Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikusok! Ti mit...

Kedves katolikusok! Ti mit gondoltok a Golgotás videókról, előadásokról?

Figyelt kérdés

[link]

Pl ilyenekre gondolok.

Előre is köszönöm!


2015. febr. 25. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem néztem a videot, de tudom, hogy a Golgota gyüli okés. Nem szekta, mint a hitgyüli.
2015. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt vallják, mint a Hit Gyülekezete, csak róluk nem hintették el a nép fejében, hogy "szekta".
2015. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 teljesen más vélemény, ez igencsak hasznos :D
2015. febr. 25. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

2. vagyok.

Azt nem mondtam, hogy bármi bajom lenne velük, csupán annyit, hogy egyik sem szekta, mivel az evangéliumot hirdetik, és a bibliai értékrendet védelmezik.

2015. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is az a véleményem róluk, mint az összes többi neoprotestáns közösségről: a prédikációk hallgatása fontos eleme az ember hitéletének, de messze nem ez a legfontosabb. Szíves meghívásra udvariasságból voltam több ilyen kisegyház istentiszteletén is, de mindig erős hiányérzetem volt utána. Volt egy jó hosszú bemelegítés (dicsőítés+prédikáció) majd pedig úgy lett vége, hogy bármi lényeges történt volna :)


A prédikációkról pedig azt gondolom, hogy ha az eltér a katolikus tanítástól, akkor azzal nem lehet azonosulni.


Amennyiben viszont nem tér el tőle, akkor pedig teljesen fölösleges egy másik közösségben keresni azt, amit a sajátunkban is megkapunk :)


Hadd éljék meg a hitüket a saját mércéjük szerint, mi pedig ne zavarjuk ebben őket :)))

2015. febr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzáteszek az előzőekhez (talán ez sem mellékes) hogy akiket én ismerek golgotásokat, nincsenek túl jó véleménnyel a katolikus egyházról. (5. voltam.)
2015. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Voltam már többször is, jók a prédikációk. Nekem is volt kis hiányérzetem, mert befejezetlennek éreztem az összejövetelt.
2015. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: a hit gyüliről azért állítják, hogy szekta, mert elhatárolódik minden más gyülekezettől. A Golgota befogadja az összes gyülekezetből érkezőket, ezért nem szekta. pl: a református lelkészbarátomat nem engedték be az istentiszteletre, de a Golgotába katolikusoktól kezdve baptistákig bárki ellátogathat. ... és ha egy gyülekezet kimeríti a szekta teljes fogalmát, (miszerint nem hajlandó közösséget vállalni más keresztény egyházakkal), akkor az nem Krisztus egyházába tartozik. A Golgota nem ilyen, tehát nem szekta, ismét mondom. Örüljetek. :)
2015. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!