Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám levetkőzni,...

Hogyan tudnám levetkőzni, hogy ne érdekeljenek az emberek?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta hiszem, hogy minden emberben van jó. Mindenkivel kedves, törődő, odafigyelő akarok lenni. Ellenben sokan nem akarják ezt csak azt hogy kihasználják, hogy ingyen megcsinálok mindent, szeretetből, odafigyelésből. Csak akkor kellek ha kell valami. Belebetegszem, ha egy kollégám nem köszön (vissza) és azon gondolkodom mit tettem ellene, pedig szívem mélyén tudom hogy semmit se vétettem. Egyre nehezebben élem meg már hogy semmire se vittem az életbe, mert mindig másoknak segítettem ami után nem sok köszönet volt, mert Ők természetesnek tartották, mert nekik ez jár. Mondták, hogy azért van ez mert rossz embereknek segítek, mert Ők kihasználják gátlástalanul a jókat. Én nem akarok válogatni, de érzem, hogy belefásultam már és tennem kell ellene. Most hogy visszavettem a nagy önfeláldozásból viszont a lelkiismeretem állandóan vádol, hogy most szalasztom el hogyha meg akarna változni vagy most tényleg nagy szüksége van a segítségre. De már látom, hogy kutyából nem lesz szalonna.

2013. nov. 19. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Az önfeláldozás és a hülyeség között van bizonyos határ.


Szerintem olvasd el a János 6/26

Látsz benne olyanokat akik csak érdekből követték Jézus, hogy újra ingyen vacsi legyen, de Jézus ezt nem hagyta.

Nem morfondírozott: talán majd a mostani ingyen kaja után...

Nem,hanem a 27 versben tettekre sarkalja őket, ha nem teszik mehetnek útjukra.


Jó példa Jézus, hogy hol a határ az önfeláldozás és a hülyeség között.

Kövest Jézust!


Sok sikert!

2013. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Hidd el, van olyan ember akit ha minden szemszögből 100%-osan ki tudnál segíteni, akkor se foglalkozna veled különösebben vagy köszönne vissza neked.

Ilyen emberek vannak. A "meszelt-sír" jelző nem csak farizeusokra illik...


De mit lehet tenni? Semmit. Tedd csak meg amire kérnek mégha bele is betegedsz. Te lehet úgy érzed, hogy csak ki használnak (ami az esetek 80%-ban így is lehet), de a végén úgyis Jézus lesz az, aki megfizet majd neked mindent.

Mert gondolom keresztény vagy...


Nézd csak, itt egy kis keresztény zene, amiért végig olvastad a válaszom :)

http://www.youtube.com/watch?v=IiDOyQCCpKs


Üdv. tati

2013. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy szoktak kihaszálni?

A kollégád soha nem szokott köszönni?

Van rá valami okod, hogy úgy érezd, hogy veled van a baj?

2013. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell nemet mondani. Ennyire egyszerű.
2013. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Most ne hallgass a lelkiismeretedre, mert ok nélkül vádolod magad. Aki emberekkel foglalkozik (segítő szakmák), ritka kivételtől eltekintve előbb-utóbb kiég. Ugyanez előfordul nem professzionális segítőknél is. Nézz utána a "burn out"-szindrómának, segítséget is fogsz találni, hogy hogyan lehet ebből kijönni.

Ha nem veszel vissza a sebességből, azzal a saját lelki és testi egészségedet kockáztatod.


Sajnos túl sok önállótlan ember van, akik folyamatos segítségre és/vagy irányításra szorulnak; ráadásul a nagy részük "hálátlan". Ez régen is így volt, mint a következő idézetből is látható:

"Ha magunkhoz veszünk egy éhező kutyát és enni adunk neki, akkor soha nem fog megharapni. Ez a különbség a kutya és az ember között." (Mark Twain)

Nem állhatsz ott mindig mindenki mellett; az ő életük az ő felelősségük. És sajnos nagyon sokan vannak, akik lustaságból/közömbösségből/tehetetlenségből gátlástalanul kihasználják mások segítőkészségét, mert az sokkal kényelmesebb és könnyebb, mintha saját maguk tennének valamit. Felnőtt emberek, de úgy viselkednek bizonyos területeken, mintha gondozásra szoruló óvodáskorúak lennének.


Az első "feladatod" az, amit Kepano Junior írt: tanulj meg nemet mondani! Eleinte nem lesz könnyű, de idővel remélhetőleg "belejössz".

Sok sikert. :)

2013. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A lelkiismereted azért vádol, mert mindig meg akartál felelni mindenkinek, "jajjj, csak nehogy véletlenül rosszat gondoljanak rólam".

Én csak azt tudom írni ahogy én gondolkodtam, velem is ezt tették mindig és nem mertem nemet mondani, mert "jaj, akkor megharagszik"...

Illetve sokadik kihasználás után ha nemet próbáltam mondani akkor kis érzelmi zsarolás jött.

Persze mostanában már próbálok erősebb lenni ilyen téren, bár már egy ideje nem kerültek elő a "csak akkor hívlak ha kell valami" álhaverok.

Ha nem kelll tőlem semmi akkor akár életünk végéig sem fogogunk találkozni: ő nem foglalkozik velem, nem érdekli hogy mi van velem, sőt mikor felhív, a telefonra is sajnálja a pénzt és a beszélgetések hasonlóan zajlottak: "halló-hogyvagy-figyelj-kellene kis egítség, problémám van, arról van szó, hogy...".

MInél előbb el szeretné hadarni.

Abbban a pillanatban amikor egy kicsit is érzed hogy valakinek nem szívesen tenném leg valamit, nemet kell mondani.

Határvonalakat kell húzni hogy ki hányszor "teheti meg" hogy kihasznál.

2013. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha nemet nem is bírsz mondani, akkor húzzál belőle magadnak hasznot. Tehát éreztesd, hogy te milyen jó fej, rendes, okos, vezetőnek való ember lennél. És merj nyugodtan kérni, ha adsz. (nem azt mondom, hogy önző legyél. De a munka arról szól, hogy segítünk egymásnak a cég érdekében is)

Akkor kell csak aggódnod, ha a főnök nem köszön vissza.

De ha már ennyire érzékeny vagy, akkor ismételd meg a köszönést úgy, hogy:

"Mondom Szia". Vagy kérdzed meg, hogy mi bántja az illetőt, mert meg sem hallotta, hogy köszöntél. Esetleg 1x-2x elmehetsz te is csöndben mellette.

Nem kell ellenségeket szerezni, de ha csak úgy vlamiért kialakultak, legalább ne szolgáld őket, hanem szűntesd meg, persze nem úgy...

Ha meg tényleg nincs időd, meg erőd, akkor nem kell segíteni.


Lehet, hogy azért nem köszöntek vissza, mert nem hallották vagy valamiért megsértődtek rád. (van aki azt hiszi, felsőbbrendű a másiknál és xy formában kell megszólítani. Vagy az álomvilágát akarja kiélni benned)


Nyugodtan mondjad meg, hogy neked nem ez a feladatod. Vagy utalhastz rá, hogy a másik miért dolgozik itt, ha...

2013. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jó tanács:

A rágódás hosszú és nem old meg semmit.

A beszélgetéssel közelebb kerülsz az infóhoz és a megoldáshoz is.

2013. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki vagy te, mit válaszolnál erre?
2013. nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!