációnak, annak nem felszabadulás lesz a vége, hanem további kárhoztatásérzés, zavarodottság és bűntudat.


Régebben például nehezen kezeltem az ilyesmit, és ha kért valaki tőlem valamit, akkor nem mondtam nemet. Aztán azon vettem magam észre, hogy vannak visszajáró vendégeim, akik időről-időre csak öt perces munkát kérnek tőlem, de az másfél-két órámat elveszi. Vagy lementem az EMKE-aluljáróba, és egy négy-öt éves cigány fiúcska tolta elém a nyitott tenyerét, amibe tettem némi aprót. Mire átértem a túloldalra, vagy hat-nyolc hasonló korú gyerek állt körül, hogy nekik is adjak.


A jó motiváció a segítségre és az adásra mindenképpen a szeretet, nem pedig a bűntudat, vagy a kényelmetlenség. Jóllehet, nem vagyok felelős azért, hogy az általam adott pénzt mire költik el, azért azonban felelős vagyok, hogy én mire költöm a pénzemet. Ezért olyan embernek nem adok, akiről látható, hogy züllött életmódot él. Én hiszek a személyes szabadságban, és nem kárhoztatom azt, aki ezt választja, de támogatni nem fogom ebben. Mindig van annyi valóban segítségre szoruló ember, hogy mindig legyen kinek segíteni, ha nekem magamnak van annyim, hogy ne kerüljek nehéz helyzetbe, ha adok.


Még valami. Többször volt, hogy krisnások, vagy más keleti kultusz képviselői gyűjtöttek valamire, de én azt mondtam nekik, hogy én keresztény vagyok, ezért én a saját felekezetem gyűjtéseit támogatom, illetve amit közvetlenül akarok adni, azt nem fogom odaadni nekik, hogy azzal az ő vallásukat népszerűsítsék. Finoman szólva, megsértődtek. Ez a tény pedig azt igazolja, hogy nem tiszta motívumból volt a gyűjtésük, ugyanis az adakozás, vagy az ún. alamizsna önkéntes ajándék, és nem kikényszerített "védelmi pénz" a békesség kedvéért. Ez a békesség nekem nem kell. Ha pedig ők a saját vallásuk nevében akarják támogatni a rászorulókat, akkor gyűjtsenek a saját híveik között, és ami összegyűlt azt adják át a saját nevükben, és ne kívülállóktól kéregessék össze, mert ez így tisztességtelen. Az volna a tisztességes, ha a támogatást az utca embereinek a nevében, az utca embereként adnák át.

2015. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lelkiismeret a Szentlélek jelenléte életünkben. Néha megszólal és figyelmeztet, ez a lelkiismeret-furdalás. (Nem szabad összetéveszteni a bűntudattal!)


Persze jobb, ha az ember magától értetődő módon segít a másokon, nem a következményektől tartva, és mindenféleképpen erre kell törekedni.


De még mindig jobb, ha a valaki a lelkiismeret-furdalást megelőzendő segít másokon, mintha egyáltalán nem segítene. Ez egyben arra is vall, hogy megvan benne a cél, az akarat és törekvés a jóra, és rendelkezik némi önismerettel is - azaz alapvetően jó úton jár.

2015. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Isten Szava kijelenti: „Ne tagadd meg a jót azoktól, akiket megillet, amikor kezed hatalmában van, hogy megcselekedd” (Példabeszédek 3:27)
2015. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Amikor megteszed, akkor a szeretet is ott van.
2015. márc. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, önző.


Mert végülis nem a másik érdekel, hanem az, hogy neked jó legyen.

2015. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a lenyeg hogy nem jársz szeretetben. Ha pedig nem szeretsz nem ismered Istent. ennyi
2015. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, inkább arról van szó, hogy nem ilyennek neveltek, ezt szoktad meg, most láttál mást, és nehezen tudod összeegyeztetni.

Csak a lelkiismeret furdalás miatt ne tedd, mert azt úgy is észreveszik. Próbáld apránként megértetni magaddal, hogy a segítés azon túl, hogy jó érzést tud kelteni, egyfajta befektetés. Amikor szükséged lesz rá, rajtad is segítenek, mert a környezeted az addigi viselkedésed alapján erre lesz késztetve.

2015. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ha téged foglalkoztat az ilyen fajta segítségnyújtás, az azt jelenti te is érzed, valami nincsen rendben az INDÍTÉKAIDDAL.

Ha csak azért segítesz, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásod, akkor előbb, vagy utóbb az ilyen fajta segítségnyújtás hatalmas, elviselhetetlen terhet jelent majd a számodra, és akkor még inkább bánt majd a lelkiismeret.

Találj örömet mások megsegítésében, támogatásában, és hatalmas örömet érzel majd így:-) Mert jobb adni, mint kapni...

2015. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!