Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, YHWH lehet...

Középút kérdése:

Mit gondoltok, YHWH lehet azonos Krisztussal? Aki kizárja, az miért teszi?

Figyelt kérdés

Nem hosszú eszmefuttatásokat várok, hanem rövid igei utalásukat.

Pl. Ján 5:46 mert ha hinnétek Mózesnek, hinnétek nekem is, mert én rólam írt ő,



2015. márc. 8. 00:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:

Nahát azt hittem tudod...


Akkor azért "emelt fel" népet mert azon a vonalon igérte a messiást, de már ezt elmondtam kis milliószor


Más részt más nemzeteket nem bántott ha azok békén hagyták azt a népet amin keresztül a tervét épen megvalósitani készült.


S az hogy egy nemzetet, vagy embereket eltett az útból az vagy Isten tervének keresztezése miatt volt, vagy azért mert igen durva dolgokat tettek vallási magyarázatból,

Hiszen voltak olyan nemzetek akik gyermekeket áldoztak "Istennek" meg durva erkölcstelenségeket müveltek már amik veszélyeztették a Zsidó nemzet erkölcsei mértékeit is

2015. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
24%
Nem, JHVH a mindenható Isten, Jézusról pedig úgy számol be Mózes mint prófétáról, akit Isten ken fel, vagyis jelöl ki egy fontos feladatra (bűneink megváltása). Jézus egyben Isten egyszülött fia is, de nem egyenlő vele. Verseket nem idézek, már előttem megtették.
2015. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 Pietrosol ***** válasza:
0%

# 11!


"Akkor azért "emelt fel" népet mert azon a vonalon igérte a messiást, de már ezt elmondtam kis milliószor"


Nonszensz elképzelés, hogy Istennek genetikai vonalat kellene fenntartani egy ilyen tervhez. Másrészt semmiféle messiás nem jött sehova, ugyanis a zsidók egy politikai, gazdasági héroszt vártak, aki velük törődve, őket emeli a többi nép fölé. Jézusnak semmi köze ehhez az ábrándhoz("Gyertek hozzám mindnyájan..."). Összekevered a zsidó messiást a megváltóval.


"Más részt más nemzeteket nem bántott ha azok békén hagyták azt a népet amin keresztül a tervét épen megvalósitani készült."


Kissé tehetetlen és szűk ez az Istenkép, aki, amely csak a zsidókkal törődik, míg mindenki más igazából csak akadály.


"Hiszen voltak olyan nemzetek akik gyermekeket áldoztak "Istennek" meg durva erkölcstelenségeket müveltek már amik veszélyeztették a Zsidó nemzet erkölcsei mértékeit is"


Kánaán feltárásánál előkerültek olyan holttestek, ahol az anya magához ölelte a csecsemőjét és mindkét holttestet átjárta egy zsidó katona kardja. Ez szerinted isteni erkölcs? Lehet ezt az erkölcsöt veszélyeztetni?


Te tulajdonképpen a korabeli zsidóság kollektív egójáról gondolod, hogy Isten!

2015. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:

látom feleslegesen irtam...

sajnálom..

2015. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:

Pietrosol, te most is egy rossz és félreérthető fordítást hangsúlyozol egyoldalúan a 2-es és az 5-ös válaszodban, pedig már megbeszéltük a problémádat.


A 6-os, 7-es válasz feszül egymásnak Asperrimus és Pietrosol között, mert mindkettő tévúton jár. Jézus semmiképpen sem lehet azonos a Héber Iratok Mindenható Istenével, Jehovával, hiszen a görög szövegek egyértelműen elkülönítik Jézust Istentől. Jézus neve nem a Mindenható Isten neve "helyett" szerepel, hanem egymás mellett, mint két külön entitás, két külön rangú, hatalmú, tudású lény!!!


"Jézus azt mondja: "Szeresd felebarátodat!""


Ezt Jehova is mondja, már csak azért is, mivel amit Jézus mondott és tanított, Jehovától van, s ezt Jézus sohasem tagadta, sőt, mindig is felhívta rá a figyelmet. :-)


"Az a Jézus, aki azt mondja: "Aki engem lát, látja az Atyát"."


De csak úgy "látták" az Atyát is, hogy Jézus pontosan és hűségesen azt tette és mondta, amit az Atyja, vagyis Jehova rábízott, hiszen a Biblia sokszor kijelenti, hogy Istent soha senki sem látta.


"Ehhez képest az ószövetségi JHVH radikális változás, hiszen a megoldás nála nem a szeretet, hanem halálosztás körül kering."


Ez egy kiragadott álláspont, hiszen Jézus is éppúgy az ítélet végrehajtó szerepben van feltüntetve a Szentírásban. Jehova az Ószövetségeben is éppen ilyen igazságos ítéleteket hajtott végre.

