Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem vagyok megkeresztelve,...

Ha nem vagyok megkeresztelve, akkor nincs értelme, hogy egy kereszt legyen a szobám falán?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 09:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

nem sok, az biztos

de milyen megfontolásból tetted ki? (vagy tennéd)

2010. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha meg vagy keresztelve sincs. Egy jelkép nem tud rajtad segíteni, ha nincs élő hited Istenben. Ha hiszel, és azért teszed ki a keresztet, hogy aki belép a szobádba tudja, te hívő vagy, arra jó.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Tök mindegy, hogy meg vagy-e keresztelve vagy sem. Akkor van értelme, ha hiszel is az adott vallásban, vagy ha egyszerűen csak vonzanak a keresztény vallási szimbólumok. Úgy is lehet hinni, ha nincs az ember megkeresztelve, illetve attól, hogy valaki meg van keresztelve, még nem lesz hívő keresztény.
2010. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Attól, hogy nem vagy megkeresztelve, még lehet Isten-hited. Egy kicsit gondolkozz el ezen, hogy jelent-e valamit neked Isten.


Gondolom, azért tisztában vagy azzal, hogy mit jelképez/ábrázol, milyen mögöttes tartalommal bír a kereszt.


Ha tisztáztad magadban, akkor cselekedj. Ha mégsem hiszel, vedd le, ha hiszel, akkor ez az első lépés Isten felé, de ne feledd el, akkor vannak további lépések (ima, beszélgetni róla valakivel, hittan, ellátogatni a templomba)


Jó keresgélést! :)

2010. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Salx Narval ***** válasza:
41%
Dehogynem, ha jól mutat.
2010. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem azért tenném ki mert mutatós. Hiszek bizonyos dolgokban és úgy érzem, hogy a kereszt nyugalmat, biztonságot áraszt. Pusztán ennyiből.
2010. febr. 15. 12:17
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

szerintem nem probléma!Én az Ankh-al vagyok így,az egyiptomi "füleskereszt" Ami az örök életet, a túlvilág kapujának kulcsát,és Rae(Ré) a napisten szimbóluma..

Mégsem vagyok egyiptomi vallású,csak valamiért annyira megfogott,főleg az örökkévalóság végett,hogy úgy éreztem ez lesz az én jelképem..ez már agy tíz éve volt,azóta már szinte divat is lett,mint a sima kereszt,de nem foglalkozom vele,mert ezért nem fogom eldobni magamtól..én a helyedben nyugodtan kitenném,lehet megvéd rossz energiáktól,és gonosz emberektől..biztos van valami védőereje,gondolom..bár nem tudom,mert kissé olyan nekem,mintha egy villamosszéket raknánk ki,hiszen a kereszten nemcsak Jézus,de egy csomó ember meghalt..(bocs,ne vegyétek sértésnek..)

2010. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Salx Narval ***** válasza:
77%
Hát, már akkor is megéri ott tartani,ha megnyugtat.Én ugyan dísznek tartom, de sokat jelent nekem, mert örököltem.Én azt mondom kár lenne levenned, főleg ha így viszonyulsz hozzá.
2010. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Azt teszel ki a faladra, amit akarsz. Ha neked jelent valamit, akkor van értelme, hogy ott van. Ha eltakar egy foltot, akkor is.
2010. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme, jól mutat, és ha vendégeid jönnek, jó beszédtéma. Még az is lehet, hogy a végén megtérítenek.
2010. febr. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!