2015. márc. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 Pietrosol ***** válasza:
44%

# 15!


"Pietrosol, te most is egy rossz és félreérthető fordítást hangsúlyozol egyoldalúan a 2-es és az 5-ös válaszodban, pedig már megbeszéltük a problémádat."


Tájékoztass légy oly kedves, mi a félreérthető!


"Jézus semmiképpen sem lehet azonos a Héber Iratok Mindenható Istenével, Jehovával,..."


Magam is ezt írtam.


"...hiszen a görög szövegek egyértelműen elkülönítik Jézust Istentől."


Nem: "Én és az Atya egy vagyunk".


Ezt Jehova is mondja, már csak azért is, mivel amit Jézus mondott és tanított, Jehovától van, s ezt Jézus sohasem tagadta, sőt, mindig is felhívta rá a figyelmet. :-)


Ezeket kérlek mutasd meg!


"Ez egy kiragadott álláspont, hiszen Jézus is éppúgy az ítélet végrehajtó szerepben van feltüntetve a Szentírásban. Jehova az Ószövetségeben is éppen ilyen igazságos ítéleteket hajtott végre."


Meséld el kérlek, hol fenyeget azzal, hogy Krisztus bárkit kivégez!

2015. márc. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:

Kedves Pietrosol,


"Én és az Atya egy vagyunk".


Próbálj meg kérlek elgondondolkodni a folytatáson is, amit Jézus Krisztus mondott, akkor érthetövé fog válni ez a mondat.


Figyelj kérlek: János 17:21-23: "Hogy MINDNYÁJAN egyek legyenek mint te énbennem Atyám és én te benned....hogy EGYEK LEGYENEK amint mi egyek vagyunk.... én ö bennök és te én bennem."

Hogy értitek Jézus szavait?


Egyszerüen logikus magyarázat, hogy Jézus az egységröl beszél. Hogy lehetnek a milliós számokat kitévö tanítványai egyek, úgy mint ahogyan egy az Atya és a Fiú?


Vagy ez: "a férfi ragaszkodik az ö feleségéhez és egy test lesznek"


Ezek is egyek, de csak ha egység és szeretet van közöttük.


A másik Pietrosol, Jézus büntetni fogja a gonoszokat. Nem egy gyáva, gyenge alkatú, hanem igazságos szeretö, és a hatalmát a gonoszokkal kapcsolatban nagyon is meg fogja mutatni.


Tudod ugye, hogy az ítéletkor ö fogja a "kecskéket" az örök megsemmisülésbe küldeni?


Atyja akaratát végrehajtja. Megtisztítja a Földet az eröszaktól.

2015. márc. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 szp72 ***** válasza:

Krisztus az Isten Fia, az Atya Fia. Akkor lehetne Krisztust Jahvénak nevezi, ha Jahve nem az Atya személyes neve, hanem úgymond a "családneve", amit a Fia is örököl, mint például Isten, Úr, királyok király stb. nevek.

A kérdés a Biblia alapján eldönthetetlen, mivel az Újszövetség egyetlen egyszer sem használja a Jahve nevet.

Az Újszövetségben Jahvét az Úr szóval fordítják, ami főleg Krisztus neve, tehát úgy tűnik mintha lehetne. Ne felejtsük azonban el, hogy az Újszövetség nem csak a Jahvét fordítja úrnak, hanem egyéb héber szavakat is. Pl : Mondja az Úr (Jahve) az én Uramnak (Adonáj). (Zsolt 110,1; Mk 12,36)

Jahve jelentése: "aki van", "a létező", "a lét", ami úgy értelmezhető, hogy "a lét forrása". Ez inkább az Atya szó szinonimája, hiszen ő minden lét végső forrása, még a Fiúé is. Persze a Fiú által van minden teremtmény, minden általa lett, ő is van, a teremtmények számára ő is létforrás.

Én azt hiszem a "Jahve" szó úgy használandó, mint az "Isten" szó, vagyis általában az Atyát értjük alatta, de végső soron értelmezhető a Fiúra is. Krisztus Jahve Fia, a Lét Fia, de lényegében maga is Jahve, maga is Lét.

2015. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:

Szia


Jézus nem fenyeget, viszont ha nem is hiszik el Ő Isten itélet végre hajtója hol irja?


(Jelenések 19:15, 16) 15 És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket. Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is. 16 És felsőruháján, igen, a combján egy név van felírva: királyoknak Királya és uraknak Ura.


igazságos lesz ez a "háború" amit a Biblia Isten nagy napjának nevez


sokan fognak meglepődni, mert Jézus nem hagyja hogy Isten szavából mocskot csináljanak a végtelenségig....

2015. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
Előző, bizony a te szervezeted is bajban van, mert ti lejáratjátok a Bibliát az emberek előtt.
2015. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!